Гомін Галичини

Гуртуймося, єднаймося, допомагаймо!

Гуртуймося, єднаймося, допомагаймо!

2017-09-26 16:43:18

Гуртуймося, єднаймося, допомагаймо!

Громадська організація Суспільна Служба України (ССУ) цьогоріч відзначає ювілей – двадцятип’ятиріччя з дня створення. Пропонуємо читачам короткий екскурс в історію її виникнення й функціонування. Про це нам розповідає голова Дрогобицької Суспільної Служби України Андрій Дудок.

Ідея створення Суспільної Служби України (ССУ) належить громадянину Канади, патріоту України Зенону Дуді. На початку 90-их років він очолював Світову раду Суспільної Служби при Світовому Конгресі Вільних Українців. Зеннон Дуда знайшов однодумців в Україні, котрі теж розповсюдили ідею створення доброчинної організації. 20 січня 1992 р. відбулися установчі збори Суспільної Служби України, на яких було обрано головою організації Богдана Фесюка і тимчасову Головну Управу ССУ.

27 травня 1992 р. Суспільна Служба України була зареєстрована Міністерством юстиції як Всеукраїнська громадська організація. 5 лютого 1993 року Статут Суспільної Служби України був перереєстрований Міністерством юстиції України згідно із Законом про об’єднання громадян. 23 серпня 1998 року відбувся третій з’їзд Суспільної Служби України, на якому було обрано нових членів координаційної ради організації та голову ССУ Надію Самуляк.

На п’ятому з’їзді у серпні 2005 року при ССУ створено відділ соціальної роботи.

З часу створення організація налічувала кілька осередків, а згодом поповнилася десятками нових ініціативних груп. Добровольців Суспільної Служби України об’єднало щире бажання допомогти ближньому. Благородної мотивації вистачало на те, аби ідею організації підтримали активісти у різних містах України. Досвідом роботи і мудрими порадами на просвітницьких семінарах ділилися професіонали соціальної роботи з Канади Ольга Даниляк і Марія Стебельська. Вагому підтримку ССУ також отримала від Канадської Експертно-сервісної організації (КЕСО).

Упродовж десяти років ССУ провадила свою діяльність у формі груп самодопомоги. Згодом визріла потреба створити професійну недержавну організацію, яка змогла би надавати якісні соціальні, інформаційні та правові послуги. У 1998 році започаткували співпрацю з Міжнародним фондом «Відродження», згодом – з Ресурсним центром «Гурт» та Східно-Західним інститутом соціального менеджменту (Бонн).

Особливої популярності набув спільний проект «Благодійна допомога талановитій українській молоді», який діє вже дванадцять років. До нього долучаються спонсори з України, а також представники Суспільної Служби Українців Канади та Світової ради Суспільної Служби Світового Конгресу Українців. В Україні комісію благодійної допомоги талановитій українській молоді очолює Ірина Щелкунова.

Понад п'ятнадцать років Головна управа ССУ спільно зі Суспільною Службою Українців Канади виконує програму «Кухні для бідних та банки їжі». Координатором проекту від України є Ірина Данилюк, яка працює безпосередньо з відповідальним координатором проекту в Канаді Марією Стебельською.

У Дрогобичі Суспільна Служба України започаткувала свою діяльність в травні 1992 року. Дрогобицька ССУ опікується багатодітними родинами, дітьми-сиротами і тими, які перебувають за межею бідності. До програми також потрапили: Нагуєвицька школа-інтернат для дітей із послабленим зором, Бориславський дитячий будинок «Оранта», Бориславська спецшкола-інтернат для дітей з наслідками поліомеліту та ДЦП. Особливо у полі нашої уваги – родини, котрі перебувають у важкому матеріальному становищі.

Сумлінна праця дрогобицького осередку Служби, зокрема його голови Андрія Дудка високо оцінена грамотою та відзнакою «Волонтер-доброволець».

Завдяки керівнику супермаркету «Наш Край» Наталії Заярнюк та працівникам цього торгового закладу Василю Баху і Марії Копанській волонтерами Дрогобицького осередку ССУ закуплені продукти харчування. Відтак жителі Дрогобича, які потребують особливої допомоги, отримають продуктові набори. Сьогодні у стінах Дрогобицького коледжу нафти й газу таку підтримку від Дрогобицького осередку отримали студенти-сироти та студенти інших соціальних категорій.

Юрій Федчак, фотокореспондент газети «Гомін Галичини»

 

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар