2021-05-05 13:21:45
Часто претенденти не зовсім розуміють, яку мету переслідує HR-менеджер, і через це вже на перших етапах співбесіди спілкування може не задатися. Компанія SUN ONE пояснює читачам Work.ua, якими засобами користуються рекрутери на співбесідах. Це допоможе краще підготуватися і пройти інтерв’ю без особливого стресу.
Загальна мета рекрутера і керівника одна — підшукати кваліфікованого фахівця, який буде добре справлятися з роботою. Рекрутери виступають в ролі первинного фільтра. Тільки через них можна потрапити на наступну стадію інтерв’ю — з керівником відділу або компанії.
Якщо HR з певних причин сумнівається у вашій кандидатурі, шанси бути запрошеним на співбесіду з профільним менеджером істотно падають.
Керівники відділів та директори вибирають з кандидатів, які пройшли первинну співбесіду з HR-менеджером і оцінюють hard skills. Це безпосередні професійні навички кандидата, які він може підтвердити тестовим завданням або іншою перевіркою.
Але перший рубіж — це співбесіда з HR-ами, яким належить сформувати пул кандидатів і визначити його soft skills. Софти — це навички кандидата, що належать до його вмінь працювати в команді, стресостійкості, гнучкості та прагненням. Тому при проходженні співбесіди дуже важливо показати себе в правильному світлі не тільки як професіонала, але і як командного гравця.
Рекрутери перевіряють формальні якості:
Також вони оцінюють ризики, пов’язані з лікарняними, переїздами, схильностями людини до брехні та ін.
Вивчення кандидата рекрутером можна розділити на кілька стадій:
Основна мета резюме — показати цінність кандидата. Красиве резюме — це не гарантія отримання посади. Немає потреби прикрашати свої досягнення, сподіваючись, що під час співбесіди «і так проскочу». Всі факти зараз легко перевіряються, а певні невідповідності між реальною ситуацією і резюме — прямий шлях до отримання негативної відповіді.
Кілька порад з приводу резюме:
Завдання телефонного інтерв’ю полягає у звуженні кола обраних кандидатів. Як правило, рекрутери ставлять запитання, що дозволяють відсіяти нерелевантних шукачів.
Серед основних критичних точок можна виділити:
Один з факторів — віддаленість місця проживання шукача від офісу — зараз втрачає свою актуальність, бо ринок праці в умовах пандемії змінюється. Роботодавці частково або повністю переходять на віддалений режим роботи. Але якщо передбачається повний офісний день, віддаленість вашого будинку від місця роботи важлива. Рекрутеру потрібно оцінити, як довго шукач буде добиратися на роботу, щоб потім фактор віддаленості не став причиною втоми й невдоволення співробітника.
Часто рекрутери ставлять уточнювальні питання по резюме, тож будьте до цього готові. Через те, що під час телефонної розмови неможливо побачити міміку і реакцію, HR-и будуть орієнтуватися на ваш голос і вміння чітко і правильно формулювати думки.
На етапі телефонної розмови важлива привітність, добре поставлена мова, чіткі відповіді на запитання. Не ухиляйтеся від відповіді, не перебивайте і будьте впевнені. Ви можете також поставити запитання, щоб HR-менеджер розумів, які цілі ви переслідуєте, що для вас важливо при виборі компанії. Це дозволить і вам, і рекрутеру вже на першому етапі зрозуміти, чи варто продовжувати спілкування.
Ми розповіли про те, які нюанси варто врахувати під час телефонної розмови, щоб підкорити HR-менеджера. Наступний етап — первинна співбесіда. До неї також варто підготуватися, і мова наразі не тільки про тестове завдання, якщо воно передбачається.
Стандартні структуровані співбесіди, де кожному кандидату ставлять однакові запитання за списком, не завжди дають позитивний ефект. Зараз рекрутери все частіше використовують нові методики:
Навіть якщо співбесіда не побудована на стрес-методиці, рекрутери часто створюють дратівливі ситуації, що дозволяє вибити кандидата з колії. Ось деякі з таких інструментів:
У таких ситуаціях важливо залишатися холоднокровним. Це покаже вашу стресостійкість на практиці та вміння поводитися під час конфліктів. Ставте уточнювальні запитання, будьте стриманим і спокійним, а також продовжуйте продавати свою кандидатуру — це дозволить сформувати позитивний образ в очах HR-a.
Особливою популярністю серед рекрутерів зараз користується методика проведення співбесіди під назвою STAR. Головне завдання полягає в оцінці особистих якостей кандидата. Рекрутер ставить запитання з чотирьох блоків, шукачеві ж потрібно описати ситуацію, сформувати завдання, позначити дії й розповісти про результати. Відповіді демонструють рівень компетенції кандидата.
Як презентувати себе у вигідному світлі на першій співбесіді:
Ну і не забувайте, що інтерв’ю — це діалог рівних.
рекрутер SUN ONE
З досвіду рекрутера компанії SUN ONE Анни, існує кілька тригерів, які відразу насторожують, знижуючи шанси кандидата на успіх:
🙁 негативні відгуки про попередніх наймачів;
🙁 звинувачення всіх навколо у своїх провалах;
🙁 розмиті відповіді на конкретні питання;
🙁 готовність на все, лише б отримати посаду;
🙁 брехня.
Користуючись цими порадами, ви зможете підготуватися до спілкування з HR-менеджерами. І пам’ятайте, що співбесіда — це важлива частина працевлаштування, але шукачеві не варто його боятися. Якщо ви впевнені у своїх силах і чітко розумієте, що важливо для комфортної роботи, то легко зможете отримати бажане місце.
Зображення з т/с The Mentalist, 2008-2015 р.
джерело: власне