Гомін Галичини




Поле діяльності є...

Поле діяльності є...

2019-12-08 21:22:30

Поле діяльності є...

Цікаве інтерв'ю, в якому відома в Дрогобичі художниця Христина Соломчак розповідає про своє творче життя Христині Кацюрин - майбутній журналістці, ексклюзивно, до увагі шановного читача газети "Гомін Галичини"...

Чи колись, прогулюючись площею Т.Шевченка у Дрогобичі, ви звертали увагу на мурал, зображений на готельному комплексі «Дрогобич» (колишня назва готелю «Тустань»)? Впевнена, що так. Цей дивовижний витвір мистецтва створила молода і талановита художниця Христина Соломчак.

Наша розмова з Христиною відбулася за філіжанкою кави в одній з дрогобицьких кав‘ярень. Дівчина виявилася дуже цікавою співрозмовницею. Своє навчання вона розпочала у Підбузькій Малій академії мистецтв. Дівчина зізнається, що саме навчання у Підбужі дало їй важливі знання. Після цього продовжила навчання у Косівському училищі образотворчого мистецтва, а згодом закінчила Львівську національну академію мистецтв. Христина завжди знала, що хоче проживати в Україні. Саме тому після навчання повернулась у Дрогобич. Тут з‘явилась ідея: намалювати мурал на фасаді «Тустані». На стінописі зображено дівчину у вишиванці і вінку, а на тлі синьо-жовтого прапора летять лелеки. Ці три національні символи підкреслюють патріотизм художниці. Мурал - це її перший масштабний проект, присвячений Дрогобичу.

     «Я хотіла, щоб це було щось просте, гарне та легке для сприйняття», - розповідає художниця. - Допомагали мені у створенні муралу брат і сестра, які також є художниками. Підприємець Андрій Янів спонсорував  частину фарби, риштування та інші потрібні для цього речі».

     Потім були й інші цікаві проекти, варті уваги, зокрема мурал на будівлі пожежної частини (м. Дрогобич). Цю роботу мисткиня згадує із захопленням:

«Дуже цікаво було побачити роботу пожежної частини зсередини. Скільки за один день пожежна машина виїжджає на виклики! Лунає сирена, і за декілька секунд всі пожежники збігаються до машини, наче мурашки».

    Для дрогобицької молоді Христина Соломчак розписала стіну організації молодіжного простору спільно з волонтерами, які в рамках проекту «Будуємо Україну разом» побували у місті Котермака.

     Слухаючи цікаву розповідь молодої художниці, не можу не спитати: «Невже такій молодій творчій особистості не хочеться жити і творити у Києві чи за кордоном?» На це Христина відповіла: «Мені дуже подобається Дрогобич. Це тихе, рідне місто. У великих мегаполісах люди напружені, агресивні, завжди кудись поспішають. У Дрогобичі все навпаки: нікуди не потрібно квапитися. Тут можна творити. Поле діяльності є». А далі додає: «Потрібно лише захотіти. Тут є чим зайнятись як  для молоді, так і для людей поважного віку».

    - Звідки черпаєте джерело енергії? - поцікавилась я.

- Перш за все джерелом натхнення є мої діти. Також захоплююсь людьми, які щось роблять, перебувають у постійному русі, робочому процесі.

   Розповідає дівчина і про труднощі в житті:

 - Мій чоловік - військовий, тому в нашій сім‘ї зараз нелегкі часи. Був момент, коли я просто хотіла взяти автомат і поїхати разом з ним на Схід (на фронт). Але потім зрозуміла, що від мене більше користі тут. Кожен має робити те, що може робити.

- На вашу думку, що потрібно зробити, щоб змінити Дрогобич?

- Не потрібно бути лише споживачами, потрібно вкладати і свою працю, і кошти у розвиток інфраструктури міста. У суспільстві дуже багато людей, які роблять корисне безкорисливо. Класно було б, якби усі чимось жертвували для спільного блага.

- Що побажаєте тим, хто в майбутньому плануєте пов‘язати своє життя з мистецтвом?

- Побільше оптимізму, витримки, сил, знайти своє призначення. Але найголовніше - знайти своє оточення. Саме оточення формує тебе, як особистість.

- Христино, це чудово, що у вас так багато задумів, творчих планів. Бажаю вам, щоб вдалося реалізувати все задумане. Ваша творчість допоможе багатьом стати кращими. Вірю, що завдяки вашим прекрасним картинам-муралам Дрогобичем зацікавиться більшість гостей міста.

Христина КАЦЮР??Н

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар