Дайджест новин: С??ТУАЦІЯ В АТО ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ, 40 ОБСТРІЛІВ ЗА НІЧ

Дайджест новин: С??ТУАЦІЯ В АТО ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ, 40 ОБСТРІЛІВ ЗА НІЧ

2015-11-22 17:46:34

Дайджест новин: С??ТУАЦІЯ В АТО ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ, 40 ОБСТРІЛІВ ЗА НІЧ

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

22 листопада 2015 року. Ранковий випуск

НОВ??Н??

ПОРОШЕНКО МОЖЕ ДОРУЧ??Т?? ПР??П??Н??Т?? ТОРГІВЛЮ З КР??МОМ ЗА ПАРУ ДНІВ – ЧУБАРОВ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1918338-poroshenko-moje-doruchiti-pripiniti-torgivlyu-z-krimom-za-paru-dniv-chubarov.html

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляє про намір Президента Петра Порошенка доручити Кабінету міністрів прийняти рішення про припинення торгівлі з окупованим Росією Кримом наступного тижня.

Про це він сказав на мітингу під Адміністрацією Президента, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми говорили про товарну блокаду Криму. Президент сказав, що він надає доручення уряду буквально у понеділок-вівторок прийняти рішення, щодо пририпнення торговлі з окупованим Кримом", - сказав він.

За словами Чубарова, вони з уповноваженим президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим щойно повернулись із зустрічі з Порошенком, яка тривала близько години та на якій обговорювався ряд важливих питань.

При цьому Джемілєв додав, що при підготовці згаданої постанови Кабміну планується розглянути необхідний перелік товарів, які у визначеному обсязі треба дозволяти відправляти до Криму, щоб його мешканці не постраждали.

"Що стосується електропостачання (до Криму - ред.) - тут ми продовжуємо розмову. Завтра ми зустрічаємося з міністром енергетики Демчишиним. Ми говоримо про те, що у цього договору завершується термін виконання і що новий договір, якщо хтось і думає його укладати, він має обов'язково і напряму бути пов'язаним з дотриманням прав людей на тимчасово окупованій території", - також додав Чубаров.

Крім того, сторони обговорили також і ситуацію, що сталася на Херсонщині.

"Не може бути жодних силових дій до громадськості, яка захищає інтереси країни, і щойно були викликані відповідні керівні особи і з ними була проведена бесіда", - сказав він, посилаючись на слова Президента.

Як повідомлялось, у Херсонській області виник конфлікт між правоохоронцями та учасниками блокади Криму, кримськотатарськими активістами, які оточили 2 підірвані електроопори, що подають електроенергію до півострова.

ДЕЩ??ЦЯ: УКРАЇНІ БРАКУЄ ЧІТКОГО С??ГНАЛУ ВІД ЄС

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1918393-deschitsya-ukrajini-brakue-chitkogo-signalu-vid-es.html

Україна потребує чіткого сигналу від ЄС про перспективу членства, що могло б позитивно вплинути на темпи реформ в Україні.

Про це українським журналістам у Варшаві повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я абсолютно переконаний в тому, що крок за кроком ми робитимемо зміни в напрямі європейських ідеалів. Єдине, що нам бракує – чіткого сигналу з боку Євросоюзу, нам не вистачає європейської перспективи. Візи, зона вільної торгівлі - це все етапи, а нам потрібен сигнал про членство в ЄС”, - підкреслив він.

Посол наголосив, що за наявності такого сигналу суспільство легше мобілізувати до здійснення реформ і подолання труднощів та незручностей, які виникають у процесі імплементації реформ.

“А коли немає чіткого сигналу, тоді з’являються сумніви, чи ми йдемо в правильному напрямі”,- переконаний український дипломат.

За його словами, Революція Гідності показала, що зміни у країні можуть робити люди, і якщо уряд не буде достатньо активним, або міжнародне співтовариство не допомагатиме, то люди змусять це зробити.

Водночас він зауважив, що Україна за 25 років не мала такої мобілізації і підтримки з боку міжнародної спільноти, як це відбувається останнім часом. “Є велике бажання допомогти Україні. Є побоювання (з боку Заходу – ред.), що щось може не вдатися. Просто треба вибрати чітку позицію: аби ми хочемо бачити Україну в ЄС, або ні”, - підкреслив Дещиця.

Він також висловив думку, що Україна отримає безвізовий режим в 2016 році. “Я думаю, що ми говоримо про перспективу кількох місяців, максимум до кінця наступного року”, - констатував посол.

НАЦГВАРДІЯ ШТУРМУЄ БЛОКУВАЛЬН??КІВ КР??МУ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1918281-natsgvardiya-shturmue-blokuvalnikiv-krimu.html

Бійці Національної гвардії і батальйон "Херсон" штурмують учасників блокади окупованого Криму, які не дають відновити пошкоджені лінії електропередач.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав журналіст телеканалу АТР Шевкет Наматуллаєв.

«Нацгвардія і батальйон Херсон (близько 100 озброєних бійців) на чолі з Іллею Ківою оточили учасників блокади Криму, які охороняють пошкоджені електроопори на Чаплинці. Силовики хочуть відтіснити учасників блокади від ліній електропередач», - пише він.

За словами очевидців, вже кілька кримських татар постраждали.

«Силовики не стріляють, але б'ють прикладами автомата, в тому числі і жінок. Протистояння продовжується, на місце зіткнення продовжують прибувати кримські татари живуть в Херсонській області», - додав він.

Інформацію у Фейсбук підтвердив і заступник Генерального директора телеканалу atr, журналіст Айдер Муждабаєв.

«Судячи з останньої інформації, що надходить з цивільної блокади Криму, зараз на тому місці, де було завалено опори ЛЕП, активісти на чолі з Лєнуром ??слямовым, які намагаються перешкодити їх відновлення, оточені збройним спецназом. Обстановка напружена до межі, в будь-який момент може статися кровопролиття. Лідери кримських татар намагаються зв'язатися з президентом і главою МВС з тим, щоб не сталося непоправного», - пише він.

Нагадаємо, власник телеканалу atr Ленур Іслямов є координатором акції з блокади Криму.

ЧЛЕН?? АНТ??КОРУПЦІЙНОГО НАЦАГЕНТСТВА БУДУТЬ ОБРАНІ 28 Л??СТОПАДА – ШЛІНЧАК

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1918387-chleni-natsagentstva-z-pitan-zapobigannya-koruptsiji-budut-obrani-28-listopada-shlinchak.html

Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Нацагентства з питань запобігання корупції ознайомилась результатами спецперевірки кандидатів та звернулась до Кабінету міністрів.

Про це в коментарі Укрінформу розповів член конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Нацагентства з питань запобігання корупції Віктор Шлінчак

"Сьогодні ми ознайомились з результатами спецперевірки і прийняли рішення про те, щоб звернутись до Кабінету міністрів, щоб до 18 години 25 листопада надали письмові пояснення щодо питань, які виникли у процесі спецперевірки документів кандидатів. Пояснення мають бути здані та до 27 листопада передані членам комісії, і 28 листопада відбудеться фінальна співбесіда, тобто з дев'ятьох кандидатів мають бути обрані п'ять", - сказав Шлінчак

За його словами, під час спецперевірки, яку здійснює Агентство з державної служби, до кожного з кандидатів виникли додаткові питання,  які потребують поясненнь. "До кандидатів виникли питання щодо військових зобовязань, постановки на військовий облік та певні питання повязані з підтвердженням освіти", - уточнив Шлінчак.

Нагадаємо, до фіналу конкурсу на посади п'ятьох членів Нацагенства з питаннь запобігання корупції пройшли дев'ять кандидатів із 53.

Фіналістами конкурсу стали: Віктор Чумак, Роман Маселко, Федір Веніславський, Наталя Корчак, Олександр Серьогін, Вадим Чижиковський, Юрій Дмитрієв, Олександр Скопич, Владислав Шалгородскій.

Національне агентство з питань протидії корупції створено згідно з антикорупційним законом, який був ухвалений ще в жовтні 2014 року. Його заданнями є формування єдиної державної антикорупційної політики, моніторинг виконання державними органами антикорупційної політики, контроль етичної поведінки держслужбовців та контроль за майновими декларація держслужбовців.

СУД НЕ ПОБАЧ??В ФАЛЬС??ФІКАЦІЙ НА В??БОРАХ КР??ВОРІЗЬКОГО МЕРА

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1918419-sud-ne-pobachiv-falsifikatsiy-na-viborah-krivorizkogo-mera.html

Кандидату на посаду міського голови Кривого Рогу від «Самопомочі» Юрію Милобогу суд відмовив у задоволенні позову проти Криворізької ТВК.

Про це повідомило Громадське ТБ

«Дніпропетровський окружний адміністративний суд у повному обсязі відмовив у задоволенні позову Юрію Милобогу, кандидату на посаду міського голови Кривого Рогу», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в п’ятницю, 20 листопада Дніпропетровський окружний адміністративний суд увесь день розглядав справу про фальсифікації результатів виборів у Кривому Розі та зробив перерву. 21 листопада розгляд справи продовжився, рішення було ухвалене вночі.

КР??М ПОВНІСТЮ ВІДКЛЮЧЕН??Й ВІД ЕЛЕКТР??К??

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1918358-krim-povnistyu-vidklyucheniy-vid-elektriki.html

Практично весь Крим до півночі за київським часом залишився без електропостачання, світло відключили в Сімферополі, Севастополі, Феодосії, Керчі та Євпаторії.

Про це повідомляють Крим.Реалії.

У "Крименерго" агентству ТАСС підтвердили факт відключення. «Крим повністю відключений, подробиць повідомити поки не можу», - сказав її директор.

Екс-голова Херсонської міліції, нині голова департаменту Нацполіціі протидії наркозлочинності Ілля Ківа, який 21 листопада перебував на місці конфлікту між силовиками та активістами, які блокують в'їзд на півострів, на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що опори ЛЕП підірвано ввечері 21 листопада.

"Щойно підірвали опори!!!!", - написав він.

Користувачі соцмереж на форумі Севастополя зазначають, що електрика зникла о 00:20 (о 23:20 за київським часом).

Також користувачі повідомляють, що інформації у енергетиків за телефонами екстрених служб щодо причин відключення немає, зазначає Українська правда.

У КР??МУ ОГОЛОШЕНО РЕЖ??М НАДЗВ??ЧАЙНОЇ С??ТУАЦІЇ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1918382-u-krimu-ogolosheno-rejim-nadzvichaynoji-situatsiji.html

Режим надзвичайної ситуації оголошений у Криму у зв'язку з припиненням електропостачання півострова.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на представника регіонального МНС.

"У зв'язку з відключенням електроенергії в Республіці Крим введено режим НС рішенням глави уряду. У зв'язку з цим всі підрозділи МНС приведені в готовність", - сказав він.

За даними МНС, зараз в Криму працюють "мобільні бригади з моніторингу забезпечення електроенергією соціально значущих об'єктів життєзабезпечення", по можливості підключаються генератори і мобільні енергоустановки.

Як повідомляв Укрінформ, відключення енергії почалося в 23:20 після підриву опори лінії електропередачі в Херсонській області. Без електрики залишилися всі населені пункти півострова.

КР??МЧАН?? ОТР??МУВАТ??МУТЬ СВІТЛО Й ВОДУ ЗА ГРАФІКОМ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1918408-krimchani-otrimuvatimut-svitlo-y-vodu-za-grafikom.html

В окупованому Росією Криму запроваджують графіки відключення води та електрики для населення.

Про це заявив "перший віце-прем'єр" окупаційного уряду Криму Михайло Шеремет, передає «Ехо Москви».

«Уникнути відключення нам не вдасться, найближчим часом всі графіки будуть доведені до населення», — сказав Шеремет.

Нагадаємо, режим надзвичайної ситуації запрроваджений в Криму у зв'язку з припиненням електропостачання півострова. Відключення енергії почалося 21 листопада о 23:20 після підриву опори лінії електропередачі в Херсонській області. Без електрики залишилися всі населені пункти півострова.

ПРАВООХОРОНЦІВ ВІДВЕЛ?? ВІД ОПОР ЛЕП НА ХЕРСОНЩ??НІ – КІВА

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1918424-pravoohorontsiv-vidveli-vid-opor-lep-na-hersonschini-kiva.html

Частини Міністерства внутрішніх справ, які вчора прибули на місце підриву опор ЛЕП у Херсонській області, відведені у місця постійної дислокації, блокада Криму триває.

Про це написав у Фейсбуці начальник департаменту  протидії наркозлочинності Національної поліціі Ілля Ківа.

"Частини МВС на даний момент перебувають у місцях свого постійного дислокування, блокада триває! Світла в Криму немає", - написав Ківа.

Водночас він висловив переконання, що  якби одеськими спецпризначенцями, які прибули на місце підриву опор ЛЕП у Херсонській області, командував хтось інший, то проблем було б набагато більше.

"З приводу того, хто мене туди послав. Я сам попросив мене туди направити, бо вважав і вважаю, що знаю цих людей і багато хто знає мене - хто по блокаді Криму, хто воював під моїм командуванням, і я зможу вирішити цю проблему краще, ніж хтось інший з мого відомства. Розуміючи, що якщо туди поїде хтось інший з одеськими спецпризначенцями, проблем було б набагато більше і вони були б значно складнішими", - написав Ківа.

За його словами, з цивільних ніхто не постраждав, окрім дівчини-журналістки. Ківа зауважив, що вважає цю ситуацію "надуманою" для  привернення більшої уваги з боку громадськості.

Нагадаэмо, в суботу у Херсонській області біля завалених внаслідок підриву опор ЛЕП кримськотатарські активісти, які намагаються перешкодити їх відновленню, були оточені озброєними спецпризначенцями.

Водночас Ківа, який перебував на місці конфлікту, заявив, що основним завданням було  зберегти життя протестувальників від ураження електричним струмом. За даними активістів з місця подій на Херсонщині, травм під час сутичок із силовиками зазнали 6 чи 7 осіб.

ЗАХІДНІ ЛІДЕР?? ДОМОВ??Л??СЯ ПРОДОВЖ??Т?? САНКЦІЇ ПРОТ?? РОСІЇ НА ПІВРОКУ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1918368-zahidni-lideri-domovilisya-prodovjiti-sanktsiji-proti-rosiji-na-pivroku.html

Лідери європейських країн домовилися продовжити санкції щодо Росії у зв'язку з агресією проти України на шість місяців - до липня 2016 року.

Про це повідомляє агентство reuters, посилаючись на високопоставленого європейського дипломата.

Домовленість була досягнута в Антальї, незадовго до завершення саміту "Великої двадцятки".

Зокрема, на зустрічі президента США Барака Обами, канцлера Німеччини Ангели Меркель, прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона, прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці та глави МЗС Франції Лорана Фабіуса, західні лідери підтвердили, що перш ніж може йтися про пом'якшення санкцій повинні бути виконані Мінські угоди, а також, що важливо підтримувати тиск на Росію аж до проведення виборів на сході України.

Дипломат також зазначив, що на це рішення не вплине необхідність тіснішої співпраці з президентом Росії Путіним у боротьбі проти "Ісламської держави".

У ВАРШАВІ ВІДЗНАЧ??Л?? ДРУГУ РІЧН??ЦЮ МАЙДАНУ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1918371-u-varshavi-vidznachili-drugu-richnitsyu-revolyutsiji-gidnosti.html

У Варшаві біля посольства України у Польщі близько ста осіб взяли участь у відзначенні другої річниці Революції Гідності.

Про це інформує власний кореспондент Укрінформу в РП.

"Майдан треба пам'ятати. Це – символ, який допомагає нам думати і виборювати наше майбутнє”, - підкреслив у своєму виступі посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Він зауважив, що треба пам’ятати і про інші важливі дати: 1 грудня, коли мільйон людей зібрався на Майдані, ніч з 10 на 11 грудня, коли відбили першу серйозну атаку сил колишнього режиму, про героїв, які віддали своє життя під час Майдану, і тих, хто пішов воювати проти російської агресії.

Лідер варшавського Євромайдану Наталка Панченко подякувала полякам та людям інших національностей, які підтримували і зараз підтримують боротьбу України за краще майбутнє в сім’ї європейських народів. “Коли ми знаємо, що за нами є плечі друзів з усього світу, то ми маємо багато сил, щоб боротися”, - наголосила Панченко.

Представник фундації “Наш Вибір” Ольга Попович констатувала, що завдяки Майдану українці отримали шанс на зміни, щоб Україна стала демократичною в повному розумінні цього слова. “Ми побудуємо країну тільки тоді, коли зрозуміємо, що нашим ворогом є стара система, яка ще функціонує в Україні”, - зауважила вона.

На заході були присутні дипломати інших країн, зокрема Канади.

Під час відзначення чергової річниці Революції Гідності у Варшаві звучали вірші про Майдан, священик УГКЦ отець Петро Кушка прочитав молитву за упокій загиблих, присутні виконали гімн України і запалили лампадки.

БОЙОВ??К?? ОБСТРІЛЯЛ?? КРАСНОГОРІВКУ З МІНОМЕТІВ ТА ГРАНАТОМЕТІВ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1918284-boyoviki-obstrilyali-krasnogorivku-z-minometiv-ta-granatometiv.html

Сьогодні, 21 листопада, терористи продовжували вести неприцільний вогонь у бік українських позицій на Донецькому та Артемівському напрямках.

Про це повідомляє прес-центр АТО.

"Сьогодні, у зоні проведення АТО терористи продовжували вести неприцільний вогонь у бік наших позицій на Донецькому та Артемівському напрямках", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї загарбники обстрілювали Піски, Мар’їнку, Зайцеве та Майорськ. А по Красногорівці вели вогонь з мінометів та гранатометів.

С??ТУАЦІЯ В АТО ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ, 40 ОБСТРІЛІВ ЗА НІЧ

22.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1918389-nich-v-ato-40-obstriliv.html

З 18 години вчорашнього вечора до 6 ранку російсько-терористичні найманці 40 разів відкривали вогонь вздовж усієї лінії розмежування. Із них 30 обстрілів проведено на Донецькому напрямку.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї найманці вели провокаційний вогонь по Пісках, Мар’їнці, Авдіївці та Первомайському.

На Артемівському напрямку терористи обстріляли Зайцеве. На Луганському - з мінометів, гранатометів та стрілецької зброї – місто Щастя, а на Маріупольському - Широкине.

Також загарбники вели прицільний вогонь по наших позиціях у Мар’їнці, Широкиному та Чермалику, застостовуючи гранатомети та стрілецьку зброю.

Пропонуємо Вам черговий випуск щоденного інформаційно-аналітичного вісника «Єдина Країна». 

На його сторінках систематизовані новини з найгарячіших точок держави, розміщені інформаційні та аналітичні матеріали за підсумками прес-конференцій, брифінгів, зустрічей, фахових дискусій, організованих Інформаційно-аналітичним центром «Єдина Країна» спільно із зацікавленими міністерствами, відомствами, державними установами, громадськими організаціями, правовими інституціями тощо.

Будемо вдячні за критичні зауваження й пропозиції щодо змісту й форми подачі матеріалу. Охоче використаємо їх у процесі вдосконалення нашого продукту.

Згідно із Законом України «Про інформаційні агентства» ст.26 продукція інформаційного агентства є його власністю. При розповсюдженні відомостей і матеріалів Укрінформу іншими засобами масової інформації посилання на Укрінформ є обов’язковим.

Головна редакція підготовки та випуску  

інформаційної продукції, відповідальна за випуск ТатаренкоІ.В.

  • Тел.: (044) 234-32-56

джерело: укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар