Гомін Галичини




Між Тарасом Метиком та депутатським корпусом назрів політичний розкол

Між Тарасом Метиком та депутатським корпусом назрів політичний розкол

2015-03-18 19:28:08

Між Тарасом Метиком та депутатським корпусом назрів політичний розкол

Останнє пленарне засідання чергової сесії Дрогобицької міськради засвідчило – між в.о.міського голови-секретарем ради Тарасом Метиком та депутатським корпусом ради назрів політичний розкол.

В кулуарах кажуть, що сталося це через кандидатуру першого «зама».

Так, планувалося сьогодні затвердити кандидатуру першого заступника міського голови. Оскільки попередню кандидатуру Петра Суди і громадськість, і депутати відкинули, за пропозицією Тараса Метика на затвердження було винесено нову кандидатуру – директора департаменту міського господарства Івана Лепкого. Шляхом таємного голосування депутати висловили свою позицію чітко: лише 6 «за» , 23 «проти», 6 «утрималось». Тобто, кандидатуру не затвердили.

 

Про «фонаріки» і спробу звільнити секретаря

«Я не можу подякувати депутатському корпусу, - сказав за наслідком голосування Тарас Метик. – Якщо хтось думає, що Ратуша це кредитна спілка де можна отримати кошти на погашення своїх боргів – ви помиляєтесь. Тут треба працювати».

В перепалку з Тарасом Метиком вступив депутат Ямельницький, якого, до речі, в депкорпусі також розглядають як кандидатуру на посаду «першого зама»: «Проблема не в Суді чи Лепкому, а в вас. Ви не спроможні об’єднати депутатський корпус». Володимир Ямельницький запропонував Тарасу Метику, що депкорпус скинеться «на фонарік» - щоб секретарю ради легше було зама шукати

«Керувати містом – це мистецтво. Треба вміти домовлятися. Ви зі мною коли-небудь зустрічалися?» - звернувся до Тараса Метика Богдан Іванців.

Що проблема не в кандидатах, а в секретарі ради – таку думку висловив також Олег Хрущ. А Володимир Бернадович відтак запропонував винести на голосування пропозицію про звільнення секретаря ради. Цю пропозицію Тарас Метик одразу поставив на голосування. 14 «за». Рішення не прийняли. Але стало очевидно: політичний розкол назрів і набирає обертів.

 

Поки грім не вдарить…

А втім… Коли дійшло до справді болючого і гострого – і Тарас Метик, і депутати стали «одним цілим».

Гостре і болюче – це питання Дрогобицького водоканалу. Велике підприємство, яке за керівництва чинного директора Романа Шагали зуміло суттєво покращити якість водопостачання, забезпечити мешканців Дрогобича круглодобовим доступом до води, сьогодні через законодавчі колізії опинилось не то на межі банкуртсва, не то перед загрозою рейдерського захоплення.

Історія довга, сумна і виглядає, якщо коротко, так: отримувачем послуг КП «Дрогобицький водоканал» є поміж інших й  ТзОВ «Трускавецький водоканал». Після того, як державний регулятор підняв тарифи на послуги, трускавецький водоканал відмовився сплачувати за новим тарифом. Як наслідок, утворився бюджетний перекос: Дрогобицький водоканал недоотримує запланованих коштів, не може розплатитися з за електроенергію, сплачувати податки, інвестиційні зобов’язання, проводити інші роботи. Тобто, «влазить» у борги.

Судова тяганина з Трускавецьким водоканалом триває уже кілька місяців.. Ситуація щодень, то більше ускладнюється. У Трускавці стоять на своєму, обласне керівництво врегулювати ситуацію, виглядає на те, не має політичної волі. До слова, коли у 2005 році виникла дещо схожа непроста ситуація – на захист дрогобицького водоканалу стали не лише місцеві, а й  депутати обласної ради. Нинішні депутати облради від Дрогобича Тарас Курчик та Олег Баран, виглядає на те, проблемами господарки міста не цікавляться. Це в той час, коли депутати облради від Трускавця що є сил лобіюють інтереси свого міста… Як наслідок – повне нерозуміння з боку області реального стану речей, які склалися на Дрогобиччині.

Та навіть не це дивує. Дивує, що дрогобичани сплачують за послуги водопостачання та водовідведення понад 7 грн за кубомер, в той час як трускавчани, через те що мають «прокладку» у вигляді свого водоканалу (який по –суті отримує видобуту воду і лише доставляє її до споживача), навіть сплачуючи за старим тарифом, платять понад 11 грн. І мовчать.

Зрозуміло, що в цій ситуації ні логіка, ні економіка не працюють. Працює політика.

Громадськість досі в ситуацію не втручалась. Втім… Дрогобичани обурені, що через «розумників» з Трускавця вони, справно сплачуючи за послуги, періодично залишаються без води. Кажуть, більше мовчки спостерігати за конфліктом не будуть. Так же кажуть і депутати міськради. Тож на п’ятницю, 20 березня, вони запланували провести громадські слухання з цього питання, за наслідком яких ухвалять алгоритм подальших дій.

Слухання відбудуться у сесійній залі Дрогобицької мерії о 15.00. Запрошені активісти ГО, небайдужі мешканці, депутати різних рівнів, преса.

…Спостерігати за обговоренням цього питання було любо. Ні тобі політичних амбіцій, ні інших недомовленостей. Воістину правий був той, хто сказав, що об’єднатися  українці можуть тільки перед загрозою. Ну ось, є загроза, об’єдналися…

Найбільше нарікань звучало на адресу Миколи Лук’янчека, який не допускає дітей на стадіон

В рамках пленарного засідання під час оголошення депутатських запитів було підняте ще одне важливе, болюче питання. Це – стадіон «Каменяр». Його свого часу віддали в користування Дрогобицькому педуніверситету, з умовою, що доступ до стадіону матимуть мешканці міста, діти. Втім… Для «простих смертних» вхід туди фактично «закритий». З 31 грудня закритий він й для дітей. Зокрема, як розповів депутат Роберт Хомин, 120 дітей ФК «Карпати» тепер вимушені займатись у спортзалах.  «Більше сотні дітей не курять по під’їздах, а займаються спортом. Чому їм не дати змоги це робити?»

Найбільше нарікань від депутатів лунало в сторону Миколи Лук’янченка -  на нинішній день уже проректора ДДПУ з науково-педагогічної роботи та стратегії соціально-економічного розвитку. Кажуть, наводити лад на стадіоні, доглядати за ним – це одне, але закрити туди доступ – це зовсім інше. «Ми віддали стадіон в користування ДДПУ з тим, щоб вони його доглядали, оскільки 8-ма школа не справлялась. Доглядали – але не недопускали! Це що чиясь приватна власність? Забрати тоді його у них взагалі!», - висловив обурення депутат Орест Скірко.

Секретар ради Тарас Метик запевнив: мав нещодавно зустріч з Миколою Лук’янченком. На стадіоні ведуть ремонтні роботи. Якщо до 31 березня питання не буде вирішене і дітей не допустять до тренувань – депутати переглянуть своє рішення щодо долі стадіону.

Йшлося під час сесії також про несплату підприємцями акцизу, про що більш детально розповімо у наступних публікаціях.

…Наступна сесія Дрогобицької міськради запланована на 31 березня. 

Марі Кульчицька (Репецька)

джерело: Медіа Дрогобиччина






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар