Європарламент: Росія має звільнити Олега Сенцова та всіх інших незаконно ув’язнених громадян України

Європарламент: Росія має звільнити Олега Сенцова та всіх інших незаконно ув’язнених громадян України

2018-06-19 14:57:32

Європарламент: Росія має звільнити Олега Сенцова та всіх інших незаконно ув’язнених громадян України
 

Сьогодні в Росії під егідою ФІФА розпочинається Чемпіонат світу з футболу. У цей самий день Європейський Парламент ухвалив резолюцію, в якій закликає Росію дотримуватися своїх внутрішніх та міжнародних зобов’язань та ґарантувати повагу до прав людини, зокрема свободи вираження поглядів та свободи зібрань. Європарламент критикує російський закон про  “іноземних агентів”, за яким недержавні організації та закордонні медіа, які отримують фінансування з-за кордону, опинилися під вкрай прискіпливим контролем з боку влади.   

Євродепутати вимагають, щоб російська влада негайно та без будь-яких додаткових умов звільнила українського кінорежисера Олега Сенцова та понад 70 громадян України, що незаконно ув’язнені в Росії та на Кримському півострові.

Вони також засуджують порушення міжнародного права з боку Росії в окупованому Криму, зокрема здійснення російського законодавства, потужну мілітаризацію півострова та масові і систематичні порушення прав людини. Євродепутати нагадують Росії, що, як окупаційна влада, вона має зобов’язання захищати кримських громадян від свавільних судових чи адміністративних дій; вона також має забезпечити повагу до прав цих громадян.

Резолюція також закликає держави-члени ЄС зберігати твердість та єдність у дотриманні погоджених ними санкцій проти Росії, а також продовжити дію цих санкцій.

«За» резолюцію проголосували 485 депутатів Європарламенту; проти – 76; утрималися 66 депутатів.

Із повним текстом резолюції (англійською мовою) можна ознайомитися тут

 
 
Більше інформації у соціальних мережах та на сайті:

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

russia must free oleg sentsov and all other illegally detained
ukrainian citizens, says european parliament

as fifa football world cup kicks off in russia today, the european parliament urges russia to comply with its domestic and international obligations to ensure respect for human rights, including freedom of expression and freedom of assembly. it criticises the russian law on “foreign agents”, under which ngos and foreign media receiving foreign funds are subject to a high level of government scrutiny.   

meps demand that the russian authorities immediately and unconditionally release ukrainian filmmaker oleg sentsov and more than 70 ukrainian citizens illegally detained in russia and on the crimean peninsula.

they also condemn russian violations of international law in occupied crimea, including the enforcement of russian legislation, heavy militarisation of the peninsula, and massive and systematic human rights violations. meps remind russia that as an occupying power, it has an obligation to protect crimean citizens from arbitrary judicial or administrative measures and ensure respect for their rights.

the resolution also calls on eu member states to remain firm and united in the implementation of the agreed sanctions against russia and to prolong them.

the resolution was adopted by 485 votes to 76, with 66 abstentions.

the text of the resolution is available here

 

джерело: Девід


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар