Символом ІІІ фестивалю «Стебницька сільничка» став лелека з маківкою

Символом ІІІ фестивалю «Стебницька сільничка» став лелека з маківкою

2015-05-25 19:07:53

15 травня на базі Стебницького професійного ліцею відбувся ІІІ фестиваль «Стебницька сільничка». Цей фестиваль народився у стінах навчального закладу і став святом солеварів Франкової землі, тож заслуговує на широке визнання і довге життя.

У чому ж полягає «сіль» цього традиційного свята? Мабуть, у любові до рідної землі, багатющої історії та мови України-Русі, здобутків та звичаїв, що передалися нам крізь призму тисячоліть. Третій фестиваль «Стебницька сільничка» виявився дещо масштабнішим і видовищнішим, ніж у попередні роки.

Заступник директора з виховної роботи Леся Якимів оголосила: «Символом фестивалю «Стебницька сільничка» є лелека – птах, який завжди повертається до рідного дому. Це свято – робота всього колективу».

З вітальним словом до присутніх звернулася директор Стебницького професійного ліцею Леся Савченко, яка зазначила: «Цьогорічний фестиваль крокує під гаслом: «Україна – понад усе!». Готуючись до фестивалю, колектив ліцею хотів ще раз підтвердити, що наша країна багата своїми ремеслами, мелодійними пісням, смачною кухнею, а ще більше – працьовитими людьми. Ми старалися об’єднати не лише колектив професійного ліцею, але й колективи шкіл та підприємців, жителів Стебника. І хочеться, щоб ця єдність була щоденна, бо в цій єдності – наша сила. Бажаю всім гарного настрою! Оголошую фестиваль відкритим».

На фестиваль завітали представники Будинку художньо-естетичної творчості учнівської молоді (керівник – Марія Філіпович), перший заступник Дрогобицького міського голови Петро Суда, заступник голови міського центру зайнятості Віра Мисько, головні спеціалісти Львівського обласного управління професійно-технічної освіти Марія Саврук і Роман Стецький, завідувач Лабораторії інноваційного навчання Мирослав Попадюк, методист вищої категорії Навчально-методичного центру ПТО Оксана Рик та методист першої категорії цього ж Центру Світлана Василина, представники інших професійно-технічних закладів. Щиро відгукнулися на запрошення й приватні підприємці: Йосип Буга, Павло Пасічник, Ігор Сушицький, Олександр Бодачевський, Олег Королик, Микола Добровольський, Юрій Середницький, Ірина Пуківська, Леся Ємельянова, Василь Трач, Василь Волосецький, Марія Свястін. Підприємці долучилися до проведення фестивалю своєю благодійною участю, а заодно представили до уваги учасників фестивалю та гостей міста продукцію очолюваних ними фірм. З вітальними промовами та найкращими побажаннями до присутніх звернулися священики УПЦ КП і УГКЦ.

У святкуванні взяли участь вчителі та вихованці стебницьких шкіл: № 6 (директор – Марія Руднік), № 7 (директор – Микола Симончук), № 11 (директор – Зиновія Левицька), № 18 (директор – Роман Броницький). Заохочення та на особливу похвалу заслуговують Зразковий вокально-хореографічний ансамбль Стебницької ЗОШ № 18 «Бойківчанка», який під овації присутніх виконав гопак; приємне враження на присутніх справило виконання дуету вихованців цієї школи Ілони Дарко і Мар’яни Вариводи пісні «Білі лебеді». Учениця школи № 11 Карина Стародуб виконала пісню «Свята Україна»; учні школи № 6 Діана Стечкевич та Юлія Зубрицька виконали пісню «За славу, за волю!». Приємним подарунком для присутніх став пісенний виступ депутата Львівської обласної ради, відомого співака Тараса Курчика. Концертна програма свята виявилася доволі насиченою.

Під час перерви гості фестивалю та вихованці освітніх закладів скуштували зварений на дровах козацький куліш, посмакували смачними хлібобулочними виробами, солодощами з чаєм та кавою. До уваги школярів та гостей фестивалю були представлені майстер-класи з профільних галузей Стебницького професійного ліцею за участю учнів ліцею та майстрів виробничого навчання, а на виставці під відкритим небом презентувалися доробки ліцеїстів з різних спеціальностей, викладачів і майстрів ліцею, продукція місцевих приватних підприємств (меблі, бруківка, хлібопекарські вироби тощо, презентувалися композиції в честь знаменних дат і подій в Україні.

Хвилиною мовчання вшанували учасники фестивалю пам’ять Небесної сотні та полеглих Героїв України у розв’язаній Московією війні. Багатоголосе «Слава Україні! Героям слава!» прокотилося стінами ліцею.

Вихованці школи № 11 вручили директору ліцею Лесі Савченко оригінальний подарунок, а колектив «Панночка» (керівник – Олександра Дирко) цієї школи на радість всім виконав хореографічну композицію «Мамина сорочка».

Багато ще цікавого відбулося цього дня на фестивалі «Стебницька сільничка». Воістину, титанічних зусиль доклали в успішну реалізацію творчих задумів як керівництво Стебницького ліцею, так і учні, вчителі та майстри виробничого навчання. І їм це вдалося. Побажання фестивалю отримати статус обласного висловив у своїй вітальній промові депутат обласної ради Тарас Курчик. Загалом фестиваль «Стебницька сільничка» зможе презентувати Стебник у майбутньому – таку думку висловила більшість з промовців. І для цього потрібно не так вже й багато: воля місцевої влади та активна участь у цьому заході громади, організаційна підтримка – від активу міста і, без сумніву, благодійність меценатів та інформаційна підтримка обласних мас-медіа.

Завершальним акордом свята стало урочисте виконання церковного гімну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Подяку за підтримку фестивалю організатори висловлюють підприємцям та всім, хто долучився до його проведення. Як проходитиме фестиваль «Стебницька сільничка» у наступному році – загадувати наразі не доводиться, але хочеться вірити, що до цього часу в Україні запанує мир, і в душі кожного з нас настане привід для святкування.

Цікаве з фестивалю:

1. На сцені виступили переможниці обласного конкурсу «Творчості проміння золоті» у вокальному жанрі, учениці ліцею – сестри Анастасія і Ольга Щербань, а також призерка цього конкурсу Ірина Ортинська.

2. Тарас Курчик оголосив, що виконує творче турне в Італію, а зароблені у далекому краю гроші пожертвує на потреби дітей, батьки яких загинули в АТО.

3. Захопив учасників фестивалю своїм неординарним виступом випускник Стебницького професійного ліцею Андрій Шагало. Костюмований танець Андрія зірвав бурю оплесків.

4. Організатори планували зварити 30 кг козацького кулешу, але довелося зварити 50 кг, щоб почастувати ним всіх бажаючих.

5. Двогодинний фільм «Фестиваль «Стебницька сільничка» – 2015 р.» у форматі hd можна переглянути в youtube, фоторепортаж – на сайті «Трускавецький вісник» та «Гомін Галичини»; статті про проведений фестиваль опубліковані у місцевій пресі та на сайті Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області.

Фоторепортаж, а також відеозйомку і монтаж відео виконав автор цієї статті – член ЛОО НСЖУ Юрій Федчак

джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар