Гомін Галичини
Доцільна угода!

Доцільна угода!

2024-03-28 22:11:26

Доцільна угода!

21 березня 2024 року відбулася ділова зустріч Михайла Казимира, директора «Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидата сільськогосподарських наук із Валентиною Бодак, ректоркою Дрогобицького державного педагогічного університету ім.Івана Франка, доктором філософських наук, професором.

Очільники закладів обговорили питання щодо  налагодження партнерських зв’язків між закладом вищої та позашкільної освіти,  напрямів творчої співпраці, в тому числі щодо ранньої профорієнтації школярів.

Важливим у цьому напрямі є проходження студентами виробничих практик, стажувань на базі КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», направлення випускників Дрогобицького державного педагогічного університету працювати керівниками  гуртків еколого-натуралістичного напряму у закладах загальної середньої та позашкільної освіти територіальних громад області. Студенти старших курсів мають можливість набути практичних умінь і навичок  майбутньої професії, працюючи керівниками гуртків з погодинною оплатою праці.

«Педагоги, зокрема керівники гуртків,  закладів позашкільної освіти мають бути креативними, цікавими для дітей, залучати вихованців до активної участі у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, олімпіадах. Учні  7-8 класів, які відвідують гуртки, у майбутньому обиратимуть навчання за спеціальностями,  які їх зацікавили під час занять у творчому учнівському об’днанні. Це сприятиме ранній профорієнтації учнівської молоді» - розповів Михайло Казимир.

Учасники зустрічі акцентували увагу на підготовці на базі закладу вищої освіти кваліфікованих педагогічних кадрів для закладів позашкільної освіти, можливості у майбутньому відкриття кафедри позашкільної освіти.

Еколого-валеологічна культура – це культура 21 століття, тому пропозиція співпраці в цій царині є надзвичайно привабливою для  -теперішніх і майбутніх абітурієнтів Дрогобицького державного педагогічного університету. «Є проблеми з набором на спеціальності екології та валеології, але завдяки допомозі і сприянню обласної державної адміністрації у цьому напрямі є надія на покращення ситуації, бо потреба у фахівцях є і буде, у зв’язку з наслідками екологічного лиха, спричиненого несправедливою війною, яку розв’язала росія проти України», – наголосила Валентина Бодак.

Ірині Бринзі, завідувачці кафедрою біології, хімії, екології доручено курувати виконання співпраці за угодою.

  Результатом  зустрічі було підписання очільниками закладів освіти угоди про співпрацю між Дрогобицьким державним педагогічним університетом та КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді”,  який передбачає співпрацю у сфері  екології, біології, хімії, географії, психології, педагогіки та соціальної роботи, сприятиме реалізації спільних освітніх та наукових проєктів, організації  конференцій, семінарів, тренінгів, майстер-класів, наукових досліджень; обговорені умови співробітництва між навчальними закладами, які сторони-підписанти планують втілювати крок за кроком.

         Після зустрічі й підписання договору про співпрацю пані Валентина Бодак запросила гостей до участі у Всеукраїнській науковій конференції, присвяченій ідеологу українського націоналізму Василю Іванишину. Всеукраїнська науково-практична конференція «Націософія Василя Іванишина й парадигми націотворення в українській літературі та культурі» присвячена 80-й річниці від дня народження відомого українського мислителя, філолога, політичного і громадського діяча, ідеолога українського націоналізму, члена Проводу ОУН, засновника ВО «Тризуб» ім. С. Бандери і співзасновника ВФ «Відродження», літератора, публіциста, журналіста, видавця і редактора, почесного громадянина м. Дрогобича.

Ця зустріч ректорки Дрогобицького державного педагогічного університету відбулася за сприянням пана Володимира Саратовського – академіка, дійсного члена МАКБЕЗ, Віце-президента Міжнародної Академії Культури Безпеки, Екології та Здоров’я, голови центру захисту здоров’я довкілля Передкарпаття МАКБЕЗу, Почесного ветерана України, Члена президії Ради старійшин міста Трускавця.

Пан Володимир Саратовський повідомив нас про урочистий ювілей свого побратима Василя Іванишина, якого він добре знав, працював з ним разом на викладацькій роботі.

Нажаль пан Володимир Саратовський за станом здоров’я не зміг відвідати ювілей свого побратима Василя Іванишина.

Редакція газети «Гомін Галичини» була присутня на зустрічі  й публікує для шановного читача газети «Гомін Галичини» те, що почули й побачили.

інформація про конференцію натисни тут:

джерело: перевірено редакцією


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар