Гомін Галичини
Боєприпаси для України: Рада ЄС погодила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро

Боєприпаси для України: Рада ЄС погодила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро

2023-04-18 22:14:34

Боєприпаси для України: Рада ЄС погодила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро

13.04.2023 

Боєприпаси для України: Рада ЄС погодила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро в межах Європейського фонду миру

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Боєприпаси для України: Рада ЄС погодила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро в межах Європейського фонду миру

Боєприпаси для України: Рада ЄС погодила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро в межах Європейського фонду миру

 Read more  

Сьогодні Рада ЄС ухвалила надання допомоги обсягом 1 мільярд євро в межах Європейського фонду миру (ЄФМ) для підтримки Збройних Сил України. Ця сума дозволить ЄС відшкодувати країнам-членам вартість боєприпасів, наданих Україні з наявних запасів або за рахунок зміни пріоритетності актуальних замовлень у період з 9 лютого до 31 травня 2023 року.

Високий представник із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель прокоментував:

Сьогоднішнім рішенням ми вводимо в дію першу частину історичної угоди, досягнутої лідерами ЄС щодо підтримки негайного постачання артилерійських боєприпасів для Збройних Сил України на суму в 1 мільярд євро. Це найкраща демонстрація одностайної рішучості ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора.

Сьогоднішнє рішення втілює в життя першу частину домовленостей Ради, ухвалених 20 березня 2023 року щодо трикомпонентного підходу, спрямованого на прискорення постачання та спільні закупівлі артилерійських боєприпасів.

З урахуванням попередніх семи траншів підтримки, ухвалений сьогодні пакет допомоги збільшує загальний внесок ЄС на користь України в рамках ЄФМ до 4,6 мільярда євро, і це ще раз доводить, що ЄС залишається непохитним у своїй підтримці українських військових у захисті ними країни від незаконної російської агресії.

Контекст

ЄФМ був створений у 2021 році для підтримки партнерів у всьому світі у військовій та оборонній сферах з кінцевою метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки та стабільності.

Попередні заходи допомоги для України в рамках ЄФМ були узгоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня, 17 жовтня 2022 року та 2 лютого 2023 року.

Перед обличчям загарбницької війни Росії Європейський Союз непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невід’ємне право на самооборону від російської агресії.

Прискорення постачання та спільна закупівля боєприпасів для України (повідомлення Ради від 20 березня 2023 року)

Рада погодила подальшу військову підтримку в рамках Європейського фонду миру (пресреліз від 2 лютого 2023 року)

Європейський фонд миру (довідкова інформація

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист опубліковано з метою медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини"

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар