Активісти оголосили переможців анти премії серед депутатів і чиновників

Активісти оголосили переможців анти премії серед депутатів і чиновників

2024-04-02 09:49:29

Активісти оголосили переможців анти премії серед депутатів і чиновників

Пресцентр УКМЦ 01.04.2024, 18:04

В Українському кризовому медіа-центрі громадська організація «Життя» у партнерстві з громадськими організаціями  «Антикорупційний штаб» і «Центр демократії та верховенства права» оголосили імена народних депутатів, які перемогли в  анти премії «Золота коса» та представників уряду, які за дії в корпоративних інтересах тютюнової індустрії нагороджені «Золотим гальмом».

Зі слів виконавчого директора «Життя» Дмитра Купири, у 2023 році втручання тютюнової індустрії та співпраця з окремими політиками дозволили зберегти основне джерело реклами тютюнових та нікотинових виробів — сигаретну викладку.

«За даними опитування КМІС, 32% українців помічають таку рекламу саме в місцях торгівлі. Таким чином, депутати, які діяли в інтересах тютюнової індустрії, відтягнули на невідомий термін імплементацією міжнародних зобов’язань відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та проігнорували суспільний запит. Адже понад 80% українців підтримали заборону реклами й видимого розміщення тютюнових виробів у магазинах», –  сказав він.

Переможцями премії «Золота коса – 2023» стали народні депутати Ніна Южаніна (Золота коса), Мар’ян Заблоцький (Срібна коса) та Галина Янченко (Бронзова коса). Четверте місце зайняв Давид Арахамія, а п’яте між собою розділили Андрій Мотовиловець та Олександр Санченко.

Спеціальний приз для представників виконавчої влади «Золоте гальмо» отримали Олександр Мельниченко Іванович та Сергій Цівкач Яремович — нинішній та колишній (2020 – грудень 2023) директори державної установи «Офіс із залучення та підтримки інвестицій».

«Сприяння урядовою установою веденню бізнесу транснаціональною тютюновою компанією є абсурдним та неприпустимим, тим більше коли ця компанія Philip Morris, міжнародний спонсор війни проти України та найбільший платник податків на росії серед міжнародних компаній. Дії «Юкрейнінвест» прямо суперечать Закону України №2899-IV, який передбачає реалізацію Кабінетом Міністрів державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення, а також міжнародних зобовʼязань України, передбачених РКБТ ВООЗ», — пояснив виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Дмитро Купира зазначив, що за підсумками минулого року відчувається покращення у протидії втручанню тютюнової індустрії.

«Не так багато номінантів було у переліку. Однак, це не означає, що вона буде сталою і надалі. Суспільству і уряду варто систематично вживати кроків для захисту інтересів здоров’я від втручання тютюнової індустрії», – наголосив виконавчий директор «Життя».

Ця організація нагадала, що в 2006 році Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну, а отже, зобов’язалась виконувати умови Конвенції, зокрема, статтю 5.3, що закликає захищати політику охорони громадського здоров’я від впливу комерційних та інших корпоративних  інтересів  тютюнової індустрії та осіб, пов’язаних з нею.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВОЗДОРОВИЙ ОБРАЗ ЖИТТЯТЮТЮН

 

Хто з депутатів і чиновників найбільш сприяв тютюновій індустрії

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність медіа в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

 


джерело: відкрите


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар