«Плануємо, діємо, реалізовуємо: успіхи бюро правової допомоги за 5 років»

«Плануємо, діємо, реалізовуємо: успіхи бюро правової допомоги за 5 років»

2021-09-22 07:38:53

«Плануємо, діємо, реалізовуємо: успіхи бюро правової допомоги за 5 років»

Саме під такою назвою нещодавно у Скольому відбувся круглий стіл. Його організатори -  фахівці Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відкрила захід директор цього центру Марія Николаїшин, яка коротко нагадала присутнім важливі моменти створення бюро правової допомоги, ознайомила їх із здобутками семи бюро правової допомоги, які є відділами Стрийського місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Віра Іськович – заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області – проінформувала про важливий напрям діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме: забезпечення доступу до медіації. Вона охарактеризувала можливості відновного правосуддя, наголосила, що медіація – важливий інструмент досудового урегулювання конфлікту. Зазначила, що медіація може застосовуватися, зокрема, у сімейних, трудових, земельних спорах. Цікаво, що на даний час Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області реалізовується проект «Програма відновлення для неповнолітніх».  У рамках цього проекту  до медіації залучаються і неповнолітні правопорушники.

Про налагоджену взаємодію із партнерами говорила Наталія Рудюк - головний спеціаліст Сколівського бюро правової допомоги. Вона зазначила, що ця співпраця є багатовекторною та полягає, зокрема, у діяльності пунктів консультування на постійній основі у приміщенні наших партнерів, спільному проведенні правопросвітницьких заходів для різних категорій громадян.

Модератор заходу - Марія Николаїшин щиро подякувала партнерам за ефективну взаємодію. Не оминула вона і журналістів, наголосивши на важливості їх ролі у діяльності місцевого центру.

Далі естафету для виступу отримала  Віра Андрейків – староста сіл Підгородці, Сопіт та Урич. Вона розповіла про налагоджену співпрацю та плани на майбутнє.  До слова сказати: Віра Володимирівна – донедавна працювала фахівчинею Сколівського бюро правової допомоги. І тому у її висловах, які були сказані щиро й з любов’ю до своєї справи, з повагою до своїх колишніх колег,  так і чулося: «наші бюро правової допомоги, ми завжди готові прийти на допомогу».  

Це підмітила й директор центру  Марія Николаїшин, яка згодом привідкрила деякі деталі однієї кредитної справи клієнта. Ця, як виявилося, складна справа стала успішною саме завдяки Вірі  Андрейків. І успіх її не лише у тому, що зі ста двадцяти семи тисяч гривень, нарахованих банком, клієнт мав повернути банкові лише залишки тіла кредиту, який початково становив чотирнадцять тисяч гривень, а на момент звернення клієнта набагато менше, і судовий збір. Заслуговує на увагу тут і таке: подячна передсмертна записка цього важкохворого, який через деякий час не забув те, що йому допомогли у бюро правової допомоги, а подякував Вірі Володимирівні, попрощавшись назавжди. Це свідчить про те, що у бюро правової допомоги пересічні громадяни знаходять тепло і затишок, що саме там їм допоможуть, що, зрештою, система безоплатної правової допомоги є, дійсно, клієнтоорієнтованою.  

Цікавими були виступи й інших партнерів, які, зокрема, теж і про це висловили свої думки.

  Після завершення заходу відбулося підписання договорів про співпрацю між Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Тухлянським навчально–опорним закладом загальної середньої освіти І-ІІІ рівня гімназія, а також між цим місцевим центром  і редакцією газети «Бойківськка думка».

 

Разом з тим, інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

* Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул.Л.Українки, 70.

*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03,   068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Вероніка Підлісна

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар