Дайджест новин: СБУ ЗАДОКУМЕНТУВАЛА УЧАСТЬ 56 РОСІЯН У БОЯХ НА ДОНБАСІ

Дайджест новин: СБУ ЗАДОКУМЕНТУВАЛА УЧАСТЬ 56 РОСІЯН У БОЯХ НА ДОНБАСІ

2015-10-10 21:17:04

Дайджест новин: СБУ ЗАДОКУМЕНТУВАЛА УЧАСТЬ 56 РОСІЯН У БОЯХ НА ДОНБАСІ

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

10 жовтня 2015 року. Вечірній випуск

НОВ??Н??

 

ПОРОШЕНКО: СОЦЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСН??КІВ АТО - У ПРІОР??ТЕТІ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1896174-poroshenko-sotszabezpechennya-uchasnikiv-ato-u-prioriteti.html

 

Влада разом із громадськістю працюють над гідним соціальним забезпеченням учасників АТО. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час Всеукраїнського форуму учасників АТО, повідомляє прес-служба Глави держави.

 

"Вперше в нашій історії більше 5% ВВП держава віддає на сектор оборони та безпеки, на ЗСУ та інші силові підрозділи. Але ми розуміємо, що і виконання соціальних зобов'язань держави перед учасниками АТО є також першим пріоритетом", - зазначив Президент, уточнивши, зокрема, що для них виділено майже 30 тис. земельних ділянок (близько половини від потреби), реалізується проект забезпечення житлом.

 

Порошенко звернувся до Верховної Ради з вимогою невідкладно розглянути і прийняти закон про посилення відповідальності роботодавців за порушення прав демобілізованих. Він сказав, що нещодавно підписав указ, який передбачає створення в Києві та областях Центрів допомоги учасникам АТО у таких питаннях, як лікування, реабілітація та соціальна адаптація.

 

Глава держави також наголосив на важливості налагодження ефективної співпраці учасників АТО з представниками місцевої влади в питанні забезпечення захисту соціальних прав.

 

"Після повернення з передової додому воїн повинен відчути, що він потрібен своїй країні", - підкреслив Порошенко, додавши, що у бюджеті на наступний рік передбачено зростання грошового забезпечення українських військових.

 

ПОРОШЕНКО: НА ДОНБАСІ ПОНАД РІК ІДЕ "ВІТЧ??ЗНЯНА ВІЙНА"

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896144-poroshenko-na-donbasi-ponad-rik-ide-vitchiznyana-viyna.html

 

Президент Петро Порошенко назвав події на Донбасі "вітчизняною війною за незалежність України". Про це глава держави заявив на Всеукраїнському форумі учасників АТО, передає Українська правда.

 

"Війна – виснажлива, важка, вітчизняна війна за незалежність України, яка почалася у 2014 році, ще продовжується. Внаслідок надзусиль ЗСУ, зусиллями інших силових підрозділів, дипломатів, проукраїнської коаліції в усьому світі нам вдалося зупинити вогонь і стан "припинення вогню" уже два тижні перейшов у стан "перемир'я". Немає пострілів, немає втрат, хоча все ще є підриви на розтяжках", - зазначив він.

 

Президент нагадав, що за 6 черг мобілізації на військову службу прийшли 210 тисяч українців.

 

"35 тисяч - кожен шостий - прийшов до лав ЗСУ волонтером. Майже 108 тисяч брали або беруть участь в АТО", -  зазначив Порошенко. За його словами, понад 93 тисячі українців є безпосередніми учасниками бойових дій і мають право на отримання відповідного статусу, і більш як 90% з них (майже 83 тис.) цим правом скористалися, оформили посвідчення учасників бойових дій.

 

ПОРОШЕНКО ЗУСТРІНЕТЬСЯ З КОМАНД??РАМ?? БОЙОВ??Х ПІДРОЗДІЛІВ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896087-poroshenko-zustrinetsya-z-komandirami-boyovih-pidrozdiliv.html

 

Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил України у понеділок, 12 жовтня, проведе зустріч із командирами бойових підрозділів ЗСУ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

 

Зустріч проходитиме у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

 

НАФТОГАЗУ РОЗБЛОКУВАЛ?? ДОСТУП ДО КРЕД??ТУ НА $500 МІЛЬЙОНІВ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1896160-naftogazu-rozblokuvali-dostup-do-kreditu-na-500-milyoniv.html

 

Міністр фінансів України Наталія-Енн Яресько повідомила про підписання документа, який дозволить Світовому банку надати НАК "Нафтогаз України" кредит на 500 млн дол. США.

 

Про це вона написала у Твіттері.

 

Яресько зазначила, що була свідком підписання гарантій від Європейського інвестиційного банку для Світового банку, завдяки яким Нафтогаз зможе отримати обіцяні СБ гроші.

 

ГОЛОВА СБУ СКАЗАВ, СКІЛЬК?? ЗАРУЧН??КІВ УТР??МУЮТЬ БОЙОВ??К?? НА ДОНБАСІ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896067-golova-sbu-skazav-skilki-zaruchnikiv-utrimuyut-boyoviki-na-donbasi.html

 

У полоні бойовиків на Донбасі залишаються 153 заручники, 801 особа зникла безвісти.

 

Про це заявив у суботу на прес-конференції керівництва Служби безпеки України щодо результатів роботи відомства голова СБУ Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«На сьогодні в полоні бойовиків перебуває 153 чоловіка, 801 вважається зниклим безвісти», - сказав Грицак.

 

Голова СБУ зазначив, що у вересні було створено новий орган - об'єднаний центр звільнення заручників, яким керуватиме перший заступник голови СБУ - керівник АТЦ Віталій Маліков.

 

За словами Грицака, нині на лінії зіткнення перебувають волонтери та офіцери з метою проведення переговорів з представниками так званих "ДНР" і "ЛНР" зі звільнення заручників.

 

«Ми сподіваємося, що найближчим часом зможемо звільнити наших хлопців, які перебувають у полоні», - наголосив очільник служби.

 

Грицак вказав на те, що часто керівництво фейкових республік на Донбасі висуває неприйнятні умови щодо обміну, що зриває сам процес. При цьому спостерігається маніпуляція лідерами бойовиків з боку Росії у питаннях обміну.

 

ГР??ЦАК: РОСІЯ СТВОР??ЛА ЩЕ ДВА АРМІЙСЬКІ КОРПУС?? - "ДНР" І "ЛНР"

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896176-gritsak-rosiya-stvorila-sche-dva-armiyski-korpusi-dnr-i-lnr.html

 

Росія створила на базі так званих "ДНР" та "ЛНР" два армійські корпуси, в яких керівництво підрозділами та частинами до роти включно здійснюють російські офіцери.

 

Про це заявив на брифінгу голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"На базі так званих донецької і луганської "народних республік" (Росією. - Ред.) створено два армійські корпуси. Перший армійський корпус - це "ДНР". Другий армійський корпус - це "ЛНР"... Нам відомий кадровий склад, який очолює ці підрозділи, і самих корпусів, і вони (російські військові. - Ред.) дійшли командуванням до роти включно", - сказав Грицак.

 

Голова СБУ зазначив, що російські офіцери, які заїжджають на територію України, як правило, змінюють свої установчі дані: "Залишаються ім'я та по батькові справжніми, а прізвища змінюють, документи теж змінюють".

 

Загалом на території України на постійній основі перебувають від 6 до 9 тис. офіцерів і солдат російської армії. Ще близько 50 тис. військових стоять на кордоні з Україною, зазначив керівник спецслужби.

 

ГР??ЦАК КАЖЕ, ЩО ПУТІН ГОТУВАВ УКРАЇНІ ЩЕ ОДНУ "РЕСПУБЛІКУ"

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1896077-gritsak-kaje-scho-putin-gotuvav-ukrajini-sche-odnu-respubliku.html

 

Російські спецслужби планували створення на Одещині так званої Бессарабської народної республіки, для чого на цю територію мали зайти «зелені чоловічки» з російської бази на території Придністров'я.

 

Про це заявив журналістам голова Служби безпеки України Василь Грицак на полігоні ЦСО «Альфа», повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Оперативна інформація, яка була у Служби безпеки, говорила про те, що планувалося створення до 15 квітня поточного року «Бессарабської народної республіки». Тому сили Служби безпеки - близько 500 чоловік, які були перекинуті з різних регіонів України в Одеський регіон, одночасно провели кілька десятків обшуків, тим самим попередивши створення «Бессарабської народної республіки». Зокрема, планувалося підірвати два мости, і дев'ять районів Бессарабії мали бути відрізані від основної території України, а це половина Одеської області. Після цього планувався захід так званих зелених чоловічків з території Придністров'я, де є російська тренувальна база», - сказав Грицак.

 

На переконання голови СБУ, створення так званої Бессарабської народної республіки «було б новою точкою конфлікту, і ми змушені були б його так само локалізовувати».

 

Грицак зазначив, що за цими подіями в Одеській області стояв народний депутат України, прізвище якого він не став розкривати.

 

«За цим усім стоїть діючий народний депутат України. Я, коли проходив співбесіду у Верховній Раді перед своїм призначенням, і коли у мене запитали про ці події,  розповів про зачистку Одеського регіону, що пройшла у три етапи. І я також сказав, що серед вас присутній народний депутат, якого планувалося зробити комендантом Бессарабії, і розповів деякі деталі. До речі, нами офіційно заарештована його помічниця, яка мала двох малолітніх дітей, мама-одиначка, яка тримала контакт із офісом російського політичного керівництва напряму, і докази були настільки вагомі і грунтовні, що одеський суд дозволив тримання її під вартою. Після закінчення спілкування з депутатами цей депутат підбіг до мене і став виправдовуватися, що хтось не так його зрозумів чи щось на це схоже. Я кажу йому, чого Ви до мене підійшли, я ж Ваше прізвище не називав», - сказав голова СБУ.

 

Він запевнив, що обвинувачення цьому депутатові будуть офіційно висунуті після того, як буде зібрано достатню доказову базу.

 

КІВАЛОВ ПЕРЕДУМАВ БУТ?? МЕРОМ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896098-kivalov-peredumav-buti-merom.html

 

Народний депутат Сергій Ківалов вирішив знятися з виборів міського голови Одеси. Про це він написав у Фейсбуці.

 

"Я знімаю свою кандидатуру з виборів мера. Не можу, не маю морального права допустити, щоб пролилася чиясь кров", - зазначив Ківалов.

 

Нагадаємо, увечері в п'ятницю невідомі кинули гранату у двір будинку Сергія Ківалова на вулиці Тінистій в Одесі. На місці вибуху залишилася вирва діаметром 20 сантиметрів, пошкоджено вікна будинку. В результаті вибуху ніхто не постраждав. Самого нардепа в цей час вдома не було.

 

Радник глави МВС Зорян Шкіряк повідомив, що відпрацьовується кілька попередніх версій вибуху. Однак він не виключає, що провокацію міг влаштувати сам нардеп.

 

ГРАНАТУ У ДВОРІ КІВАЛОВА НАЗВАЛ?? ХУЛІГАНСТВОМ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1896026-granatu-u-dvori-kivalova-nazvali-huliganstvom.html

 

За фактом вибуху гранати у дворі народного депутата Сергія Ківалова порушено кримінальне провадження за статтею "Хуліганство".

 

Про це повідомляє прес-служба ГУМВС України в Одеській області.

 

"За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, увечері п'ятниці невідомі кинули гранату на подвір'я будинку Сергія Ківалова на вулиці Тінистій в Одесі. На місці вибуху залишилася вирва діаметром 20 сантиметрів, пошкоджені вікна будинку. В результаті вибуху ніхто не постраждав. Самого нардепа в цей час вдома не було.

 

Радник глави МВС Зорян Шкіряк повідомив, що відпрацьовується декілька попередніх версій вибуху. Однак він не виключає, що провокацію міг влаштувати сам нардеп.

 

АТО: РОЗПОЧАЛАСЯ ДРУГА ФАЗА ВІДВЕДЕННЯ ОЗБРОЄНЬ МАЛ??Х КАЛІБРІВ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1896038-ato-rozpochalasya-druga-faza-vidvedennya-ozbroen-malih-kalibriv.html

 

Сили АТО розпочали другу стадію першого етапу відведення від лінії розмежування озброєння калібру менше 100 міліметрів. Сьогодні відводять гармати.

 

Про це на брифінгу повідомив речник Адміністрації Президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко, передає кореспондент Укрінформу.

 

"Триває процес відведення озброєння. Зокрема, гармат калібром менше 100 мм. Процедура проходить під наглядом спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", - сказав Лисенко.

 

За його словами, ця фаза триватиме 2 доби, після чого пройде верифікація відведеної артилерії. Третя ж фаза першого етапу - відведення мінометів.

 

"За інформацією Генштабу Збройних сил України, планується закінчити цю стадію відведення до 18 жовтня", - сказав Лисенко.

 

Він також поінформував, що за останню добу жоден український  військовослужбовець не загинув і не був поранений внаслідок бойових дій.

 

Нагадаємо, українська сторона вже відвела від лінії зіткнення на 15 кілометрів усі танки. Наступним етапом, як повідомляли військові, стане відведення протитанкових гармат калібру до 100 міліметрів від лінії розмежування.

 

У К??ЄВІ ПЛАНУВАЛ?? ТЕРАКТ ДО ДНЯ ЗАХ??СН??КА УКРАЇН??

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896040-u-kievi-planuvali-terakt-do-dnya-zahisnika-ukrajini.html

 

Диверсійна група, керована з Росії, планувала підірвати військкомат у Києві на День захисника України (Покрову).

 

Про це заявив на брифінгу в суботу голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Вчора у Києві затримано шістьох осіб, які до Дня захисника України планували підірвати один з військкоматів міста Київ. Вчора ми провели дев'ять обшуків», - сказав він.

 

Голова СБУ нагадав, що раніше співробітниками СБУ було затримано групу диверсантів, які намагалися підірвати волонтерський центр на Оболоні.

За його словами, ці дві групи діяли незалежно одна від одної, однак обидві керувалися з Росії.

 

Грицак зазначив, що диверсанти були затримані вчора під час передачі вибухових матеріалів. Усі затримані - громадяни України, які проживали у Києві та Київській області. Після завершення теракту диверсанти планували відійти на територію окупованого Криму.

 

«Керівник сидить у Росії, координатори - тут, на місці», - заявив голова СБУ, відповідаючи на запитання, хто керівники цієї диверсійної групи.

 

СБУ ЗАДОКУМЕНТУВАЛА УЧАСТЬ 56 РОСІЯН У БОЯХ НА ДОНБАСІ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896141-sbu-zadokumentuvala-uchast-56-rosiyan-u-boyah-na-donbasi.html

 

Служба безпеки України задокументувала участь 56 громадян РФ у боях на Донбасі на стороні терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

 

Про це заявив журналістам під час брифінгу на полігоні ЦСО «Альфа» голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"З початку воєнного конфлікту нами задокументовано участь у ньому 56 росіян - громадян Росії, які воювали проти нас у той чи інший спосіб", - заявив Грицак.

Голова СБУ вказав на те, що складність документального підтвердження участі росіян у боях на стороні бойовиків полягає у тому, що російські військові "завжди стоять позаду, а наперед висувають так званих ополченців і тих, хто називається найманцями".

Поруч з цим, він вказав на те, що РФ утилізує на Донбасі "не лише старі боєприпаси (а це набагато дешевше, ніж у себе на заводах), а також і людський ресурс". Він також зазначив, що наразі російські військові проводять серед російських бойовиків на Донбасі "зачистки": "зачищають тих, хто намагається повернутися на територію РФ".

ЗМІ: "В??БОР?? У ДНР" ПЕРЕНЕСЛ??. УТРЕТЄ

10.10.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1896136-zmi-vibori-u-dnr-perenesli-utrete.html

Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко знову переніс дату "виборів" місцевих голів - цього разу на 20 квітня 2016 року.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Як відомо, спочатку донецькі бойовики планували "вибори" на 18 жовтня 2015 року. Однак потім заявили про їх перенесення: два дні тому датою проведення "волевиявлення" називалося 21 лютого 2016 року, учора - 20 березня.

Нагадаємо, за законами України визначення дня виборів належить до компетенції Верховної Ради.

Пропонуємо Вам черговий випуск щоденного інформаційно-аналітичного вісника «Єдина Країна». 

На його сторінках систематизовані новини з найгарячіших точок держави, розміщені інформаційні та аналітичні матеріали за підсумками прес-конференцій, брифінгів, зустрічей, фахових дискусій, організованих Інформаційно-аналітичним центром «Єдина Країна» спільно із зацікавленими міністерствами, відомствами, державними установами, громадськими організаціями, правовими інституціями тощо.

Будемо вдячні за критичні зауваження й пропозиції щодо змісту й форми подачі матеріалу. Охоче використаємо їх у процесі вдосконалення нашого продукту.

Згідно із Законом України «Про інформаційні агентства» ст.26 продукція інформаційного агентства є його власністю. При розповсюдженні відомостей і матеріалів Укрінформу іншими засобами масової інформації посилання на Укрінформ є обов’язковим.

 

 

Головна редакція підготовки та випуску  

інформаційної продукції, відповідальна за випуск Швець І.В.

джерело: укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар