Новини співпраці

Новини співпраці

2024-04-10 09:55:06

Новини співпраці

[EU Cooperation Digest / ЄС в Україні: новини співпраці newsletter] Media Digest, March 2024

 
 
вчора, 17:01
 

Media Digest, March 2024

 

Call to action

Read more

ЄС-Україна:
разом відповідати на виклики

Медіа-дайджест, березень 2024
 
 
 

У свіжому випуску Медіа-дайджесту – публікації про ключові події березня, які демонструють стан і перспективи відносин між ЄС та Україною.

Ряд рішень, прийнятих Європейським Союзом у березні, матиме вирішальний вплив на майбутнє України та Європи як у контексті воєнної, так і післявоєнної відбудови та спільної роботи на шляху країни до членства в ЄС.

ТОП 3

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

 

Затверджено установу в Україні

1 березня 2024 року набув чинності документ, яким запроваджується новий механізм підтримки – Ukraine Facility на суму 50 млрд євро на чотири роки. Напередодні, 28 лютого, його прийняла Рада ЄС.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

 

Звіт ЄС у 2023 році: стояти пліч-о-пліч з Україною та досягати цілей

У цей період загострення геополітичної напруги ЄС продовжує вирішувати питання, які є найбільш важливими для європейців у 2023 році, залишаючись на шляху досягнення своїх політичних пріоритетів. В основі цього лежить тривала непохитна підтримка України. ЄС надав Україні понад 88 мільярдів євро фінансової, гуманітарної та військової допомоги та захистив понад 4 мільйони людей. Вона готова почати переговори про вступ.


Фото: Reuters
Фото: Reuters

 

European Peace Facility: ЄС схвалив виділення 5 мільярдів євро на військову підтримку України

13 березня Комітет постійних представників держав-членів Європейського Союзу (COREPER) погодив виділення 5 млрд євро на військову підтримку України. Кошти будуть спрямовані до Фонду допомоги Україні в рамках Європейського фонду миру. «Повідомлення чітке: ми підтримаємо Україну всім необхідним для перемоги», — заявив Жозеп Боррель, Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки.


Читайте більше сьогодні

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com
УКРАЇНА-ЄС:
АЛГОРИТМ ПРИЄДНАННЯ

Єврокомісія офіційно представила пропозиції щодо проекту рамок переговорів для України

11 березня Україна оголосила, що виконала всі рекомендації Єврокомісії щодо створення переговорної бази для членства в ЄС. 12 березня Єврокомісія передала пропозиції щодо проекту цього документа до Ради Європейського Союзу відповідно до рішення Європейської Ради (ухваленого в грудні 2023 року) про відкриття переговорів з Україною.


Фото: EUACI
Фото: EUACI

Корупція: боротися та вживати превентивних заходів

11 березня Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь в експертній дискусії «Розкриття антикорупційного шляху України: прогрес на шляху до членства в ЄС» у Києві.

Відзначивши успіхи України в боротьбі з корупцією, Посол ЄС Матернова наголосила на важливості системної роботи правоохоронних та антикорупційних органів у боротьбі з корупцією.


Фото: Європейська комісія
Фото: Європейська комісія
ПІДТРИМКА БЕЗПЕКИ

Оприлюднено першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію

Єврокомісія представила першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію, яка передбачає активну співпрацю з Україною. «Ми хочемо інвестувати більше, ми повинні інвестувати краще, що значною мірою означає інвестувати разом і інвестувати по-європейськи», – заявила виконавчий віце-президент Європейської комісії Маргрете Вестагер.


Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Віце-президент Єврокомісії з питань демократії та демографії Дубравка Шуїца: Росія повинна відповісти за депортацію українських дітей

ЄС працює над притягненням до відповідальності винних у незаконній депортації та примусовому переміщенні українських дітей. Наразі 17 держав-членів ЄС розпочали розслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні, і ЄС посилює співпрацю через Євроюст. Крім того, шість держав-членів ЄС та Україна є членами Спільної слідчої групи за участю Міжнародного кримінального суду (МКС) та Європолу.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС

Програма відновлення України, що підтримується ЄІБ, розпочинається разом із запуском критичних інфраструктурних проектів

Понад 100 міст і громад в Україні відновлять муніципальну інфраструктуру за двома програмами відновлення Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). На це український уряд виділив місцевим бюджетам 161 млн євро.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Цифрова взаємодія поглиблюється

Європейський парламент проголосував за створення законодавчої бази для цифрової ідентифікації в Європейському Союзі. Це служить основою для прискорення впровадження Європейського цифрового гаманця (EUDI). Після запровадження цифрового гаманця українці зможуть користуватися Дією в Європі, а європейці – своїм в Україні.


 

 
Фото
 

ЄС підтримує жінок-підприємців

З початку повномасштабної війни з Росією Група підтримки України при Європейській Комісії разом із Представництвом ЄС в Україні та проектами ЄС в Україні переорієнтували свою діяльність на запобігання гуманітарній кризі та пом’якшення економічного спаду, зокрема шляхом зміцнення підтримка жінок-підприємців, громадських організацій та вразливих груп.


Фото: Представництво ЄС в Україні
Фото: Представництво ЄС в Україні

ЄС для українського малого та середнього бізнесу: разом ми стійкі!

Представництво ЄС в Україні організувало у Києві мережевий захід під назвою «ЄС для українських малих і середніх підприємств: разом ми стійкі!» Фінальний захід акції «Разом ми стійкі. Комунікаційна кампанія «Разом ми – Європа», яка інформувала українців про підтримку Європейським Союзом малого та середнього бізнесу під час війни, зібрала представників проектів ЄС, бізнес-організацій, підприємців та експертів.


Фото: Леонід Шевчук / ПРООН в Україні
Фото: Леонід Шевчук / ПРООН в Україні
ХОРОШЕ КЕРІВНИЦТВО

Освіта для дітей

У рамках проекту «EU4UASchools: Build Back Better», що реалізується Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, відремонтовано Великожолудський ліцей Рівненської області та Коростенський міський ліцей №7 Житомирської області. Проект сприяє капітальному ремонту 66 шкіл та переобладнанню 111 навчальних закладів в 11 областях України.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Операторів пристроїв з дистанційним керуванням готуватимуть у ПТУ семи областей

ПТУ у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській та Чернігівській областях навчатимуть за новою популярною професією – «Оператор дистанційно керованих пристроїв». Школи вже отримали 28 дронів для практичних занять, а вчителі пройшли теоретичну та практичну підготовку.


 

ПІДПИСАТИСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* вказує на необхідність
Адреса електронної пошти *
Ім'я *
Прізвище *
організація
Позиція
Мова розсилки / Language *
  •  українська
  •  англійська
Формат електронної пошти
  •  html
  •  текст

Дозволи на маркетинг

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

 Електронна пошта

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimp тут.

 
eu4ukraine.eu
 
 
 
 

Медіа-дайджест підготував проект « Комунікуємо ЄС українцям » (CEU4U), який фінансується Європейським Союзом.

Контактна особа:  Антон Теретишник, медіаексперт, Проект ЄС «Комунікація ЄС для українців» (CEU4U),
e-mail:  Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар