Вчора в світлиці Ратуші вперше з часу своєї інавгурації Дрогобицький міській голова зустрівся з представниками реґіональних ЗМІ. Щоправда, як і нерідко бувало останнім часом у попередників, чомусь на прес-конференцію прийшли й не журналісти. Те, що деякі «активісти» не бачать відмінності між розмовою влади з пресою – одне, а от те, що організатори мали би подбати про це – інше. Так само, що вже давно прес-конференції у Ратуші ніхто не модерує, хоча ж є серед працівників мерії наші колеги, котрим це під силу. Тоді б і не мали права голосу на таких зустрічах «любительки жбурляти яйця» в сесійній залі. Добре, що вчора не дістала в голову від пасіонарної пані з базару жодна «акула пера»…

Присвячено ж було прес-конференцію насамперед представленню команди, що приступила до керівництвом міста разом з Тарасом Кучмою – заступників міського голови та секретаря міської ради.

Хоча, тут має рацію старійшина журналістського цеху, власкор ЗІКу Іван Тихий, який сказав про це, треба було це зробити ще на першій сесії. Бо ж всі ми писали лише про те, що були призначені вищі чиновники ратуші, але нічого не знали про тих, хто допомагатиме Трасові Кучмі у реформах, на які, як видно з його декларацій, він рішуче налаштований.

Про життєписи заступників мера скажемо дещо згодом, адже більш суттєвою була розмова новообраного міського голови про його плани й про те, що вже зроблено протягом першого тижня перебування  кабінеті № 1 міського «уряду».

Насамперед пріоритетами на найближчий час Трас Кучма назвав формування бюджету, виплати медикам та освітянам у повному обсязі. Наголосив очільник Дрогобича й на тому, що однією з серйозних проблем є питання загальної культури дрогобичан та їхнє ставлення до закону, яким багато хто з краян просто нехтують. Я к приклад тарас Ярославович навів автомобільний хаос і безлад з паркуванням на головному майдані міста й підсумував:

– В нас є й важелі й механізми, тож запевняю, що невдовзі Ринок буде звільнено від автівок. Жодним «крутим» ми тут більше не дамо паркуватися.

Торкнувся міський голова й торгівлі молочними продуктами:

– В суботу буде відкрито «Молочний рай» в новозбудованому торговельному центрі, й частину тих, хто нині торгує з асфальту, ми переведемо туди. Частині готовий надати місця на своїй автостанції підприємець Роман Муль.

І тут виникає запитання, чому новий ринок має лиш сорок місць, а не так, як записано в інвестиційних зобов’язаннях 90? Та й узагалі, чи вірить сам мер, що йому вдасться розв’язати проблему, створену свого часу колишнім першим заступником міського голови Олександром Коростельовим.

Йшлося на прес-конференції про основні проблеми, що є в місті, зокрема про освітлення, яке, після особистого об’їзду міста, Тарас Кучма має намір осучаснити й зробити так, щоби місто було повністю освітлено в темну вечірню та нічну пору.

Пообіцяв Тарас Кучма провести аудит всіх підрозділів мерії та комунальних підприємств. В першу чергу, за його словами буде проведено аудит комбінату міського господарства, відділу освіти, відділу охорони здоров`я, управління комунальних ресурсів та земельного відділу. А згодом (у другу чергу) буде проведений і аудит інших підприємств.

Не почули лише журналісти, чи торкнеться перевірка Інститут розвитку міста та й узагалі чи буде поставлено питання про його існування, як і не сказано не було ні слова про 85 тисяч доларів, виділених Амбасадою США цій комунальній інституції на оновлення церкви святого Юра. І це при тому, що новий керівник Дрогобича наголошує на необхідності розвитку туризму в місті.

В журналістів виникли запитання про перевірку діяльності «Дрогобичтеплоенерго» та КП «Дрогобицький водоканал». Тарас Кучма сказав, що аудит цих комунальних підприємств буде зроблено пізніше з огляду на те, що недоцільно робити це в опалювальний сезон і в зимовий період.

Також міський голова повідомив, про намір його команди створити в місті належні умови для розвитку малого і середнього бізнесу для того, щоби підприємці хотіли працювати й поповнювати міську скарбницю. Для цього буде створено в реорганізованому управлінні економіки сектор сприяння підприємництву.

Йшлося на зустрічі з представниками медій  й про структурні зміни у міській раді.

Планує, приміром,  очільник міста об’єднати відділи сім’ї, молоді та туризму в єдиний з відділом спорту. Це, мовляв, допоможе забрати дітей з вулиці…

Стосовно медицини, то тут питань надто багато. На разі відділ охорони здоров’я, доцільності існування якого новий мер не бачить, буде збережено. А от реорганізація всієї галузі невдовзі почнеться: мешканці Дрогобича, на думку Тараса Кучми мають отримувати належної якості медичні послуги.

Що ж до скорочення штату й звільнення працівників міської ради та підпорядкованих підприємств, все це – теж у планах. На разі ж ще нікого не звільнено, хоча дехто вже написав заяви. Не звільнив Тарас Кучма, як він сам це підтвердив ані Івана Лепкого, «під яким вся комуналка», ані Ігоря Петранича, головного архітектора, до якого громада має чимало слушних запитань, ані Андрія Яніва, керівника Комбінату міського господарства (щоправда, чиновник зараз готує детальну відповідну записку про діяльність своєї служби). Й це теж дивує, адже причин «збереження» «слуг» попередньої влади не було названо. І це тоді, коли Тарас Ярославович не однозначно наголосив, що до приходу нової команди «все в місті робилося не на благо громади, але на благо лише двох осіб…».

Надав слово Тарас Кучма і своїм заступникам.  Заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Коцюба говорив про те, що буде кардинально реорганізовано юридичний відділ задля оптимізації роботи всіх правників, котрі нині працюють у міській раді. Також Центра надання адміністративних послуг, що нині надає дрогобичанам 86 послуг, розширить сферу діяльності й надаватиме ще більше послуг, включно з видачею паспортів та водійських прав, підкреслив посадовець.

Юристи, якими опікується керуючий справами міськвиконкому та заступник міського голови Володимир Коцюба, теж переживуть реорганізацію з метою оптимізації їх роботи. Буде також розширено ЦНАП, який надаватиме мешканцям ще більше послуг.

Про роботу з депутатським корпусом  говорив секретар ради Олег Хрущ. Для якого, як він сказав, багато чому треба навчитися, адже одне – депутатська діяльність, інше – бути на чолі 36 депутатів.

Олег Васильович повідомив, що заради покращення зв’язків між радними й сприяння консолідації корпусу райців буде створено Президію ради (зараз йде підготовка Положення про цей орган), До неї мають  увійти  голови постійних комісій ради, голови депутатських фракцій, міський голова зі своїми  заступниками й, звісно ж, сам  секретар ради. Повідомив чиновник і про те,що небавом, на початку наступного року, міська рада матиме новий сайт або портал, на якому буде більше інформації і на якому зможуть залишати свої пропозиції виборці-дрогобичани.

Заступник Тараса Кучми з гуманітарних питань Олег Дукас (в його «господарстві» аж сім відділів) про необхідність пошуку коштів, а також економії ти, котрі «гуманітарка» має сьогодні. Й висловив ідею, котра, мабуть, викличе дискусію в громаді, про доцільність об’єднання всіх дрогобицьких позашкільних закладів в один…

Тарас Кучма на завершення розмови-зустрічі поділився думками про те, що місто має серйозно взятися за пошук і залучення інвесторів, про необхідність отримання ґрантів, чого в Ратуші ще не робили.  Займатиметься цим, на дорученням міського голови підприємець і громадський активіст, колишній заступник одного з міських голів Володимир Кондзьолка, котрого нинішня влада вважає фахівцем саме в царині роботи з ґрантами.

Словом, планів у Тарас Кучми – чимало, судячи з його слів він налаштований на кардинальні зміни в місті. А от чи вдасться, – побачимо. Головне, щоби декларації не розійшлися з реальними справами.

І наостанок – інформація про заступників Дрогобицького міського голови (пана Германа з об’єктивних причин на пре-конференції не було).

 Олег Васильович Хрущ – секретар Дрогобицької міської ради. Народився 19 травня 1977 року  в місті Старий Самбір.  1994 року закінчив Дрогобицьку СШ №1. У 1994-1999 роках навчався у тодішньому Дрогобицькому державному педагогічному інституті імені  Івана  Франка на фізико-математичному факультеті та здобув спеціальність вчителя фізики, астрономії, безпеки життєдіяльності. В 2000-2002 роках навчався в ІПО при Київському Національному університеті імені  Тараса  Шевченка на економічному факультеті та здобув спеціальність економіста. 1999-2002 рр.  працював вчителем фізики в Дрогобицькій СШ №8. З 2000 року займається підприємництвом у Дрогобичі. Член ВО «Свобода» з 2009 року. З 2010 року  –  депутат Дрогобицької міської ради, голова фракції ВО «Свобода». З 2012 року –  голова Дрогобицької міськрайонної організації ВО «Совобода». З 2015 року  –  голова Дрогобицької міської організації ВО «Свобода». Розлучений. Син – Ростислав, 2004 року народження.

 

 Ігор Миколайович Герман– перший заступник міського голови. Народився четвертого  травня 1967 року  в Дрогобичі.  1986 року закінчив тодішній Дрогобицький механічний технікум за фахом технік-технолог.  1995 року  – Українську інженерно-педагогічну академію у Харкові за фахом “інженер-механік”. Трудова діяльність: з квітня 1986 до травня 1986 року – токар на Дрогобицькому долотному заводі.  Червень 1986 – червень 1988 року  – служба в армії. З серпня 1988 року – товарознавець у відділі постачання Дрогобицької швейної фабрики «Зоря». У 1993-1996 роках – начальник відділу постачання Дрогобицької швейної фабрики «Зоря». У 1997-1998 роках – директор ТзОВ «Вишенька». З 1998 року  донині  – заступник директора ТзОВ «Вишенька». У 2005-2012 роках – член партії «Пора». На сьогодні – безпартійний. Одружений.

 

 Володимир Богданович  Коцюба– заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету. Народився 11 червня 1979 року  в Дрогобичі. Закінчив з відзнакою СШ № 14. У 1997-2002 роках навчався на юридичному факультеті Львівського національного університету імені  Івана  Франка. 2002 року  заочно закінчив НУ «Львівська політехніка» за спеціальністю “фінанси”. 1998-2002 роки – юрисконсульт Інституту проектування міст «Містопроект». 2002-2010 роки  – помічник судді Трускавецького міського суду. 2004-2010 роки – викладач Міжреґіональної академії управління персоналом. 2010-2015- адвокат, керівник адвокатського обє’днання «Міжміська правнича колегія». 2011-2015 роки – юрист Дрогобицької філії «Райавтодор». 2015 рік – юрист Дрогобицької організації партії Громадський рух «Народний контроль». Одружений. Виховує двоє дітей.

  Олег Ярославович Дукас – заступник міського голови з гуманітарних питань. Народився 17 червня 1982 року. 1988-1993 роки – навчання у СШ №1. У 1993-1999 рр. навчався у Дрогобицькій гімназії. 1999-2004 рр. – навчання в Інституті фізики, математики та інформатики Дрогобицького державного педагогічного університету за спеціальністю “вчитель математики та англійської мови”. 2004-2005 рр. – навчання в магістратурі Дрогобицького державного педагогічного університету. Отримав кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача математики. З 2005 року  працює вчителем англійської мови та інформатики у Михайлевицькій СЗШ І-ІІ ст.

Також вів підприємницьку діяльність. У 2004-2005 роках був активним учасником Помаранчевої революції, перебував у Дрогобицькому осередку громадської кампанії «Пора»;

 2011 року  разом із однодумцями створили у Дрогобичі молодіжну громадську організацію «Український молодіжний прорив», яку згодом офіційно зареєстрували як «Український молодіжний прорив». У 2011 року  Олега  Дукаса обрано  головою МГО «Український молодіжний прорив».

У 2011-2013 рр. був координатором осередку від громадянського руху «Відсіч», одним  з ініціаторів Дрогобицького мовного  майдану. Ініціатор та координатор  Євромайдану.

З березня 2014 року й дотепер  в рамках «Дрогобицького майдану» активно займається волонтерством.

З липня 2015 року – член політичної партії Громадський  рух «Народний контроль».
З вересня 2015 року  – голова Дрогобицької міської  організації політичної партії Громадський рух «Народний контроль».

 

Фото автора