Гомін Галичини
фотокореспондент Юрій Федчак представляє : stop лісоцид! вчора, 22 листопада, протест (відео)

фотокореспондент Юрій Федчак представляє : stop лісоцид! вчора, 22 листопада, протест (відео)

2016-11-23 16:35:25

фотокореспондент Юрій Федчак представляє : stop лісоцид! вчора, 22 листопада, протест (відео)

Варварська вирубка лісів на Львівщині, а саме у карпатській зоні сягнула величезних масштабів. Тисячі кубометрів ділового лісу під дахом різних фірм, справжніми власниками яких здебільшого є російські олігархи, вирубуються у Карпатах. Карпатський ліс вивозять за кордон. Не важко здогадатися, що лобіюють цю вакханалію високопосадові особи зі столиці. Така вирубка лісу призводить до ерозій ґрунту та його зсувів, обміління річок, знищення флори та фауни Карпат. Галичани втратили терпець.
22 листопада 2016 року Громадський рух «stop лісоцид» провів у Львові акцію протесту проти нещадного і позбавленого належного нагляду вирубування лісів державними і комунальними лісовими господарствами області. Колективне звернення до президента України П. Порошенка, голови ВРУ А. Парубія, прем’єр-міністра України В. Гройсмана, міністра екології та природніх ресурсів України О. Семерака, генерального прокурора України Ю. Луценка, а також до голови Державного агентства лісових ресурсів України Х. Юшкевича, голови Львівської обласної ради О. Ганущина, голови ЛОДА О. Синютки та депутатів Львівської обласної ради зачитали активісти громадського руху Тарас Матвіїв і Василь Курій представникам провідних телеканалів та інших регіональних ЗМІ біля пам’ятника Івану Франку, що напроти головного корпусу Львівського національного університету. У зверненні, зокрема, йдеться: «…така вирубка лісів призводить до важких соціально-економічних та антропогенних наслідків, спричиняючи стрімку деградацію природних ландшафтів Львівської області, до зникнення рідкісних видів тварин і рослин. Ми повсюдно спостерігаємо стрімке зниження складу площ та якості лісових масивів, починаючи від південних районів Львівщини й Карпатських схилів до північних районів. Особливо важка ситуація у лісах Старосамбірського, Буського, Сколівського, Турківського, Стрийського та Жидачівського районів. Натомість численні звернення місцевих громад, органів самоврядування, громадських організацій, еко-волонтерів щодо різноманітних лісопорушень не отримали належної реакції як від правоохоронців, так і від відповідних державних служб й українського уряду. До того ж, значна більшість кримінальних проваджень, що стосуються незаконної вирубки лісу, порушень при транспортуванні, підробки лісовпорядних документів залишаються без кінцевого судового рішення й реальної відповідальності винуватців. Йдеться наперед про порушення, що призвели до значних збитків скарбниці держави та довкіллю…». 
Водночас неподалік протестантів зібрався натовп супротивників з гаслами, які висловили на відеокамери своє бачення ситуації. Активісти громадського руху «stop лісоцид» нарекли їх «тітушками» і повідомили, що їх опоненти – працівники лісництв, які упереджено ставляться до вимог руху та хочуть й надалі безкарно вирубувати величезні масиви лісів. Між активістами обох сторін перед пам'ятником Івану Франку виникла сутичка.
Колона протестантів рушила до Львівської обласної ради. Попереду протестанти несли труно з всохлою ялинкою, а на обличчях – маски начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки і генерального директора Львівського обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Петра Пешка. Труна з всохлим деревцем була своєрідною метафорою, і виражала суть акції проти незаконної вирубки лісу – «Похорон лісу». Під стінами обласної ради учасники акції протесту спалили ці маски, а відтак лідери громадського руху свої вимоги зачитали на сесії обласної ради.
«Якщо ці вимоги проігнорують і до лютого 2017 року не буде суттєвих позитивних зрушень у лісовому секторі області, наші активісти та однодумці розпочнуть акцію спротиву на місцях, включно із блокуванням роботи окремих лісгоспів», - такими словами завершується ряд вимог учасників громадського руху.
Біля стін Львівської обласної ради дав інтерв’ю учасник акції, член громадської організації «Активне товариство Львівщини» Орест Кулинич. Як повідомив пан Орест, Дейнека "на сайті Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства зазначив, що самовільними рубками лісовому господарству Львівської області за 2016 рік завдано від 20 до 60 млн. грн. збитків. Однак реально на сьогодні, якщо провести аудит Управління та його державних структур, сума збитків буде понад 1 млрд. гривень».
Сесія обласної ради заслухала вимоги протестантів, тож учасники громадського руху «stop лісоцид» відтепер очікують схвального рішення.
Детальніше - читайте на http://droginfo.com.ua/content/view/7...

Юрій Федчак


джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар