2021-07-12 23:33:22
Канни, 10.07.2021
На головному кіноринку світу в рамках 74-го Каннського кінофестивалю новостворений Гетеборзький кінофонд оголосив свої перші три підтримані проєкти, відібрані з понад тисячі заявок. Серед них — український фільм “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка.
Повнометражний дебют призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка “Ля Палісіада” – це стрічка у жанрі, який самі кінематографісти називають “пострадянський нуар”.
Події розгортаються в Україні в 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. За даними лондонської Організації Захисту Прав Людини у 1996 році Україна була на другому місці в світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей.
Фільм створюється кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Більше половини фільму вже відзнято в Ужгороді та Києві. Гетеборзький кінофонд став першим міжнародним інвестором фільму, якому пророкують прем’єру на одному з кінофестивалів класу А.
Фонд є новою ініціативою Гетеборзького кінофестивалю – головного кінофоруму Скандинавії, що проходить з 1979 року. Новий фонд пропонує фінансування українським, бразильським, суданським, а також курдським кінорежисерам. Метою фонду є підтримка культурної різноманітності, свободи слова та свободи творчості.
За результатами конкурсу, на який було подано понад тисяча заявок з усього світу, фонд відібрав лише три проєкти для підтримки на пост-продакшн – по одному фільму з України, Бразилії та Іраку. Фільм Філіпа Сотниченка отримає від Швеції 34000 євро на роботи з завершення фільму.
Фільм “Ля Палісіада” знімають в особливому стилі – поєднуючи плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовують ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляють по всьому світу.
Незвичною стрічкою молодого українського режисера вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та навіть у південно-корейському Бусані. “У кожній країні тема смертної кари резонує по-своєму”, кажуть автори фільму.
|
|
Сторінки фільму в інтернеті:
https://www.facebook.com/pg/lapalisiada
https://www.instagram.com/lapalisiada/
за матеріалами:
Contemporary Ukrainian Cinema · Kiev 03115 · Ukraine
джерело: власне