ІІІ Всеукраїнський літературний конкурс "pro patria": оголошено переможців та фіналістів

ІІІ Всеукраїнський літературний конкурс "pro patria": оголошено переможців та фіналістів

2014-10-28 19:34:10

   
 
 
 
 
Третій Літературний конкурс21 жовтня у конференц-залі ДДТЗДІ "Надія", що на вул. В. Чорновола, 4 у Дрогобичі, відбулася прес-конференція, на якій були озвучені підсумки ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу поезії "pro patria!" ("За Батьківщину!"), оголошені призери і фіналісти. Виконання учнями Дрогобицького музичного училища ім. В. Барвінського церковного Гімну "Боже великий, єдиний нам Україну храни" було задано тон урочистої частини прес-конференції.

(натисніть на фото для перегляду, всього 37 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14, фото 15, фото 16, фото 17, фото 18, фото 19, фото 20, фото 21, фото 22, фото 23, фото 24, фото 25, фото 26, фото 27, фото 28, фото 29, фото 30, фото 31, фото 32, фото 33, фото 34, фото 35, фото 36, фото 37.

Літературний конкурс тривав у декілька етапів. Опубліковано 289 творів від 129 авторів з 16 областей України.

На прес-конференції були присутні: журі, представники місцевих мас-медіа (ТРК "Алсет" - Ігор Чиж, газети "Галицька зоря" - Ярослав Грицик і "Гомін Галичини" - Анна Баневська, Інтернет-сайту "Трускавецький вісник" - Володимир Ключак та радіо "Франкова земля"), меценати конкурсу Ігор Курус та Михайло Чапля, організатори фінальної частини конкурсу та його промоції Оксана Рудавська і Галина Жубіль та інші.

До складу журі увійшли: голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Дому Європи у Києві, головний редактор регіонального радіо "Франкова земля" Йосип Фиштик; кандидат історичних наук, доцент, член Всеукраїнського об'єднання "Письменники Бойківщини" Степан Яким та володар почесної журналістської відзнаки "Четверта влада", поетеса Марія Хорунжа (м. Львів).

Конкурс тривав з 15 квітня до 24 серпня. 29 серпня твори учасників конкурсу були передані на розгляд журі. Принципи, за якими журі оцінювало твори: актуальність, авторська небайдужість, суспільна позиція, значущість та образність думки, майстерність, володіння багатством і красою української мови.

Завдяки небайдужості меценатів до стану української мови в Україні реалізовано задум організаторів конкурсу збільшити кількість та розмір премій: за І місце – 700 грн., за ІІ місце – 500 грн. (два призери) і за ІІІ місце (три призери) кожен переможець отримає по 400 грн.

З вітальним словом виступив Йосип Фиштик. Голові журі й випала честь оголосити імена переможців.

Отже, згідно рішення журі, диплом лауреата І премії удостоєна Короткова Олена Анатоліївна з м. Кривий Ріг – за твір "Казка про рідну мову".

ІІ місце між собою розділили: Гарник Юрій Миколайович (с. Раневичі Дрогобицького району) – за твори "Бігли коні" і "Читав Кобзаря" та Рубцов Ігор Іванович (м. Донецьк) – за твір "В мені розпізнали бандерівця".

ІІІ місце – Гуменюк Марія Володимирівна (м. Тернопіль) – за твір "Молитва"; Гірчак Василь Васильович (с. Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за вірш "Небесній сотні" і Освальд Катерина Юріївна з м. Нова Одеса Миколаївська обл. – за твір "Діалог з майбутнього".

Приємним подарунком для присутніх було виконання учнями 11 класу Дрогобицької ЗОШ № 10 уривків творів переможців конкурсу. Зал з захопленням слухав та аплодував читцям:

- Мачкур Вероніці – за прочитаний уривок "Казки про рідну мову" авторства Короткової Олени;

- Колодій Іванні – за уривок поеми "Бігли коні" Юрія Гарника;

- Дзюба Мар'яні – за прочитаний "Діалог з майбутнього" Освальд Катерини;

- Підпенько Назару – за твір "Молитва" Гуменюк Марії.

Виразно та з інтонацією також прочитали уривки творів переможців конкурсу Флюнт Ігор (Гірчак Василь, вірш "Небесній сотні") та Корончук Анастасія (Ігор Рубцов, "В мені розпізнали бандерівця").

