Інформаційна довідка про Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина»

Інформаційна довідка про Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина»

2023-08-28 22:00:56

Інформаційна довідка про Спеціалізований Трускавецький
санаторій «Батьківщина»
Інформаційна довідка про Спеціалізований Трускавецький
санаторій «Батьківщина»
У зв’язку із військовою агресією з боку російської федерації, запровадженням в Україні воєнного стану, відповідно до Закону України № 2102-ІХ від 24.02.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина» є учасником експериментального проєкту по наданню соціальних послуг деяким категоріям осіб, які потрапили в складні життєві обставини згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 № 248, що перебуває у сфері управління Міністерства соціальної політики України з 1981 року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 № 248 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах» діяльність Санаторію в першу чергу спрямована на надання соціальних послуг особам похилого віку, особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
Для отримання соціальних послуг, особа, яка їх потребує, повинна звернутися до органу соціального захисту населення за своїм задекларованим (зареєстрованим) місцем проживанням (перебування) та подати відповідну заяву про надання соціальної послуги та необхідні документи для їх отримання.
Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або особам, які проживають на територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
Орган соціального захисту населення: здійснює виявлення та оцінювання потреб у наданні соціальних послуг особі; ознайомлює особу з можливістю та умовами отримання соціальних послу, та у разі згоди на отримання соціальних послуг надсилає Національній сервісній службі України запит щодо наявності в учасників експериментального проекту вільних місць; приймає в разі наявності вільних місць рішення про надання соціальної послуги; формує особову справу. Після опрацювання пакету документів Нацсоцслужба направляє документи до учасника експериментального проекту.
Особи похилого віку та особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб або особи, що потребують евакуації або переміщення, які перебувають у складних життєвих обставинах, і хочуть переміститися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, після опрацювання всіх документів отримують право на поселення в заклад.
З 12 липня 2023 року відповідно до укладених договорів про надання соціальних послуг в Спеціалізованому Трускавецькому санаторії «Батьківщина» (далі – Санаторій) надаються три види соціальних послуг:
- «притулок» осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, і які не втратили здатність до самообслуговування;
- «підтримане проживання» осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які частково втратили здатність до самообслуговування;
- «стаціонарний догляд» за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності.
На території Санаторію розміщено 6-и поверхова будівля, в якій розміщено три відділення:
- відділення «підтриманого проживання» осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, яке складається з 80 кімнат та розраховане для розміщення 150 осіб по дві особи в кімнаті; в кімнаті є окремий санвузол, умивальник, ванна, туалет. На кожному поверсі в холі є телевізор, м’які дивани.
- відділення «притулок» осіб, які перемістилися або хочуть переміститися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, і які не втратили здатність до самообслуговування, яке складається з 80-и кімнат та розраховане для розміщення 150 осіб по дві особи в кімнаті; в кімнаті є окремий санвузол, умивальник, ванна, туалет. На кожному поверсі в холі є телевізор, м’які дивани.
- відділення «стаціонарний догляд» за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності, яке складається з 50 кімнат та розраховане для розміщення 50 по одній особі в кімнаті; в кімнаті є окремий санвузол, умивальник, ванна, туалет. На кожному поверсі в холі є телевізор, м’які дивани.
В Санаторії також є бібліотека, перукарня, їдальня для осіб, які проживають у відділеннях «підтриманого проживання» та «надання притулку», де передбачено трьохразове харчування з самообслуговуванням; пральня-самообслуговування, де передбачено самостійне прання постільної білизни, рушників, які видаються кожній особі, при поселенні та власних речей, крім особистих речей осіб, які знаходяться на стаціонарному догляді, і перуться працівниками Санаторію. А особисті речі осіб підтриманого проживання і притулку перуться власноруч.
Крім того, для проведення індивідуальної та групової роботи з отримувачами соціальних послуг в кожному відділенні є кабінети фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, юрисконсульта, психологів, лікарів (терапевта, психіатра, психотерапевта), кабінет медичної сестри, кабінет фахівця з фізичної реабілітації.
Для організації та проведення змістового дозвілля проживаючих працюватиме організатор культурно-дозвіллєвої діяльності та бібліотека.
Крім цього, інформуємо, що діяльність Санаторію також спрямована на здійснення медичної практики з метою надання ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», послуг оздоровчо-лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру з використанням природних ресурсів та із застосуванням фізіотерапевтичних методів, лікувальної фізкультури та інших методів. Тому проживаючим особам за власні кошти можна отримати консультацію лікаря та санаторно-курортне лікування.
З повагою,
адміністрація Санаторію
 
більше фото натисни тут:
 
ця публікація розміщена для медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність соціальних служб в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України
 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар