Гомін Галичини
Шведський фонд підтримав фільм про останню смертну кару в Україні

Шведський фонд підтримав фільм про останню смертну кару в Україні

2021-07-12 23:33:22

Шведський фонд підтримав фільм про останню смертну кару в Україні

Канни, 10.07.2021

 На головному кіноринку світу в рамках 74-го Каннського кінофестивалю новостворений Гетеборзький кінофонд оголосив свої перші три підтримані проєкти, відібрані з понад тисячі заявок. Серед них — український фільм “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка.

 

Повнометражний дебют призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка “Ля Палісіада” – це стрічка у жанрі, який самі кінематографісти називають “пострадянський нуар”.

Події розгортаються в Україні в 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. За даними лондонської Організації Захисту Прав Людини у 1996 році Україна була на другому місці в світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей. 

 

Фільм створюється кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Більше половини фільму вже відзнято в Ужгороді та Києві. Гетеборзький кінофонд став першим міжнародним інвестором фільму, якому пророкують прем’єру на одному з кінофестивалів класу А.

 

Фонд є новою ініціативою Гетеборзького кінофестивалю – головного кінофоруму Скандинавії, що проходить з 1979 року. Новий фонд пропонує фінансування українським, бразильським, суданським, а також курдським кінорежисерам. Метою фонду є підтримка культурної різноманітності, свободи слова та свободи творчості.

 

За результатами конкурсу, на який було подано понад тисяча заявок з усього світу, фонд відібрав лише три проєкти для підтримки на пост-продакшн – по одному фільму з України, Бразилії та Іраку. Фільм Філіпа Сотниченка отримає від Швеції 34000 євро на роботи з завершення фільму.
 

Фільм “Ля Палісіада” знімають в особливому стилі – поєднуючи плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовують ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляють по всьому світу.

 

Незвичною стрічкою молодого українського режисера вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та навіть у південно-корейському Бусані. “У кожній країні тема смертної кари резонує по-своєму”, кажуть автори фільму.

 

Проєкт “Ля Палісіада” вперше було презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду HeForShe Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Розробку проєкту підтримав Український Культурний Фонд.

 

Фінальні зйомки картини пройдуть восени на Закарпатті та в Києві. Прем’єра фільму “Ля Палісіада” запланована на 2022-й рік.

 

Режисер та автор сценарію — Філіп Сотниченко

Оператор — Володимир Усик

Звукорежисер — Сергій Авдєєв

Художниця-постановниця — Маргарита Кулик

Художник по костюмах — Володимир Кузнєцов

У ролях: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц.

Продюсери фільму: Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко

 

-Довідка про режисера:

 

Філіп Сотниченко народився  у 1989 році в Києві. У 2016 році закінчив КНУТКТ ім. І.К. Карпенка-Карого. Співзасновник колективу молодих незалежних режисерів “Сучасне українське кіно”. Короткометражний фільм Філіпа Сотниченка “Син” (2015) був обраний до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Клермон-Феррані, виграв приз FIPRESCI на Одеському МКФ та приз “Найкращий український фільм” на Міжнародному кінофестивалі Wiz-Art. Його короткометражний фільм “Цвях” (2016) став Найкращим короткометражним фільмом на Одеському МКФ та Найкращим студентським документальним фільмом на Міжнародному кінофестивалі в Пярну. А короткометражний фільм “Технічна перерва” (2017) виграв нагороду “Найкращий фільм” на кінофестивалі класу А у Талліні.

Сторінки фільму в інтернеті:

 

https://www.facebook.com/pg/lapalisiada

https://www.instagram.com/lapalisiada/

http://lapalisiada.com/

за матеріалами:

Contemporary Ukrainian Cinema ·  Kiev 03115 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар