10 грудня у Міському будинку культури ім. Івана Франка пройшли традиційні українські вечорниці

10 грудня у Міському будинку культури ім. Івана Франка пройшли традиційні українські вечорниці

2015-12-15 13:40:52

10 грудня у Міському будинку культури ім. Івана Франка пройшли традиційні українські вечорниці

10 грудня у Міському будинку культури ім. Івана Франка пройшли традиційні українські вечорниці – свято вареників, дівочого гадання та парубочих пустощів! 

«Андріївські вечорниці 2015» зібрали багатьох шанувальників української культури. Традиційні молодіжні забави, народні переспівування, кусання калити, стародавні українські танці – усе це у повній мірі забезпечило присутнім відчуття автентичності українського народного мистецтва.

Ще одна визначальна риса «Андріївських вечорниць» -  майже усі присутні були одягнені в український стрій - вишиванки, віночки, хустини, різноманітні елементи етнічного одягу. Саме жприміщення - стилізоване під українську хату, що повністю передавало атмосферу вечорниць.

Організатори заходу представляли себе як господиня і її куми, тобто як велика українська сім'я, яка запросила молодь поворожити й весело провести час.

«Такі заходи суттєво популяризують українську культуру серед молоді, - розповідає співорганізатор «Андріївських вечорниць», пластунка Марта Гретченко. – Тому ми щороку організовуємо такі дійства для відродження стародавніх українських традицій».

 

Опісля переспівувань між трьома громадами дівчата й хлопці розділилися на дві групи: перші йшли ворожити які зміни чекають їх у житті, коли і за кого дівчата вийдуть заміж тощо. Хлопці в той час не сиділи без діла, а мали різні забави й пустощі. Згодом, за обрядом хлопці почали викрадати дівчат, вимагаючи у пана Калитинського калиту, бо дуже любили цей солодкий корж, що його випікали дівчата на Андрія, тому й намагалися отримати будь-яким способом.

 

Подбали господарі свята й про смаколики та узвар, аби підкріпити гостей. Також юнаків і юнок розважав музичний гурт ІІМ «crimson tide» українськими піснями.

 

Ну і як же не згадати про майстер-клас стародавніх українських танців! Веселий сміх, бадьора музика та нескладні рухи подарували море позитиву кожному учаснику забави.

 

Нагадаємо, що організатори заходу – Студентське самоврядування та профком студентів ІІМ і НСОУ «Пласт», станиця Дрогобич.

джерело: Оленка Мяло


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар