Гомін Галичини


Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до безоплатної правової допомоги

Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до безоплатної правової допомоги

2017-01-12 14:36:23

Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до  безоплатної правової допомоги

Більше незахищених суспільних груп отримають доступ до  безоплатної правової допомоги

Сьогодні нашою гостею є директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Марія Николаїшин, яка розповість нам про важливі нововведення -  внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зазначені зміни набрали чинності 5 січня 2017 року.

Пані Маріє, для чого ці зміни?

Метою цих законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на  безоплатну вторинну правову допомогу.

Розкажіть детальніше, будь ласка, про нововведення.

 Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

  • по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Де і як можна отримати безоплатну правову допомогу?

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Нагадаю, що до територіальної юрисдикції Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги належить теж і Дрогобиччина. Тут обслуговують клієнтів 3 відділи центру: «Бориславське бюро правової допомоги» (вул. А. Міцкевича, 64), «Дрогобицьке бюро правової допомоги» (вул. Л. Українки, 70), «Трускавецьке бюро правової допомоги»                                (вул. Данилишиних, 62). Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів. Безоплатну первинну правову допомогу (надання правової інформації,  консультацій і роз'яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру)

можуть отримати всі бажаючі громадяни. А безоплатну вторинну правову допомогу (здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру) лише категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Серед них і ті категорії громадян, про які ми вже згадували, а також:  діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб - на всі види правових послуг. Для цього, аби отримати безоплатну вторинну правову допомогу, клієнтам необхідно разом із документами, які посвідчують особу, надати документи, що підтверджують їхній статус.

         Нагадуємо нашим читачам, що Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  

джерело: Стрийський МЦ


Що ще читають на цю тему

Трускавець онлайн: Нова снігоприбиральна техніка на вулицях міста! (відео)

15.01.2017 о 10:00 в ДЮСШ відбудеться турнір поколінь з волейболу: "Кубок Борислава"

У борговій ямі! Не дивлячись на найвищі у регіоні тарифи, трускавецькі підприємства винні мільйони

Діти з прифронтової зони Авдіївки повертаються з Дрогобича додому
Коментарів немає
Додати коментар


Коментар