На прес-конференції виступили: член журі Степан Яким, меценати Ігор Курус і Михайло Чапля, директор Дрогобицького педагогічного ліцею Ольга Заяць, організатори Оксана Рудавська та Галина Жубіль, громадський діяч Олександра Лисак, редактор газети "Гомін Галичини" Анна Баневська.

Журі також визначило й фіналістів конкурсу, які отримають грамоти та заохочувальні призи бандероллю. Ними стали:

1. Джурик Любов Казимирівна, м. Львів – за вірш "Мене болить" - почесна грамота;
2. Штундер Юлія Іванівна, м. Сквира Київської обл. – почесна грамота;
3. Обшарська Раїса Володимирівна, м. Чортків – почесна грамота;
4. Кондрюк Анатолій Федорович, м. Кам'янець Подільський Хмельницька обл. – почесна грамота;
5. Шваничик Галина Андріївна – м. Дрогобич – почесна грамота;
6. Данилюк Наталія Василівна, м. Івано-Франківськ – почесна грамота;
7. Бодасюк Олена Юріївна, м. Київ – почесна грамота;
8. Досяк Юрій, м. Ф'юмічіно, Італія, – грамота;
9. Хаммоуда Наталія Петрівна, italia – почесна грамота;
10. Василюк Ігор Іванович, смт. Олика Волинської обл.;
11. Дегтяренко Марія-Лурдес Сергіївна, Київська обл. м. Біла Церква;
12. Зінченко Сергій Леонідович, Кривий Ріг, Дніпропетровська область;
13. Невідомська Вікторія Володимирівна, Тернопільська обл., – почесна грамота;
14. Відута Любов Йосифівна, м. Львів;
15. Левченко Іван Васильович, м. Київ;
16. Франко Олеся Мирославівна, Івано-Франківська обл., м. Калуш – почесна грамота.

Грамотами відзначені твори членів гуртка "Живе слово" з м. Устилуг Володимир-Волинського району Волинської області: (керівник гуртка – Католик Людмила):

17. Лебедь Анастасія Олександрівна, 10 років;
18. Демчук Вікторія Олександрівна, 14 років;
19. Захарова Ірина Геннадіївна, 14 років;
20. Веремчук Софія Сергіївна, с. П'ятидні, 10 років;
21. Куляша Ольга Юріївна, с. Тростянка, 16 років;
22. Лебедь Ярослава Олександрівна, 14 років.

А також:

23. Прокопенко Світлана Іванівна, Київська обл., місто Вишневе – почесна грамота;
24. Жубіль Галина Миколаївна, м. Дрогобич – почесна грамота;
25. Лук'яненко Катерина Олександрівна, Сумська область, м. Ромни;
26. Гайдук Леся Іванівна, м. Борислав – почесна грамота;
27. Нізовцов Михайло Ігнатович, м. Котовськ, Одеська обл., - почесна грамота;
28. Борщик Ігор Ярославович, с. Подорожнє, Стрийський р-н., Львівська область;
29. Литвин Юлія Володимирівна, Полтавська область, м. Комсомольськ;
30. Несторук Оксана Вікторівна, с. Кропивник, Долинський р-н, Івано-Франківська обл., - почесна грамота;
31. Павлюк Ірина Михайлівна, м. Львів - почесна грамота;
32. Олеш Віра Богданівна, м. Соснівка Львівської обл.;
33. Цибульська Таїсія Валентинівна, Полтавська обл., м. Кременчук;
34. Шваничик Соломія Богданівна, м. Дрогобич;
35. Чорна Любов Костянтинівна, Донецька обл., м. Красноармійськ;
36. Пікас Любов Дмитрівна, м. Моршин Львівської обл.;
37. Онищенко Інна Ігорівна, м. Київ.


Цікаві факти

Патріотичний заклик "pro patria!" латинською мовою закликав подорожніх на постаменті Лицаря волі, що багато десятиліть тому був споруджений біля міської ратуші у Дрогобичі, а також у Львові. Пам'ятник простояв недовго (1916-1918рр.), але залишив помітний слід в історії міста, адже публікацій про нього було багато як у нас, так і за кордоном. Вирізьблений з дерева Лицар уособлював мужнього вояка, завше готового вступити в бій з російськими окупантами. Закутий в збруї Лицар надихав багатьох жертводавців долучитися своєю лептою до шляхетних, сповнених патріотизму і самопожертви вчинків. Тому тема літературного конкурсу поезії – суто патріотична: про патріотизм і майбутнє України, любов до рідного краю. Варто нагадати, що сучасна українська історична наука першою українською конституцією називає конституцію гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика від 5 квітня 1710 року. Ця Конституція була написана латиною і староукраїнською.

У конкурсі взяли участь колишні фіналісти літературного конкурсу на "Дрогобич Інфо": Леся Гайдук, Володимир Вакуленко та Любов Відута. Серед фіналісток цього року є Франко Олеся Мирославівна з м. Калуш Івано-Франківської обл., яка є правнучкою Онуфрія Яковича Франка, рідного брата Івана Франка.

Твори учасників ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу "pro patria!" видрукувані у п'яти примірниках, один з яких передано нашим побратимам, які самовіддано захищають Україну від російських окупантів на Донбасі. Опубліковані твори лягли в основу збірки, яку згодом було передано нашим захисникам в зону бойових дій АТО.

Промоційною акцією проекту "pro patria!" став однойменний відеофлешмоб, в якому 6 вересня взяв участь Юрій Гарник, а читачі сайтів "Дрогобич Інфо", "Стебник", youtube мають змогу переглянути відео у будь-який час.

Користувачі Інтернету можуть прослухати радіопередачу, присвячену літературному конкурсу, що прозвучала в ефірі радіо "Франкова земля". Запис передачі розміщений на сайті радіоредакції 27 вересня 2014 року.

У соціальних мережах facebook і Однокласники діють групи, присвячені цьому проекту. Учасниками цих груп є близько 150 чоловік з різних куточків України, і, сподіваємося, літературний конкурс під цією назвою отримає нове життя у наступні роки та набуде більшої популярності.

Хід літературного конкурсу відображають наші партнери з друкованих ЗМІ: "Фортуна", "Гомін Галичини" та "Нафтовик Борислава", Інтернет-сайт "Трускавецький вісник" та радіо "Франкова земля".

Висловлюємо подяку меценатам, які пожертвували кошти на цей важливий в Україні Інтернет-проект. Нас підтримали:

1. Генеральний спонсор – Львівська обласна організація Всеукраїнського аграрного об'єднання "ЗАСТУП". Всеукраїнське об'єднання "ЗАСТУП" (ЗА Соціальну Трудову Українську Перспективу) було створено для привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами.

Основні завдання ВО "ЗАСТУП":
- захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад;
- громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування;
- розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів.

2. Федис Максим, редактор газети "Дрогінфо";

3. Курус Ігор, український журналіст, громадський діяч, координатор Громадської кампанії "За відповідальну владу", засновник і головний редактор тижневика "Каменярі";

4. Чапля Михайло, депутат Дрогобицької районної ради, житель с. Нагуєвичі;

5. Дрогобицька міська партійна організація ВО "Батьківщина" (Олег Ягоцький та Роман Ілик);

6. Йосип Дяків, директор МКП "Транс-Екіпаж";

7. Мойсеєнко Віталій, директор КП "Дрогобицький ринок" та інші.

У заліку призового фонду – книги українською мовою на пізнавальну тематику. За такий благородний жест висловлюємо подяку Ігорю Розлуцькому, Марічці Николаїшин за книги І. Калинця для дітей; Дрогобицькому видавництву "Посвіт" (директор - Андрій Лесишин), власникові магазину "Діоніс" - за оригінальні призи, а також іншим відомим у широких колах творчим постатям, голові журі Йосипу Фиштику та співорганізатору конкурсу Галині Жубіль.

Особлива подяка також – громадській активістці, шанувальниці рідної мови, меценату, дрогобичанці Люсьєні Фідик, яка вже вдруге допомагає організаторам конкурсу гідно провести урочистості з нагоди вручення нагород та відзнак переможцям і фіналістам конкурсу.

Подяку організатори конкурсу адресують також керівнику Дрогобицького добровільного товариству захисту дітей-інвалідів "Надія" Ірині Дзюрах за наданий для проведення урочистостей конференц-зал.

Звичайно ж, висловлюємо подяку нашим інформаційним партнерам, представникам інших мас-медіа, які підтримали цей патріотичний проект, хто був повсякчас з нами, а також всім конкурсантам, що взяли участь у літературному конкурсі. Та, безумовно, понад усе велика подяка – нашому компетентному журі за проведену кропітку роботу.

І наостанок – ще одна приємна новина: організаторами конкурсу запроваджено декілька номінацій, переможці яких також отримають заохочувальні призи. Про номінантів цього конкурсу читайте в одній з наступних публікацій.
 

джерело: Дрогінфо


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар