Дрогобицькі дослідники повідомляють:

Дрогобицькі дослідники повідомляють:

2021-06-16 07:01:33

Дрогобицькі дослідники повідомляють:

Значення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних заходів в профілактиці інфекційної захворюваності.

 

Дезінфекція або знезараження - це комплекс спеціальних заходів, спрямованих на знищення збудників заразних захворювань в навколишньому середовищі людини;
дезінсекція - знищення комах та членистоногих (комарі, кліщі, воші) - переносників інфекційних захворювань і дератизація - знищення гризунів, небезпечних в епідеміологічному відношенні.

Розрізняють такі види дезінфекції:

- профілактичну, яка проводиться незалежно від наявності заразних захворювань в лівально-профілактичних закладах, басейнах, лазнях, душових, у місцях загального користування , тощо.  Мета її - не допустити появи заразних хвороб серед населення;

- поточну, дія якої поширюється на весь період перебування інфекційного хворого в приміщенні (будинку, лікарні);

- заключну – проводиться після госпіталізації,  одужання, смерті хворого.

Залежно від характеру збудника та інших показників застосовують різні методи  дезінфекції, а саме: механічні - це прання, прибирання, миття, вивіз сміття, витрушування, вибивання одягу, постелі, фарбування і інше – все це зменшує до 50%  мікробного забруднення;  фізичні – найбільш доступні та безпечні, оскільки не передбачають застосування шкідливих для людини препаратів. До них належать: дія сонячних променів, ультрафіолетових випромінювачів, прасування одягу, спалювання сміття, обробка окропом, кип’ятіння  посуду, білизни, води, іграшок, плювальниць, дія водяної пари в автоклавах, дезінфекційних камерах, прожарювання, пастеризація. Надійною буде дезінфекція та дезінсекція зараженого одягу, постільних та інших речей, якщо провести її в спеціальних дезінфекційних камерах - пароповітряних або пароформалінових. Сутність камерної дезінфекції полягає в прогріванні вмісту камери гарячим повітрям (паром) до певної температури, а при необхідності посилення впливу пари - з додатковим введенням в камеру формальдегіду.

 Хімічний методи дезінфекції - це застосування дезінфекційних розчинів, які готуються з дез. засобів дозволених до застосування МОЗ України. Біологічний метод використовують при очищенні стічних вод на полях зрошення.

Дезінсекційні заходи умовно ділять на профілактичні та винищувальні. Дезінсекція це – знищення комах, членистоногих (таргани, мухи, мурахи, воші, блохи, комарі). До профілактичних дезінсекційних заходів відносять утримання в чистоті жител і підсобних приміщень, оснащення віконних і дверних прорізів сітками, розчищення дрібних водойм,  каналів і інше.

Винищувальні дезінсекційні заходи проводять фізичними та хімічними методами, використовуючи дезінсекційні розчини, які дозволені до застосування МОЗ України. Такі роботи необхідно проводити залучаючи спеціально підготований персонал організацій, які акредитовані в галузі проведення даних робіт. За допомогою фізичного методу можна провести знезараження постільних, носильних речей  використовуючи дезінфекційну камеру або прасування гарячою праскою, кип"ятіння.

Залишається високим ризик захворювань людей на лептоспіроз, туляремію внаслідок наявності в довкіллі джерела збудника інфекції - щурів, мишовидні гризунів, які є носіями збудника лептоспірозу, туляремії. Впродовж 4 місяців 2021 року лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" встановлено лептоспіроносійство у 48 % досліджених щурів та 7,1 % мишей, які були відловлені у житлових будинках, на території міст та сіл Львівської області в т.ч. м. Дрогобича.

 

 

Насторожує і той факт, що носії збудників інфекції перебувають у місцях проживання людей, що за відсутності, належним чином, організованої роботи з проведення дератизаційних заходів збільшує ризик інфікування людей.

            Для вирішення питань щодо проведення необхідних Вам заходів по боротьбі з гризунами, комахами, здійснення знезараження поверхонь, криничної води тощо на договірній основі можна звернутися в Дрогобицький міжміський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» м. Дрогобич ( колишня міська СЕС).

Пам’ятаємо, що  вчасно  проведені дезінфекційні , дезінсекційні та дератизаційні заходи , дотримання правил особистої гігієни значно знижують ризик розповсюдження інфекційних хвороб серед населення.

Краще хворобу  запобігти ніж лікувати.  

 

С. Вахів, Т. Грицик

фахівці розділу дезінфектології

Дрогобицького міжміського відділу  

ДУ "Львівський обласний центр контролю

та профілактики хвороб МОЗ України"

"стаття розміщена на правах соціальної реклами"

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар