Україна підтвердила своє членство у ТОП-5 країн з власною авіацією, презентувавши новий Ан-132

Україна підтвердила своє членство у ТОП-5 країн з власною авіацією, презентувавши новий Ан-132

2016-12-26 20:58:03

Україна підтвердила своє членство у ТОП-5 країн з власною авіацією, презентувавши новий Ан-132

Депутати «Народного фронту» очолили рейтинг найефективніших парламентарів

Члени фракції «Народний фронт» очолили рейтинг найефективніших народних депутатів, складений виданням «Фокус». Найефективнішим виявився голова Верховної Ради Андрій Парубій, який восени 2014 року пройшов до парламенту за списком «Народного фронту». За цей час він не пропустив жодного пленарного засідання, і продемонстрував одне з найвищих співвідношень запропонованих до прийнятих законопроектів - 60,6%. До того ж спікер підтримав практично всі реформаторські законопроекти. У першу десятку найефективніших депутатів також увійшли представники «Народного фронту» Олена Бойко (3-тє місце), Микола Величкович (4-те), Тарас Кремінь (5-те) та Ігор Гузь (8-ме). У дослідженні зазначається, що у Верховній Раді всіх скликань саме провладні партії продукували найбільше законів, тоді як опозиція результативною законотворчою активністю ніколи не відрізнялася, а скоріше, навпаки, намагалася заважати владі проводити потрібні їй закони.

Бюджет на 2017 рік має надійний фундамент - реформи уряду Арсенія Яценюка

Два попередні роки роботи Уряду Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка заклали надійній фундамент для бюджету на 2017 рік. «Це буде бюджет росту. Бюджет економічної спроможності країни в наступному році», - наголосив голова фракції «Народного фронту» у парламенті Максим Бурбак. Він також відзначив, що вимоги «Народного фронту» враховані в Державному бюджеті. «Це стосується фінансування обороноздатності та національної безпеки на рівні 5% ВВП. В бюджеті закладено збільшення зарплатні педагогічним працівникам на 50%, цим бюджетом продовжується фінансування капітального будівництва та ремонту доріг в Україні, збереження стипендій студентам. Це буде документ росту», – наголосив Максим Бурбак. Він також підкреслив, що в бюджеті зберігається система виплати субсидій малозахищеним громадянам, які були започатковані Урядом Яценюка. Разом з тим, керівник фракції висловив розчарування тим, що частина парламенту так і не проголосувала за законопроект про спецконфіскацію коштів, вкрадених Януковичем. «Прикро, що більшість з депутатів, які сидять в цій залі, не проголосували за режим спецконфіскації і не наповнили Державний бюджет на 40 млрд грн, які були заарештовані Урядом Яценюка два роки тому», - підкреслив Максим Бурбак. Як відомо, Закон «Про державний бюджет на 2017 рік» було ухвалено в ніч на 21 грудня 274 голосами.

У 2017 році зарплата «надзвичайників» збільшиться в півтора рази

Державний бюджет України на 2017 рік передбачає підвищення зарплатні працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій. За словами Міністра внутрішніх справ, представника партії «Народний фронт» Арсена Авакова, бюджетом передбачено видатки на потреби ДСНС у сумі 3 878,8 млн грн, що на 1 431,5 млн грн більше, ніж минулого року. Ці кошти дозволять у 2017-му році підвищити мінімальний рівень грошового забезпечення 48-ми тисячам осіб складу служби цивільного захисту з 3 100 до 5-ти тисяч гривень. «Як і обіцяв, в межах змін і реформ ДСНС ми домоглися включення до прийнятого Державного бюджету 2017 року підвищення заробітної плати рятувальникам і пожежникам. І це тільки перший, але дуже важливий крок до досягнення справедливого рівня оплати наших «надзвичайників», – наголосив Арсен Аваков.

Ухвалено закон, що не дозволить уникнути відповідальності суддям, які судили «майданівців»

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону про Вищу раду правосуддя, який не дозволить суддям, які незаконно засуджували активістів Майдану, уникнути відповідальності. Відповідне рішення підтримав 271 парламентар. Перший заступник голови парламентського комітету з питань правової політики, представник фракції «Народний фронт» Леонід Ємець заявив перед голосуванням, що цей закон «дуже важливо ухвалити до Нового року для того, щоб притягнути до відповідальності суддів, які приймали рішення щодо активістів Майдану, Автомайдану тощо». Чинне законодавство передбачає трирічний термін для притягнення цих суддів до дисциплінарної відповідальності, і цей термін спливає у лютому 2017 року. А ухвалення закону дозволило врегулювати ситуацію, і тепер судді не зможуть уникнути відповідальності.

Верховна Рада з ініціативи «Народного фронту» позбавила бізнес Клюєва мільярдних преференцій

Верховна Рада скасувала підвищення тарифу на вироблену електроенергію підприємствами «зеленої енергетики», що входять до корупційної схеми Клюєва. Член фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол наголосила перед голосуванням, що якщо не ухвалити відповідний закон, то з 1 січня 2017 року вдвічі зросте тариф для підприємств сонячної енергетики, які в свій час побудував Клюєв. Вона повідомила, що наразі тариф для цих підприємств становить 23 євроценти за 1 кВт/год електроенергії, а з 1 січня мав скласти вже 46 євроцентів. «Нинішній тариф вдвічі перевищує середній тариф для відповідних електростанцій у Європі. Якщо ми не проголосуємо - перевищуватиме в 5 разів. Йдеться про дуже великі втрати для енергоринку – про 2 млрд грн, якщо ми не підтримаємо цей законопроект», - зазначила депутат. Тетяна Чорновол пояснила, що свого часу для цих електростанцій було створено корупційний тариф – ці електростанції було побудовано за рахунок державного кредиту, який досі не виплачений у державні банки. Електростанції також отримали пільги на ввезення обладнання, для них за державний кошт було побудовано електромережі за 200 млн євро кредиту, який досі не повернуто державі.

На 23 тис. шкільних комп'ютерів встановлено ліцензійне програмне забезпечення

На 23 тис. комплектів комп’ютерів, що були отримані в межах допомоги Україні від Китайської народної республіки, було встановлено ліцензійне програмне забезпечення – операційна система, пакет офісних програмних засобів microsoft office professional та антивірусне програмне забезпечення. «Для нас було важливим, щоб до шкіл надійшли комп’ютери, повністю готові до використання в навчальному процесі, і ми могли ефективно використати надану нам допомогу з Китаю. Саме тому було прийнято відповідальне рішення – закупити ліцензійне програмне забезпечення для кожного з цих комп’ютерів. У 2012 році вже був прецедент, коли КНР передало комп’ютери і їх доставили до шкіл як залізо, без встановлення операційної системи. В результаті деякі школи взагалі не використовували обладнання», – пояснила Міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич. Закупівля програмного забезпечення, а також послуги з його встановлення здійснювалося через систему prozorro. Загальна вартість програм разом із послугою встановлення склала 10 млн гривень, що еквівалентно близько 10% від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів. Тобто державі встановлення ПЗ на 1 комп’ютер обійшлося менше ніж в 435 гривень. Згідно з інформацією, наданою компанією ТОВ «Майкрософт Україна», реальна вартість 23тис. пакетів програмного забезпечення в понад 16 разів більша за суму, яка в результаті була сплачена. Розподіл ПК по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів, а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів (рішення обласних та Київської міської державних адміністрацій).

Україна підтвердила своє членство у ТОП-5 країн з власною авіацією, презентувавши новий Ан-132

Новий літак ДП КБ «Антонов» Ан-132d має великі шанси посісти гідне місце в сфері вантажних авіаперевезень, наголосив Міністр інфраструктури,  Володимир Омелян під час офіційної церемонії викатки літака. Він наголосив, що Україна входить до ТОП-5 країн світу, які мають свою авіацію: «Наше завдання - зберегти ці позиції і зайняти свою нішу. Безумовно, основне навантаження лежить на ДП «Антонов». Надважливо для «Антонова» мати тверді контракти, серійні замовлення, і тоді ми будемо бачити стабільний розвиток компанії». За словами Володимира Омеляна, керівництво України підтримали програму відбудови авіації в Україні: «Ми зараз розробляємо відповідну модель для того, щоб ця система була успішною, але тут важливо орієнтуватись на приватні інвестиції, оскільки виключно державної підтримки недостатньо. Ми хочемо, щоб «Антонов» успішно розвивався, був ефективною бізнес-моделлю і гідно конкурував з іншими світовими компаніями». Володимир Омелян також наголосив, що ДП «Антонов» відроджується. «Це важливо, тому що останні декілька років, за умов війни, безумовно, надто мало ресурсів було сконцентровано на авіаційному напрямку. Ми бачимо величезний ріст пасажирських авіаперевезень в Україні. Є величезний попит в вантажних перевезеннях. Тому ніша для «Антонова» точно є. Нам важливий правильний підхід, вірний маркетинг, позиціювання сімейства літаків «Антонова» в Україні і у світі».

Реалізація Національної стратегії поводження з відходами зробить український ринок доступнішим для інвесторів

Міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак презентував проект Національної стратегії поводження з відходами, розроблений спільно з європейськими експертами. За словами очільника Мінприроди, в Україні залишається складною ситуація щодо поводження з відходами, зокрема, відсутня належна інфраструктура з роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів. «Як наслідок, низький рівень перероблення й утилізації відходів та, водночас, високий рівень їх захоронення. Відсутність Національної стратегії щодо комплексного законодавчого врегулювання ситуації на ринку відходів є найбільшою перешкодою для залучення інвестицій. Інвесторам потрібне розуміння державної політики та майбутніх правил гри», - наголосив Остап Семерак. Він наголосив, що розроблена Стратегія базується на стандартах і підходах ЄС передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. «Нова державна політика базуватиметься на європейських підходах з урахуванням українських реалій. Наші європейські партнери привітали такий підхід – розпочати саме із стратегії, а вже далі законодавство та безпосереднє впровадження. Такий підхід відповідає кращій європейській практиці формування політики», - резюмував міністр. Мінприроди закликає громадськість до подальшого обговорення проекту документу, детально з яким можна ознайомитися на офіційному веб-сайті відомства.

джерело: вісник НФ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар