2024-02-02 02:07:04
Загарбницька війна Росії проти України: Рада ЄС продовжила економічні санкції ще на 6 місяців
29.01.2024
Сьогодні Рада ЄС продовжила ще на 6 місяців обмежувальні заходи у відповідь на тривалі дії Російської Федерації, що дестабілізують ситуацію в Україні, до 31 липня 2024 року.
Ці санкції, які вперше були запроваджені у 2014 році у відповідь на дестабілізацію Росією ситуації в Україні, були значно розширені з лютого 2022 року у зв’язку з неспровокованою, невиправданою та незаконною військовою агресію Росії проти України.
Наразі вони складаються з широкого спектру секторальних заходів, включно з обмеженнями на торгівлю, фінанси, технології й товари подвійного призначення, промисловість, транспорт і предмети розкоші. Санкції також охоплюють заборону на імпорт або передачу сирої нафти, що перевозиться морем, та певних нафтопродуктів з Росії до ЄС, відключення від SWIFT кількох російських банків, а також призупинення мовлення та ліцензій для кількох прокремлівських ресурсів з дезінформації. Окрім того, були введені конкретні заходи для посилення спроможності ЄС протидіяти ухиленню від санкцій.
Допоки Російська Федерація своїми незаконними діями переступає заборону на застосування сили, що є серйозним порушенням зобов'язань відповідно до міжнародного права, вважається за доцільне продовжувати дію всіх заходів, запроваджених ЄС, та вживати додаткових заходів у разі необхідності.
Контекст
31 липня 2014 року Рада ЄС прийняла Рішення 2014/512/CFSP щодо обмежувальних заходів у зв'язку з діями Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні.
Окрім економічних санкцій проти Російської Федерації, ЄС вживає різного типу заходів у відповідь на дестабілізацію Росією ситуації в Україні. Серед них: обмеження економічних відносин із незаконно анексованим Кримом і містом Севастополь, а також непідконтрольними уряду України територіями Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей; індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, а також дипломатичні заходи.
З 24 лютого ЄС прийняв 12 безпрецедентних і жорстких пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
У своїх висновках, ухвалених 14-15 грудня 2023 року, Європейська Рада вкотре засудила загарбницьку війну Росії проти України, яка є безсумнівним порушенням Статуту ООН, і наголосила на непохитній підтримці Європейським Союзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невід'ємного права на самооборону від російської агресії.
оригінал статті натисни тут:
джерело: власне