Дайджест новин: ОБСЄ ВРАЗ??В УКРАЇНСЬКІЙ ЗАКОН ПРО МЕДІАВЛАСНІСТЬ

Дайджест новин: ОБСЄ ВРАЗ??В УКРАЇНСЬКІЙ ЗАКОН ПРО МЕДІАВЛАСНІСТЬ

2015-10-01 19:07:19

Дайджест новин: ОБСЄ ВРАЗ??В УКРАЇНСЬКІЙ ЗАКОН ПРО МЕДІАВЛАСНІСТЬ

 

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

01 жовтня 2015 року. Вечірній випуск

НОВ??Н??

 

ПОРОШЕНКО ВІР??ТЬ, ЩО ІНОМОВЛЕННЯ ЗДОЛАЄ РОСІЙСЬКУ БРЕХНЮ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891639-poroshenko-virit-scho-inomovlennya-zdolae-rosiysku-brehnyu.html

 

Президент Петро Порошенко певен, що Мультимедійна платформа іномовлення, яка сьогодні вийшла в ефір, дасть змогу ефективніше боротися з російською брехнею та доносити правдиву інформацію про події в Україні.

 

Президент Петро Порошенко певен, що Мультимедійна платформа іномовлення, яка сьогодні вийшла в ефір, дасть змогу ефективніше боротися з російською брехнею та доносити правдиву інформацію про події в Україні.

 

На цьому він наголосив у своєму виступі з нагоди запуску платформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Доживи Геббельс до наших днів, він дав би найвищу оцінку тій глобального масштабу системі промивання мізків, якою нині оперує Москва. Російські пропаганді ми протиставляємо свободу слова. З їхньої брехнею ми будемо боротися правдою і лише правдою», - наголосив Президент.

 

Він зауважив, що саме у цьому вбачає місію каналу ua|tv, який буде нести світові достовірну інформацію про події в Україні, а також Укрінформу. «Це найстаріше в Україні інформаційне агентство, яке через три роки відзначатиме своє 100-річчя. Але вже протягом найближчого часу воно має модернізуватися, опанувати ще низку інших мов і перетворитися на один із найпотужніших інтернет-ресурсів країни», - відзначив Порошенко.

 

Нагадаємо, запуск Мультимедійної платформи іномовлення України відбувся 1 жовтня, о 12:00.

 

ГРОЙСМАН: ПЛАТФОРМА ІНОМОВЛЕННЯ НЕСТ??МЕ СВІТУ ПРАВДУ ПРО УКРАЇНУ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891687-groysman-platforma-inomovlennya-nestime-svitu-pravdu-pro-ukrajinu.html

 

Мультимедійна платформа іномовлення транслюватиме світу правду про Україну і, таким чином, забезпечуватиме національні інтереси.

 

Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ua|tv.

 

Він переконаний, що кремлівська пропаганда нічим не поступається зброї, яка вбиває фізично, оскільки дезінформація та маніпулювання фактами «отруюють свідомість та підривають довіру всіх до всіх».

 

На думку Гройсмана, єдина зброя проти пропаганди – правда і об'єктивність.

 

"Саме цією зброєю ми будемо захищати свої національні інтереси, підтримувати імідж України у світі… Переконаний, що мультимедійна платформа іномовлення України з честю впорається з цією місією. Вірю, що телеканал ua|tv та агентство Укрінформ, які входять до цієї платформи, стануть ресурсом №1. Завдяки вам світ дізнаватиметься правду про Україну, відкриє її для себе", - наголосив спікер.

 

ПОЛТОРАК ЗВІЛЬН??В ГОЛОВНОГО "КВАРТ??РМЕЙСТЕРА" АРМІЇ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891555-poltorak-zvilniv-golovnogo-kvartirmeystera-armiji.html

 

Міністр оборони Степан Полторак звільнив в. о. начальника квартирно-експлуатаційного управління МОУ полковника Андрія Берназа.

 

Про це він оголосив під час розширеного засідання колегії оборонного відомства, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я сьогодні вважаю незадовільною роботу головного КЕУ по проведенню на військових фондах капітального та поточного ремонту, а також, найголовніше, по підготовці до зими... Я незадоволений роботою т.в.о. глави КЕУ полковника Берназа, тому я оголошую службову невідповідність, ВЛК (військово-лікарську комісію) - і на звільнення", - заявив Полторак.

 

За словами міністра, найбільша провина полковника у тому, що до зимового періоду не підготовлені військові містечка, які були відновлені під нові військові підрозділи, бригади та полки: "Тут робота проведена недостатня. І за останній час, який залишився, цю проблему треба виправляти.

 

Окремо Полторак зазначив, що у зоні АТО військові вже забезпечені пічками практично на 99%. "Протягом 10 діб ця проблема буде повністю закрита", - сказав він.

 

Крім того, за словами міністра, сформовані запаси котельного палива. "Запаси складають більше 3 місяців. І цього вистачить", - запевнив міністр.

 

ПОРОШЕНКО В ООН В??ВІВ ПІДТР??МКУ УКРАЇН?? НА ГЛОБАЛЬН??Й РІВЕНЬ – ЄЛІСЄЄВ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891662-poroshenko-v-oon-viviv-pidtrimku-ukrajini-na-globalniy-riven-eliseev.html

 

Українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком повністю виконала програму візиту до США, їй вдалося вивести міжнародну коаліцію підтримки України на глобальний рівень.

 

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв на брифінгу в АП, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Ми вважаємо, що програму візиту повністю виконано. За підсумками проведених заходів нам вдалося не лише зміцнити потужну проукраїнську міжнародну коаліцію, а й вивести її на глобальний рівень”, - сказав він.

 

Єлісєєв розповів, що в рамках Генасамблеї ООН Президент Порошенко взяв участь у 30 заходах та провів близько 12 двосторонніх зустрічей.

 

Заступник глави АП підкреслив, що Україні вдалося посилити риторику навколо реформування Радбезу ООН.

Єлісєєв також прокоментував припущення у ЗМІ про бажання США обміняти Україну на Сирію.

 

“Я був присутній фактично на всіх зустрічах Президента і можу сказати, що постановка такого питання викликала посмішку в наших партнерів, тому що апріорі вони навіть виголошувати такі ідеї не можуть. Це виключено”, - резюмував заступник глави АП, запевнивши, що українське питання залишається ключовим у міжнародній безпековій політиці.

 

ПОРОШЕНКО У ПАР??ЖІ НАПОЛЯГАТ??МЕ НА СКАСУВАННІ РІШЕННЯ РАД?? ФЕДЕРАЦІЇ РФ – ЄЛІСЄЄВ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891626-poroshenko-u-pariji-napolyagatime-na-skasuvanni-rishennya-radi-federatsiji-rf-eliseev.html

 

Під час зустрічі глав держав "нормандської четвірки" у Парижі Україна наполягатиме, аби Росія скасувала рішення Ради Федерації щодо дозволу використання російської армії за кордоном.

 

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв на брифінгу в АП, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"У контексті підготовки до Парижу це питання, звичайно, буде порушено українською стороною завтра у Парижі. Ми будемо наполягати на тому, аби російська сторона це рішення скасувала, оскільки воно абсолютно не сприяє деескалації ситуації на Донбасі”, - сказав він.

 

Єлісєєв підкреслив, що такі рішення Ради Федерації РФ суперечать букві Мінських домовленостей.

 

“Президент України активно готується до цього засідання. Сьогодні після обіду відбудеться низка заходів, пов'язаних з підготовкою української делегації, а також відбудуться певні контакти з окремими лідерами з метою уточнення підходів і координації позицій з тим, аби дійсно вийти на якісь конкретні рішення”, - сказав Єлісєєв.

 

Так, він нагадав, що основною метою України було і залишається зробити так, аби Мінські домовленості виконувалися і російською стороною, і російськими бойовиками - повністю і без будь-яких передумов. Необхідно також забезпечити повне припинення вогню на Донбасі і зміцнити тенденцію по деескалації ситуації. Не менш важливим залишається також і питання щодо ситуації навколо місцевих виборів в окремих регіонах Донецької і Луганської областей та доступ міжнародних гуманітарних організацій на окуповані території.

 

“Станом на зараз я не хотів би забігати наперед щодо конкретних результатів. Я думаю, що найближчі дні покажуть, чого ми змогли досягти, бо недостатньо лише нашого бажання, подивимося, з якими позиціями приїде у Париж російська делегація”, - резюмував Єлісєєв.

 

УКРАЇНА МАЄ ЗНАЧНІ ШАНС?? ПОТРАП??Т?? В РАДБЕЗ ООН - СЕРГЕЄВ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891583-ukrajina-mae-znachni-shansi-potrapiti-v-radbez-oon-sergeev.html

 

Україна має значні шанси потрапити до Ради безпеки ООН як непостійний член та вже має достатньо письмових підтримок, а також усні перед таємним голосуванням, що відбудеться 15 жовтня.

 

Про це в коментарі Укрінформу розповів Постійний представник України при ООН посол Юрій Сергеєв.

 

"Ми відчуваємо, що у нас є достатньо широка підтримка в ООН, втім все-одно продовжуємо інтенсивно працювати. Зустрічаємося з делегаціями та намагаємося не просто розповісти про свої позиції, про те, що ми збираємося робити в Раді Безпеки, але також цікавимося їхніми проблемами, які будемо вирішувати, коли нас оберуть", - зазначив посол.

 

Наприклад, важливим питанням на сьогодні є безпека малих острівних держав. "Про це навіть зазначив Президент України під час промови на Генасамблеї. Ми знайшли багато тем, у яких ми можемо бути корисними, і нас за це підтримують", - розповів постпред України.

 

Коментуючи процедурні питання, Сергеєв уточнив, що напередодні виборів кожна країна-кандидат заручається підтримкою з боку інших членів Організації. Це може бути оформлено у письмовій формі, або усно. "Письмових підтримок у нас вже достатньо, крім того маємо усні. Ми абсолютно розраховуємо на гарну якість (голосування - ред.)", - зауважив Сергеєв.

 

Як відомо, вибори в РБ ООН відбудуться 15 жовтня. Для того, щоби стати непостійним членом Радбезу, треба набрати дві третини голосів. Тобто, якщо в залі будуть присутні всі 193 країни, то Україні необхідна підтримка щонайменше 129. Голосування відбуватиметься за таємною процедурою.

 

ПОСТПРЕД УКРАЇН?? В ООН РОЗПОВІВ, ЯК ПЕРЕМОГТ?? ПУТІНА

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891642-postpred-ukrajini-v-oon-rozpoviv-yak-peremogti-putina.html

 

У конфлікті з Росією Україна може перемогти, відстоюючи системні речі, насамперед положення Статуту ООН.

 

Про це в коментарі Укрінформу розповів Постійний представник України при ООН посол Юрій Сергеєв.

"У конфлікті з Росією ми можемо перемогти, відстоюючи системні речі. Найголовніша проблема зараз - це брутальне порушення Статуту ООН з боку Російської Федерації. Вона маніпулювала правом на самовизначення, правами на превентивні військові дії", - пояснив дипломат.

 

У цьому зв'язку завданням "першої черги" для України Сергеєв назвав захист Статуту ООН: "Інакше ми не зможемо обмежити право вето, не зможемо досягти беззаперечного виконання положень Статуту".

 

Постпред зауважив, що використання будь-якого принципу не може здійснюватися всупереч іншому.

 

Так, "не можна, наприклад, застосовувати принцип самовизначення на шкоду принципу територіальної цілісності". У такій гармонії світ жив упродовж багатьох десятиліть, і зараз потрібно докладати зусиль, щоб усе зберегти, підсумував глава Представництва України при ООН.

 

Як відомо, в 15 жовтня в ООН відбудуться вибори п'яти непостійних членів Ради Безпеки Організації, які отримають мандати на період 2016-2017 років. Серед інших держав, які претендують потрапити до складу одного з головних органів ООН, є й Україна.

 

МОСКАЛЬ: НЕ ХОЧЕШ ІТ?? НА В??БОР?? - НЕ ЙД??, АЛЕ ЗАРОБ??Т?? НЕ ВДАСТЬСЯ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891696-moskal-ne-hochesh-iti-na-vibori-ne-ydi-ale-zarobiti-ne-vdastsya.html

 

Заробити  на своєму голосі  під час цьогорічних виборів до місцевих рад закарпатцям не вдасться. За продаж свого волевиявлення на Закарпатті жорстоко каратимуть.

 

Заробити  на своєму голосі  під час цьогорічних виборів до місцевих рад закарпатцям не вдасться. За продаж свого волевиявлення на Закарпатті жорстоко каратимуть.

 

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

 

«Ми хочемо на цих виборах добитися максимального результату у боротьбі з підкупом виборців. Бо на Закарпатті ця система працювала роками. У суботу люди отримували гроші від так званих «сотників», а в неділю правильно голосували. Тому в певної політичної сили стабільно був високий процент на будь-яких виборах. Ми тепер намагаємося цю систему поламати. Наша мета наразі - документувати факти підкупу й притягати учасників до кримінальної відповідальності. А такі факти виникають майже щодня. Не хочеш іти на вибори, не йди, але заробити на своєму голосі цього разу не вдасться», - підкреслив  Москаль.

 

Аби нагадати про кримінальну відповідальність, в області щойно провели  нараду усіх голів райдержадміністрацій, де брали участь начальник обласної міліції, прокурор, представник  СБУ.

 

"Ми пояснили і просили пояснити політичним партіям, кандидатам та їхнім агітаторам на місцях, що у зв'язку зі змінами, внесеними до ст. 160 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає й для виборців. Той, хто отримав від агітатора гроші за свій голос, може бути позбавлений волі терміном від 5 до 7 років. Більшість людей цього не знають, тому такі наради будуть проводитися  по районах, по кожному населеному пункту. Виборці повинні бути попереджені, що підкуп голосів карається законом», - наголосив голова Закарпатської ОДА.

 

Інтерв'ю з очільником Закарпатської області читайте  найближчим часом на сайті Укрінформу.

 

В УКРАЇНІ ПОЧАЛ?? ДІЯТ?? З??МОВІ ТАР??Ф?? НА ГАЗ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1891415-v-ukrajini-pochali-diyati-zimovi-tarifi-na-gaz.html

 

Відсьогодні, з 1 жовтня, в Україні почали діяти нові "зимові" тарифи на газ для побутових споживачів.

 

Така норма міститься в постанові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 583  від 3 березня 2015 року.

 

Згідно з документом, у період з 1 жовтня за спожитий обсяг газу до 200 кубічних м на місяць (включно), встановлена плата 3,6 грн за кубометр. За обсяг, спожитий понад 200 кубометрів на місяць, - 7,188 грн за кубометр.

 

Дана норма діятиме включно по 30 квітня, після чого в силу знову вступить "літній" тариф. Зокрема, у період з 1 травня по 30 вересня включно діятиме ціна 7,188 грн за за кубометр газу.

 

Як заявив напередодні Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, з 1 жовтня також набуває чинності новий закон про ринок газу, за яким "Нафтогаз" втрачає свою монополію на постачання та продаж природного газу.

 

"НАК "Нафтогаз України" втрачає свою монополію як по постачанню, так і по продажу природного газу. Ми фактично будуємо повністю європейську демонополізовану систему ринку природного газу, де постачальник сам визначає, кому продавати, а покупець - у кого купувати", - зазначив він на засіданні уряду.

 

ПУТІН ПРОС??ТЬ У ПОРОШЕНКА ТЕТ-А-ТЕТ У ПАР??ЖІ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1891588-putin-prosit-u-poroshenka-tet-a-tet-u-pariji.html

 

Україна отримала запит від Російської Федерації щодо двосторонньої зустрічі у Парижі 2 жовтня, де проходитиме зустріч глав-держав «нормандської четвірки».

 

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв на брифінгу в АП, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Станом на сьогодні є запит від російської сторони щодо проведення двосторонньої зустрічі з Президентом України, але наразі він розглядається», - сказав він.

 

При цьому, за словами Єлісєєва, що стосується двосторонніх зустрічей у Парижі, то наразі остаточно узгоджена лише одна - з президентом Франції Франсуа Олландом, яка відбудеться ще до початку засідання «нормандської четвірки».

 

У ПАР??ЖІ РОСІЯ МОЖЕ ВІДМОВ??Т??СЬ ВІД ФЕЙКОВ??Х В??БОРІВ НА ДОНБАСІ - Д??ПЛОМАТ

01.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/1891633-u-pariji-rosiya-moje-vidmovitis-vid-feykovih-viboriv-na-donbasi-diplomat.html

 

Росія під час завтрашньої зустрічі нормандської четвірки у Парижі може вдати, що йде на поступки Україні, скасувавши фейкові вибори на Донбасі.

 

Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу заявив письменник, публіцист і дипломат Юрій Щербак.

 

"Я думаю, що вибори на Донбасі - одна із головних проблем, яка обговорюватиметься. Імовірно, Росія зробить вигляд, що йде на поступки Україні і скасує ці вибори. Росія, на мій погляд, могла вигадати сценарій, за яким бойовики пропонують свої строки, висувають свої вимоги, але в певний момент, аби справити враження про миролюбство, вони можуть, нібито, піти на поступки", - сказав він.

 

Щербак зауважив, що уже після цього може обговорюватися питання, як і коли проводити вибори на Донбасі, але вже за українськими законами і правилами.

 

При цьому, за словами дипломата, у Парижі будуть підтверджені угоди, досягнуті Тристоронньою контактною групою, які "якщо не повністю свідчать про припинення війни на Донбасі, то принаймні про певний прогрес".

 

Водночас Щербак наголосив на важливості візиту Президента Петра Порошенка до США, оскільки під час своїх виступів на Генасамблеї ООН Глава держави "ще раз ствердив українську правду, яка прозвучала на весь світ". Зокрема, він нагадав, що сесія ООН відбувається у той час, коли одна із країн-членів організації веде агресивну війну проти України, приносячи величезні жертви і руйнування.

 

"Виступи Президента були надзвичайно важливими нагадуваннями усьому світу, що держава Росія, яка у виступі свого президента проголошує принципи ООН, порушує усі ці правила і веде агресивну війну проти сусіднього народу. На Саміті сталого розвитку також було сказано, що сталий розвиток у світі неможливий, коли йде війна, лунають вибухи, руйнується інфраструктура і гинуть мирні люди. І все це прекрасно було почуто американськими керівниками, незважаючи на те, що російська пропаганда одразу здійняла галас на увесь світ щодо "успіхів Путіна" у замиренні з Америкою та організації антиісламської коаліції проти ІДІЛ. Ці голоси російської пропаганди жодним чином не зможуть заглушити тих важливих результатів, яких домоглася наша делегація під час перебування у Нью-Йорку", - підкреслив дипломат.

 

При цьому публіци?

джерело: укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар