Як укласти договір на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки?

Як укласти договір на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки?

2021-10-05 18:58:06

 Як укласти договір на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки?

Відповідає Олена Городицька - фахівчиня Новороздільського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Олено, коли розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки?

Даний вид документації потрібен громадянам у разі відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; безкоштовної приватизації земельних ділянок громадянами, зміни цільового призначення земель, формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав.

Хто виготовляє таку документацію?

Її виготовляє ліцензована землевпорядна організація. Причому, обов’язково укладається договір про отримання такого виду послуги.

Хто є сторонами цього договору?

Сторонами такого договору є замовник та виконавець (розробник документації). Замовником може бути як юридична особа, скажімо, місцева рада,  так і  фізична особа.

Давайте детальніше поговоримо про розробників. Хто наділений правом розробляти таку документацію?

 Відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є:

  • юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним за якість робіт із землеустрою;
  • фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Звертаю увагу на те, що землевпорядники сільської, селищної, міської ради не мають повноважень на розробку жодного з видів документації із землеустрою.

Де можна дізнатися інформацію про те, чи фізична особа -підприємець є сертифікованим інженерам-землевпорядником?

З переліком землевпорядних організацій можна ознайомитися на сайті Держгеокадастру https://land.gov.ua/ у розділі «Онлайн сервіси / Набори відкритих даних / Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників» або в територіальному органі Держгеокадастру.

Які документи потрібно надати для укладення цього договору?

Підставою для укладення договору із землевпорядною організацією є письмова заява замовника.

Для укладення договору з землевпорядною організацією щодо розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки також потрібно надати:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податку;
  • рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки (в разі безоплатної приватизації земельної ділянки);
  • правовстановлючі документи на земельну ділянку (в разі зміни цільового призначення земельної ділянки);
  • довіреність на представництво та документ, що посвідчує особу представника,  якщо заява подається представником замовника.

У якій формі укладається договір на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки?

Договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки укладається в письмовій формі у двох примірниках. Зазначу, що важливими умовами договору є:

  • предмет договору, порядок приймання і передачі робіт, відповідальність сторін, порядок вирішення спорів;
  • вартість робіт (залежить від розміру та місця розташування земельної ділянки);
  • строк виконання робіт (визначається сторонами, але не може бути більше 6 місяців).

Звертаю увагу на таку деталь, бажано, аби  умовами договору передбачено обов’язок землевпорядної організації зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі. Адже за її відсутності таку реєстрацію потрібно буде здійснити замовнику документації із землеустрою самостійно через територіальний орган Держгеокадастру, звернувшись у центр надання адміністративних послуг.

Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Детальніше для отримання безоплатної правової допомоги Ви можете звернутися до місцевого центру  у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

  * залишивши своє звернення у скриньці для звернень громадян.  Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич,                               вул. Л. Українки, 70.

* Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марічка Бойко

 

 

 

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар