«Шлях до майстерності» відкрив нові горизонти на Дрогобиччині

«Шлях до майстерності» відкрив нові горизонти на Дрогобиччині

2017-12-17 19:29:59

«Шлях до майстерності» відкрив нові горизонти на Дрогобиччині

18 листопада 2017 року в селі Нижні Гаї Дрогобицького району з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулося спортивне свято «Шлях до майстерності». організоване керівництвом Дрогобицького шахово-шашкового клубу «Софія» спільно з сільським головою Василем Василенком, структурним підрозділом з питань спорту Дрогобицької РДА, відділом освіти Дрогобицької РДА та місцевою громадою.

Урочисте відкриття цього свята учасники відзначили виконанням Гімну України. Після виконання вихованцями школи танцю з вітальними словами до присутніх звернулися: голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови Дрогобицької районної держадміністрації Віталій Скоропад, начальник відділу освіти Дрогобицької РДА Іван Стецко, член президії Львівської обласної шахової федерації Микола Матвієнко, сільський голова села Нижні Гаї Василь Василенко та директор НВК Марія Бойко. На цьому святі побували також сільський голова с. Верхні Гаї Володимир Ханас та головний спеціаліст з питань спорту Дрогобицької райдержадміністрації Олег Войтечко. Відтак священик церкви Св. Параскеви о. Анатолій Полянко помолився разом з усіма присутніми та освятив новий шаховий інвентар. Нагадуємо, захід відбувся в рамках проекту «Програма розвитку шахів у Львівській області на 2017-2021 роки». У програмі свята були передбачені два заходи: відкриття спортивно-тренажерного майданчика поряд зі школою та, власне, проведення відкритого шахового турніру.

Після урочистого відкриття спортивного свята розпочався відкритий шаховий турнір. У ньому взяли участь 59 гравців різного віку і статусів, зокрема: 4 кандидати в майстри спорту з шахів України та 9 шахістів І розряду.  Змагання об’єднали два турніри: для початківців та основний турнір і проводились за швейцарською системою в сумі 7 турів. Під час перерв учасники змагань мали можливість відпочити, перекусити та попити каву або чай на вибір. Більшість учасників – діти шкільного віку з різних населених пунктів Львівської області.

Після напружених змагань відбулось урочисте оголошення переможців та вручення нагород. Цю приємну місію виконали сільський голова Василь Василенко, Олег Войтечко та Іван Стецко. В основній номінації впевнену перемогу здобув кандидат у майстри спорту України з шахів Олександр Соловйов (м. Стрий); друге місце дісталося кандидату у майстри спорту України з шахів Ігорю Дідуху (м. Львів), а третє місце – кандидату в майстри спорту України з шахів Мирославу Плекану (м. Дрогобич).

У номінації «Дівчата до 18 років» перемогу здобули дрогобичанки: Вікторія Кондратюк (І місце), Софія Данилюк (ІІ місце) і Яна Федак (відповідно, ІІІ місце). В номінації «Юнаки до 18» перше місце здобув Дмитро Білецький зі Стрия, друге – дрогобичанин Василь Білий і третє – Микола Мартинюк (м. Трускавець). У номінації «Молодь до 14» перемогу виборола Юлія Кравець (м. Стрий). За талановиту шахістку вболівали батько з братиком, їх присутність та підтримка додали дівчині впевненості, що й увінчалось успіхом. До речі, вболівали цього дня за своїх дітей й присутні на змаганнях батьки інших юних шахістів. Друге і третє місця у цій номінації зайняли відповідно Роман Мачило (м. Трускавець) і Дмитро Леськів з Дрогобича. В номінації «Юнаки до 9 років» І призове місце здобув Назар Мелько, друге – Юрій Кушнір і третє – Ян Буцяк, всі – з Дрогобича.

В паралельному шаховому турнірі, де грали початківці, основну перемогу виборов Гоцький Микола (м. Дрогобич); друге місце здобув Дем’ян Ільницький (м. Стрий) і третє – Євген Жовнір (м. Стрий).

В номінації «Юнаки до 8 років» перше місце здобув Святослав Болецький, друге – Олег Петрів, третє – Матвій Жиляк, усі переможці в цій номінації – дрогобичани.

В номінації «Дівчата до 9 років» перше місце виборола стриянка Порохня Анастасія, друге місце здобула Марта Хомка (теж зі Стрия), а третє – Надія Мазурик з с. Михайлевичі Дрогобицького району.

У номінації «Починаємо грати в шахи» серед дівчат впевнено перемогла Марія Габчак (м. Дрогобич); друге місце в цій номінації здобула Олена Пагутяк (м. Дрогобич) і третє – Яна Котик зі Стрия. Серед хлопців-початківців за результатами змагань перше місце здобув Ярослав Гоцький з Дрогобича, друге – Мар’ян Михавко зі Стрия і третє – дрогобичанин Іван Коцюба. Молодці!

Переможці під оплески присутніх отримали нагороди.

Цей день приніс приємні сюрпризи також шанувальникам Дрогобицького ШШК «Софія». Зокрема, суддя змагань, тренер-викладач ДЮСШ ім. І. Боберського Володимир Кузик нагороджений дипломом президента Львівської обласної шахової федерації та отримав подяку за активну тренерську діяльність; відзнаки ще перед початком змагань йому урочисто вручив керівник проекту «Програма розвитку шахів у Львівській області на 2017-2021 роки» Микола Матвієнко. Шанований гість зі Львова також вручив новий шаховий інвентар дирекції Нижньогаївської середньої школи для навчання гри в шахи серед школярів.

Премії за віддану працю та широку популяризацію гри в шахи серед молоді цього дня отримали судді змагань Назар Зрайло і Володимир Кузик.

Ця подія у школі села Нижні Гаї є знаковою, адже з цього моменту обласна Програма розвитку шахів поширилася на молодіжне середовище цього села. І для цього на базі Нижньогаївської школи створені всі сприятливі умови, відтак поштовх для життя отримає гурток (школа) шахів, який запрацює в стінах НВК. Вражений подією, яка відбувалася цього дня в школі, мешканець села Ярослав Стецько подарував школі власні шахи та годинник – все заради прищеплення дітям любові до гри в шахи. І такий шляхетний вчинок розчулив багатьох присутніх.

Багато ще приємних миттєвостей можна згадати, які відбулись цього дня в селі Нижні Гаї, та можна з упевненістю сказати, що це чудове українське село матиме гарне майбутнє.

Юрій Федчак, Гомін Галичини

джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар