Дайдждест новин: поки ми мріємо про покарання ТОП-хабарників,розробники«схем» заробляють гроші

Дайдждест новин: поки ми мріємо про покарання ТОП-хабарників,розробники«схем» заробляють гроші

2016-01-29 13:56:02

Дайдждест новин: поки ми мріємо про покарання ТОП-хабарників,розробники«схем» заробляють гроші

 

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

29 січня 2016 року. Ранковий випуск

НОВ??Н??

 

ПОРОШЕНКО ЗАКР??Т??М УКАЗОМ ПР??СВОЇВ ЗВАННЯ В??СОКОПОСТАВЛЕН??М Ч??НОВН??КАМ - ЗМІ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956191-porosenko-zakritim-ukazom-prisvoiv-zvanna-visokopostavlenim-cinovnikam-zmi.html

 

31 грудня 2015 Президент закритим указом №735/2015 присвоїв генеральські звання антикорупційному прокурору, начальнику особистої охорони та заступникам генпрокурора.

 

31 грудня 2015 Президент закритим указом №735 / 2015 присвоїв генеральські звання антикорупційному прокурору, начальнику особистої охорони та заступникам генпрокурора.

 

Про це, посилаючись на джерела в Адміністрації президента, повідомляє "Дзеркало тижня".

 

Зокрема, заступнику генпрокурора України – головному військовому прокурору, старшому раднику юстиції Анатолію Матіосу було присвоєно звання державного радника юстиції ii класу, яке відповідає званню генерал-лейтенанта. Як відомо, Матіос мав звання генерал-майора СБУ.

 

30-річному заступнику генпрокурора - начальнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, старшому раднику юстиції Назару Холодницькому присвоєно звання державного радника юстиції ІІІ класу, яке відповідає званню генерал-майора.

 

36-річному заступнику генпрокурора, старшому раднику юстиції Роману Говді, який також претендував на посаду голови антикорупційної прокуратури і раніше обіймав посаду прокурора Одеської області, присвоєно звання державного радника юстиції ІІІ класу, яке відповідає званню генерал-майора.

 

Начальнику Служби безпеки президента України Управління державної охорони України Юрію Федорову присвоєно звання генерал-майора. Федоров працював в особистій охороні Порошенко ще під час перебування останнього секретарем РНБО і був його помічником, коли Порошенко був народним депутатом. За даними джерела АП, за останні півтора року по лінії військкомату Федоров вже двічі отримував звання достроково – підполковника та полковника.

 

Як пише видання, з метою перевірки інформації журналісти звернулися до Холодницкого і Матіоса. Обидва підтвердили інформацію про присвоєння їм звань, однак, зазначили, що дізналися про це в середині січня. Кожен отримав лише витяг з указу президента № 735, а повного списку чиновників, які отримали звання, вони не бачили.

 

ПОРОШЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО В ПУТІНА - "ГЕОПОЛІТ??ЧН??Й СВЕРБІЖ"

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956316-porosenko-vvazae-so-v-putina-geopoliticnij-sverbiz.html

 

Україна ініціювала обговорення у Радбезі ООН заяви президента РФ щодо невизнання кордону, який у 1918 році при розпаді Російської імперії було проведено між Україною та Росією.

 

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час "Уроку Мужності" з ліцеїстами Київського військового ліцею ім. І.Богуна та курсантами вищих військових навчальних закладів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Скоро вже сто років від легендарного бою під Крутами у нашій ще тодішній війні за свободу. У війні, яку вже навіть у незалежній Україні багато хто з істориків сором'язливо, якоюсь езоповою мовою називав українсько-більшовицькою, або й взагалі громадянською. А насправді то була війна проти України, яку вела Росія і в червоній, і в білій своїх іпостасях. Історія іноді виглядає неначе біг по колу. Підтвердженням, як мало що змінилося в цій частині Європи, стало нещодавнє публічне зізнання очільника Росії. Він і досі не визнає того кордону, який у 1918 році при розпаді Російської імперії було проведено між Україною та Росією. І який тоді вже був, до речі, міжнародно визнаним. Який же сильний фантомний біль: століття минуло, а втрачене й досі не дає покою Росії. І цей геополітичний свербіж створює безпосередню загрозу національній безпеці України, і безпеці кожного її громадянина. Тому за моїм дорученням було ініційовано обговорення цієї заяви в Раді Безпеки ООН", - сказав Порошенко.

 

На думку Президента, між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня взагалі вбачаються чіткі історичні паралелі.

 

"Тоді, як і тепер, Росія не могла змиритися з існуванням самостійної України. Як тоді, так і зараз йде гібридна війна. От деякі спільні ознаки: невизнання країною-агресором факту своєї агресії, міф про громадянську війну, брехлива пропаганда, створення маріонеткових республік, підтримка "п'ятої колони" всередині України тощо", - наголосив Глава держави.

 

ЛОЖКІН: КІЛЬКІСТЬ ДЕРЖКОМПАНІЙ ПОТРІБНО СКОРОТ??Т?? У 12 РАЗІВ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956143-lozkin-kilkist-derzkompanij-potribno-skorotiti-u-12-raziv.html

 

У державній власності потрібно залишити не більше 250 компаній з 3 тис. - інші продати якомога швидше.

 

Про це глава адміністрації президента Борис Ложкін в інтерв'ю euractiv.

 

"Є 3 тисячі державних компаній, з яких 1600 все ще працюють. Нам потрібно 200, максимум 250. Багато людей намагаються заробити брудні гроші, чиновники з міністерств, прокуратури, парламенту та інших інституцій. Крім того, держава - не кращий менеджер не тільки в Україні", - сказав глава адміністрації.

 

Як заявляв раніше міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, Одеський припортовий завод планується продати в березні 2016 року за умови відсутності бюрократичних перешкод.

 

АБРОМАВ??ЧУС ПІДРАХУВАВ ВТРАТ?? КОМПАНІЙ ВІД РОСІЙСЬКОГО ЕМБАРГО

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1956321-abromavicus-pidrahuvav-vtrati-kompanij-vid-rosijskogo-embargo.html

 

Втрата виручки українських підприємств у результаті ембарго, режиму найбільшого сприяння, обмеження транзиту з боку Росії становитиме 800-1100 млн.

 

Про це під час години запитань до уряду розповів міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, передає кореспондент Укрінформу.

 

"Ми очікуємо, що в результаті ембарго, режиму найбільшого сприяння, обмеження транзиту з боку Росії втрата виручки українських підприємств становитиме 800 млн - 1,1 млрд", - сказав він.

 

Абромавичус наголосив, що у зв'язку з цим наша економіка не може дозволити собі розкіш не покращувати бізнес-клімат, не залучати інвестиції, не закривати корупційні схеми.

 

"Сукупний економічний ефект від російської агресії за останні 2,5 року вже обчислюється мільярдами доларів. Політично вмотивовані дії з боку країни-агресора і далі будуть завдавати нам шкоду. Свіжий приклад - обмеження транзиту товарів у Казахстан, що є прямим порушенням норм Світової організації торгівлі", - сказав Абромавичус.

ЯРЕСЬКО ОБІЦЯЄ ПР??НЦ??ПОВО НОВ??Й БЮДЖЕТ-2017

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1956314-aresko-obicae-principovo-novij-budzet2017.html

 

У Міністерстві фінансів планують готувати бюджет на 2017 рік "з нуля", а не за рахунок коригування бюджету попереднього року, як було раніше.

 

Про це в ході години запитань до уряду у Верховній Раді заявила глава відомства Наталія Яресько, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Якщо до сьогодні бюджет кожного року складався за прикладом бюджету минулого року, скоригованого на фінансові можливості, то тепер ми плануємо складати бюджет з нуля", - сказала вона.

 

УКРАЇНА ЦЬОГОРІЧ ЗАОЩАД??ТЬ 64 МІЛЬЯРД?? - ЯРЕСЬКО

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1956310-aresko-rozpovila-na-comu-ukraina-zekonomit-64-milardi.html

 

Україна в 2016 році завдяки проведенню реструктуризації зовнішнього комерційного боргу у минулому році зекономить близько 64 млрд грн. Про це під час години запитань до Уряду сказала міністр фінансів України Наталія Яресько, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Лише на видатках з обслуговування боргу, тобто на виплатах відсотків, економія в 2016 складе близько 10 млрд грн. На погашенні основної частини боргу економія в 2016 році становитиме приблизно 54 млрд грн. Таким чином, завдяки реструктуризації лише в 2016 році ми зекономимо для бюджету 64 млрд грн", - зазначила Яресько.

 

Нагадаємо, у 2015 році уряд провів реструктуризацію боргу, що передбачає списання 20% боргу та подовження на чотири роки терміну погашення українських єврооблігацій.

 

За словами нардепа, екс-міністра фінансів України Віктора Пинзеника, минулого року лише на обслуговування відсотків за боргами державою було витрачено 84,5 млрд грн бюджетних коштів. А на погашення самих боргів 2015 року було витрачено майже 420 млрд гривень.

 

СААКАШВІЛІ У СТАМБУЛІ РОЗПОВІВ ІНВЕСТОРАМ ПРО "ОДЕСУ-ВОРОТА"

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1956095-saakasvili-u-stambuli-rozpoviv-investoram-pro-odesuvorota.html

 

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі презентував 28 січня на Стамбульському бізнес-форумі інвестиційний портфель Одеської області. Про це Саакашвілі написав у Фейсбук.

 

За його словами, Одеса повинна стати воротами для співпраці Туреччини з усією Україною.

 

"На початку свого президентства в Грузії я також приїжджав до Стамбула для залучення інвестицій і чув від місцевого бізнесу ті ж побоювання, що і з приводу України сьогодні: корупція в державних органах, непрозора робота митниці та багато іншого. Нам вдалося перемогти все це в Грузії, і я готовий гарантувати інвесторам, які вже повірили мені одного разу і не розчарувалися, що всіх цих атрибутів феодальної України в Одесі я не допущу", - зазначив Саакашвілі.

 

"Потенціал Одеського регіону на форумі презентували не тільки представники бізнесу, а й деякі голови райдержадмінстрацій, яких ми добирали на посади за чесним і прозорим конкурсом", - акцентував голова ОДА.

 

"Укотре переконався, що ми дали дорогу новому поколінню українських політиків яким під силу змінити Україну", - резюмував Саакашвілі.

 

МОСІЙЧУК: Ч??НОВН??К?? НА ДЕРЖЗАКУПІВЛЯХ РОЗІКРАЛ?? ПОНАД 12 МЛН ГРН

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1956132-mosijcuk-cinovniki-na-derzzakupivlah-rozikrali-ponad-12-mln-grn.html

 

Чиновники з пенітенціарної служби розікрали з бюджету близько 12,5 млн грн на закупівлі перлової каші з м'ясом і субм'ясних продуктів. Таку заяву на своїй сторінці в facebook зробив народний депутат України Ігор Мосійчук, оприлюднивши знімки тендерної документації, які свідчать про нечесному проведенні закупівель.

 

"29 грудня 2015 року Державна Пенітенціарна служба провела тендер по закупівлі каші перлової з м'ясом та субм'ясними продуктами на загальну суму ні мало, ні багато а 12,5 мільйонів гривень. В результаті певних махінацій за участі Антимонопольного комітету який зняв з торгів фірму яка перемогла право на постачання згаданих вище консерв отримало ТОВ "Лекка" з статутним капіталом 15 000 гривен. І вже нібито 30 грудня ТОВ "Лекка" поставило ці консерви на склади ДПсУ. Насправді ніхто нічого нікуди не поставляв а за допомогою нехитрої схеми і фірми-прокладки якою по суті являється ТОВ "Лекка" чиновники ДПсУ вкрали з держбюджету 12,5 мільйонів гривен", - стверджує народний обранець.

 

Мосійчук також підкреслив: "враховуючи, що в даному випадку на обличчя факти відвертої корупції та розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах", він, як народний депутат від Радикальної партії, звернувся з відповідною заявою про злочин до Національного антикорупційного бюро.

 

МУЖЕНКО РОЗПОВІВ ПРО СЬОМУ ХВ??ЛЮ МОБІЛІЗАЦІЇ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1956089-muzenko-rozpoviv-pro-somu-hvilu-mobilizacii.html

 

Кількість людей, яких призвуть на службу під час сьомої хвилі мобілізації, остаточно буде визначена до кінця березня. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, про це заявив начальник Генштабу Віктор Муженко, виступаючи перед керівним складом органів військового управління Збройних Сил України в Житомирі.

 

«Потреба в кількості мобілізованих остаточно буде визначена до кінця березня цього року. Це пов'язано з тим, що нині триває процес залучення на військову службу за контрактом значної кількості військовослужбовців, мобілізованих упродовж попередніх хвиль. Охочих залишитися на контрактну службу дуже багато, тож очікується, що сьома хвиля буде меншою за кількістю, аніж попередні», - йдеться на сайті.

 

За словами Муженка, "нам не потрібен вал. Від кількості час переходити до якості. В Україні вистачає вмотивованих чоловіків, охочих поповнити лави захисників Вітчизни".

 

Отже, щоб збільшити якість особового складу, планують здійснювати більш жорсткий відбір мобілізованих. Муженко зазначив, що перевагу віддаватимуть тим, хто вже проходив службу під час попередніх хвиль мобілізації.

 

ТЕЛЕКАНАЛУ НОВ??Н "112 УКРАЇНА" ЗНОВУ ВІДМОВ??Л?? У ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНІЙ ЛІЦЕНЗІЇ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1956168-telekanalu-novin-112-ukraina-znovu-vidmovili-u-zagalnonacionalnij-licenzii.html

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення знову відмовила у переоформленні ліцензії п'яти телерадіоорганізаціям, які працюють під брендом "112-й канал".

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення знову відмовила в переоформленні ліцензії п'яти телерадіоорганізаціям, які працюють під брендом "112-й канал".

 

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

 

«Зазначені мовники подають заяви для розгляду, але не приходять на засідання. Розглянувши документи ліцензіатів, Національна рада відмовила в переоформленні їх програмних концепцій», - заявила заступник голови Національної ради Уляна Фещук.

 

Нагадаємо: Нацрада кілька разів переносила розгляд питань каналу «112 Україна». Йдеться про переоформлення ліцензій компаній, об'єднаних у мережу «112 Україна», та про неусунення ними порушень, за які вони раніше отримали попередження Нацради.

 

КЛІМКІН ЇДЕ ДО СТАМБУЛА

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956080-klimkin-ide-do-stambulu.html

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у п`ятницю 29 січня перебуватиме з робочим візитом у Туреччині (м.Стамбул).

 

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

 

«Основною метою візиту є підготовка 5-го засідання Стратегічної ради високого рівня під співголовуванням Президентів України і Туреччини», - йдеться на сайті відомства.

 

Під час зустрічей Клімкін планує обговорити розвиток ситуації на Сході України у контексті виконання Мінських домовленостей, анексію Росією Криму, питання захисту прав кримських татар, стан двосторонніх відносин і зокрема, торговельно-економічне співробітництво, взаємодію країн у рамках міжнародних організацій, а також шляхи забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні та суміжних районах.

 

У МЗС РОЗКАЗАЛ??, ЧОГО ОЧІКУЮТЬ, ВІД ВІЗ??ТУ ПРЕДСТАВН??КА ГЕНСЕКА РЄ В КР??М

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956288-u-mzs-rozkazali-cogo-ocikuut-vid-vizitu-predstavnika-genseka-re-v-krim.html

 

В Україні глибоко стурбовані порушенням Російською Федерацією прав і основоположних свобод людини на тимчасово окупованих територіях.

 

Зокрема в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей.

 

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

 

«Переконані, що злочинні дії окупаційної влади Російської Федерації мають стати предметом особливої уваги міжнародної спільноти з метою забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних і моніторингових механізмів Ради Європи та інших міжнародних організацій на окуповану територію Кримського півострова», - підкреслює українське зовнішньополітичне відомство.

 

МЗС відзначає, що звіти і доповіді міжнародних організацій та правозахисних інституцій одностайно фіксують масове переслідування з боку окупаційних структур РФ етнічних українців та корінного кримськотатарського населення АР Крим за політичними і національними мотивами, вчинення актів насильства, залякування, обмеження їх права на свободу думки, совісті і релігії та права на свободу мирних зібрань та асоціацій.

Міністерство підкреслило, що в оприлюдненому 27 січня 2016 року звіті «Свобода у світі - 2016» впливова міжнародна неурядова організація «freedom house» характеризує стан політичних прав і громадянських свобод в окупованому Криму як «невільний».

 

«Очікуємо, що візит Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи Жерара Штудмана до окупованого Криму стане першим кроком, який спонукатиме Російську Федерацію до безумовного дотримання її міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав людини», - йдеться у заяві.

 

«Україна закликає міжнародне співтовариство об'єднати зусилля та вимагати від Російської Федерації припинення незаконних дій на суверенній території України, відмовитися від практики розпалювання міжетнічної ворожнечі, ксенофобських та расистських настроїв, політично вмотивованих переслідувань дисидентів та громадських активістів», - наголошує МЗС.

 

Т??МЧУК: ТЕРОР??СТ?? СТЯГУЮТЬ С??Л?? ПІД СТАХАНОВ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1956298-timcuk-teroristi-staguut-sili-pid-stahanov.html

 

Противник продовжує посилювати свої формування в районі Стаханов - Кіровськ.

 

Про це повідомив у Фейсбуці координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

 

"Крім розгорнутого ПУ (про яке раніше повідомляла група "ІС") з боку Перевальська перекидаються додаткові "мотострілкові" підрозділи. За добу вантажними автомобілями перекинуто до 2 рот бойовиків, а також 3 од. БМП-1 у супроводі паливозаправника", - пише він.

 

Під Донецьком противник посилює свої підрозділи в районі Жилплощадки і Старомихайлівки: "Фіксується перекидання невеликих груп броньованої техніки - по 3-4 одиниці (у більшості БМП-2). За добу перекинуто до 12 одиниць".

 

"З боку Мінерального бойовики перекидають у бік Ясинуватської розв'язки і станції Донецьк–Північний вогневі засоби. За добу зафіксоване перекидання ЗУ-23-2 (2 од.), 82-мм мінометів (причепом – 4 од.), 120-мм мінометів (2 од.)", - повідомляє Тимчук.

 

Крім того, південніше Олександрівки фіксується бронегруппа терористів із складу формування, займає позиції навпроти Мар'їнки: "У складі бронегрупи – 4 од. БМП-2, 1 од. МТ-ЛБ та 1 од. БТР-80. Дана бронегруппа оперує південь від Кільцевої дороги, діючи на фланзі передового опорного пункту сил АТО в цьому районі".

 

"З боку Гуртів і Байрака терористи відводять від фронту частину 122-мм ствольної артилерії зі складу дислокованого тут артилерійського дивізіону. За добу зафіксовано відведення 2-х од. 122-мм САУ 2С1 "Гвоздика" і не менш як 4-х 122-мм гаубиць Д-30 (на причепі "Уралів"). Артилерія відводиться в сторону Вуглегірська. Водночас, відведення батареї реактивної артилерії (РСЗВ) зі складу цього дивізіону не зафіксовано", - йдеться у повідомленні.

 

РОСІЮ СПІЙМАЛ?? НА ЧЕРГОВІЙ БРЕХНІ - ТЕПЕР ЩОДО НАФТ??

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/1956120-rosiu-spijmali-na-cergovij-brehni-teper-sodo-nafti.html

 

Щонайменше чотири джерела в ОПЕК не підтверджують інформацію про те, що організація планує переговори з Росією в лютому. Про це повідомляє телеканал новин «24».

 

При цьому джерела видання bloomberg не підтверджують інформації про майбутню зустріч.

 

Нагадаємо: 28 січня російський міністр енергетики Олександр Новак заявив про те, що Росія підтвердила участь у зустрічі ОПЕК та інших виробників нафти у лютому для обговорення низьких цін на нафту і координації щодо можливого зниження видобутку.

 

За його словами, предметом майбутніх консультацій представників країн ОПЕК і виробників нафти, що не входять в це об'єднання, нібито повинно було стати скорочення видобутку "чорного золота".

 

Д??СЦ??ПЛІНАРНІ СПРАВ?? ЗАВЕЛ?? НА 21 СУДДЮ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956040-disciplinarni-spravi-zaveli-na-21-suddu.html

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила дисциплінарні справи у відношенні 21 судді, у тому числі 10 суддів Автономної Республіки Крим. Про це повідомляє прес-служба ВККСУ.

 

"28 січня 2016 року на засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто питання про відкриття та відмову у відкритті дисциплінарних справ. За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарні справи», - йдеться у повідомленні.

 

Далі йде список всіх 21 суддів, стосовно яких відкрито дисциплінарні справи.

 

За 39 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

 

Комісія припинила дисциплінарне провадження стосовно двох суддів.

 

СУД СІМФЕРОПОЛЯ ЗАБРАВ У УПЦ КП ЗЕМЛЮ ПІД ХРАМ СПАС??ТЕЛЯ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1956044-sud-simferopola-zabrav-u-upc-kp-zemlu-pid-hram-spasitela.html

 

Так званий арбітражний суд Криму ухвалив рішення вилучити в Кримської єпархії УПЦ КП приміщення в центрі Сімферополя, що належить їй, визнавши недійсним договір оренди, укладений на строк до 2050 року.

 

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив  архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент.

 

«Російська сторона не приймає від мене позов тому, що немає у російському Мін’юсті такої релігійної організації. Як фізична особа я не можу оскаржити, оскільки приміщення є власністю управління єпархії», - повідомив Климент.

 

За його словами, «суд» присудив Кримській єпархії сплатити півмільйона рублів позивачеві - «міністерству майна і земельних відносин», а також звільнити приміщення  Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги у центрі Сімферополя.

Така ж доля, вважає він, чекає решту майна Української православної церкви КП. Окрім приміщень у центрі Сімферополя, сьогодні Кримській єпархії ще належать 10 споруд і чотири земельні ділянки площею 3,5 га.

 

У перші місяці після анексії півострова в УПЦ КП відняли церкви у Севастополі і селі Перевальному Сімферопольського району. Крім того, закрилися парафії у Саках, Красноперекопську, Керчі, зазначив Климент.

 

За словами прес-секретаря Київської патріархії, архієпископа Євстратія (Зорі), сьогодні УПЦ КП в Криму залишається єдиним місцем, де українець може відчувати себе українцем.

 

«Українська церква київського патріархату - одне з небагатьох місць у Криму, де українець може себе відчувати українцем, розмовляти вільно українською мовою, не боятися цього, молитися за Україну, слухати молитву за Україну», - розповів архієпископ Евстратій.

 

За його словами, єдина причина, яка зупиняє окупаційну владу від того, аби остаточно знищити українську православну церкву у  Криму, - це страх громадської реакції.

 

ТЕРОР??СТ?? ПОГОД??Л??СЬ ВІДКР??Т?? ПЕРВОМАЙСЬК ДЛЯ АВТІВОК – ТУКА

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1956121-teroristi-pogodilis-vidkriti-pervomajsk-dla-avtivok-tuka.html

 

Терористи погодилися відкрити Первомайськ на Луганщині для автотранспорту. Так прокоментував рішення про відкриття другого пропускного пункту через Лисичанськ-Золоте-Гірське-Первомайск-Стаханов голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука, передає "5-й канал".

 

"Місто Первомайск - закрите місто. І вони категорично відмовлялися його відкрити для трафіку. Тому наприкінці минулого тижня нами було прийнято рішення знайти нове місце. Але раптом вранці я почув, наразі тільки із ЗМІ, що терористи погодилися на пункт перетину у Золотому", - зазначив голова Луганської ОВЦА.

 

Як раніше повідомляв "Укрінформ", тристороння контактна група у середу, 27 січня, домовилась до середини лютого відкрити автомобільний пункт пропуску в Луганській області - Лисичанськ - Гірське - Золоте - Первомайськ - Стаханов.

 

АТО: БОЙОВ??К?? ГАТЯТЬ ПО КПП ТА М??РН??Х Ж??ТЕЛЯХ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1956210-ato-bojoviki-gatat-po-kpp-ta-mirnih-zitelah.html

 

Обстріли проросійськими бойовиками позицій українських військових не припиняються. За минулу добу бандформування так званих «ДНР» і «ЛНР» 71 раз порушили режим повної тиші на Донбасі. Про це повідомляє у Фейсбуці прес-центр АТО.

 

"На Світлодарській дузі ворог обстріляв наші опорні пункти в Зайцевому - з мінометів калібру 82-мм, а в Новгородському та Майорську - з гранатометів, великокаліберних кулеметів та БМП", - йдеться у повідомленні.

Неподалік тимчасово окупованого Донецька вкотре раз були обстріляні з різних видів зброї українські позиції в Опитному, Пісках, Авдіївці та на шахті Бутівка.

 

Напруженої була ситуація в районі Мар’їнки. Українські воїни змушені були відкрити прицільний вогонь у відповідь на обстріли окупантів. Водночас, провокуючи наших воїнів на вогонь у відповідь, терористи обстрілюють райони, де проживають мирні жителі.

 

О 21.10  у четвер кремлівські найманці з БМП та автоматичного станкового гранатомету обстріляли контрольний пункт в’їзду/виїзду «Мар’їнка» Держприкордонслужби.

 

За оперативною інформацією, подібні провокації готуються бойовиками і на інших КПВВ, зокрема на Артемівському напрямку.

 

СПРАВА ІЛ-76: ДРУЖ??НА КОМАНД??РА ЗВ??НУВАТ??ЛА НАЗАРОВА У СПРОБІ ЗН??Щ??Т?? ТРАНСПОРТНІ ЛІТАК?? ЗСУ

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1956056-druzina-zagiblogo-komandira-il76-zvinuvatila-generala-nazarova-u-sprobi-znisiti-transportni-litaki-zsu.html

 

Дружина заступника командира ескадрильї гвардії підполковник Олександра Білого – Тетяна Чиркова вважає, що катастрофа літака Іл-76 з 40 десантниками на борту – це спроба знищити військово-транспортні літаки, які були на той час у Збройних Сил України. Про це вона заявила під час допиту в залі Павлоградського міськрайонного суду, де слухається справа генерала Віктора Назарова, якого звинувачують у загибелі десантників та екіпажу збитого бойовиками 14 червня 2014 року літака Іл-76, повідомляє кореспондент Укрінформу. За словами Чиркової, на момент трагедії в Україні було всього чотири екіпажі, які могли підняти в небо такі літаки як Іл. Цього не міг не знати генерал Назаров, проте віддав наказ відправити відразу три літаки в Луганськ зі спорядженням та бійцями на борту.

 

«Це злочин проти народу України. Я вважаю, що це була просто-напросто спроба знищити військово-транспортні літаки, які були у Збройних Сил України», - сказала Чиркова.

 

Нагадаємо, у ніч на 14 червня 2014 року над Луганськом бойовики з ПЗРК збили Іл-76, у якому десантники летіли на ротацію. Тоді загинуло 49 людей – 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу.

 

25 листопада Печерський райсуд заарештував першого заступника керівника антитерористичної операції, заступника начальника Генерального штабу генерал-майора Віктора Назарова за підозрою в причетності до катастрофи літака Іл-76 і призначив заставу 365 тисяч гривень. За два дні, 27 листопада, Назаров вніс заставу і вийшов з-під варти.

 

Прокуратура стверджує, що генерал-майор не взяв до уваги інформацію Служби безпеки України про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації з доставки роти військових у Луганський аеропорт.

 

ГЕРБСТ: США МОЖУТЬ ВВЕСТ?? ПЕРСОНАЛЬНІ САНКЦІЇ ПРОТ?? ПУТІНА

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/1956223-gerbst-ssa-mozut-vvesti-personalni-sankcii-proti-putina.html

 

Попри повну підтримку Білим домом висловлювань заступника міністра фінансів США Адама Шубіна про "корумпованість Путіна", американська адміністрація навряд чи запровадить кримінальне розслідування стосовно російського президента.

 

Втім, введення персональних санкцій проти керманича Кремля цілком можливе.

 

Так прокоментував ситуацію колишній посол США в Україні (2003-2006 рр.), а нині директор Євразійського центру "Атлантичної ради" Джон Гербст, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

"Це було би незвичною практикою, щоб США запровадили кримінальне розслідування проти Путіна. Я не думаю, що адміністрація піде на це"- зазначив експерт.

 

Втім, за його словами, те, що заступник міністра фінансів прямо назвав Путіна корумпованим у інтерв'ю ВВС, само по собі є цікавим фактом.

 

Коментуючи офіційну позицію Білого дому, що "оцінка Мінфіну США найкраще відображає позицію адміністрації", Гербст зауважив, що це не означає обов'язкових подальших дій.

 

"Іноді, з точки зору спостерігача американської політики, мені здається, що Білий дім служить не тільки місцем для прийняття політичних рішень та контролю за їх виконанням, але також для коментування подій у світі. І цей випадок – зайвий тому приклад", - сказав він.

 

Що ж до можливості введення США персональних санкцій проти Путіна, експерт підкреслив, що "це було б політичним рішенням великої ваги". За його словами, можна уявити, що адміністрація прийме таке рішення, і "скоріше за все так і буде".

 

У БІЛОМУ ДОМІ ТЕЖ ВВАЖАЮТЬ ПУТІНА КОРУМПОВАН??М

29.01.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/1956137-u-bilomu-domi-tez-vvazaut-putina-korumpovanim.html

 

Заява заступника міністра фінансів США Адама Шубіна про корумпованість президента Росії Володимира Путіна відображає позицію адміністрації президента США. Про це заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест, пише reuters. "Оцінка мінфіну США найкраще відображає позицію адміністрації", - сказано в повідомленні.

 

Як повідомляв

джерело: укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар