Колядує Україна, Колядує й Сторона. В небі ангели співають, Прославляючи Христа!

Колядує Україна, Колядує й Сторона. В небі ангели співають, Прославляючи Христа!

2020-02-04 02:32:23

Колядує Україна,
Колядує й Сторона.
В небі ангели співають,
Прославляючи Христа!
Різдво Христове - особлива духовна радість,що обіймає кожного з нас. Це незвичайний день.Ми прославляємо одну з найвеличніших подій і сповненим радості привітанням: «Христос Рождається! Славімо Христа!».
Різдво належить до великих християнських свят, які відзначаються особливо урочисто. За біблійним свідченням цього дня народився Син Божий - Ісус Христос,якому люди поклоняються вже 2020 років.
Різдво - це радісне свято,якого чекають з нетерпінням і дорослі,і діти. Його святкують по всьому світу. Кожний народ вкладає у це свято щось важливе,відзначає його по-особливому.
Українське Різдво має свої неповторні традиції. Діти й дорослі вивчають колядки,щоб у Різдвяні свята зігрівати серця кожного.
Цьогоріч на святкуванні Різдва я мала можливість побувати у гірському селі Сторона,що на Дрогобиччині. Тут проводився фестиваль колядок «Колядує Сторона». Ініціаторами дійства були настоятель храму на честь перенесення мощей святителя Миколая-Чудотворця,а також диригент церковного хору Оленка Кузів
Дійство розпочалося з подячного молебня,який відслужили о.Олексій Столяр і о.Федір Гудзар.Після цього відбулася інсценізація народження Ісуса Христа, де парафіяни храму відтворили весь нелегкий шлях Марії та Йосифа у пошуках домівки - місця для народження Ісусика. Процесія супроводжувалася співом колядок у виконанні церковного хору. Після подячного молебня і вистави відбувся фестиваль, на якому кожна частина села представляла себе колядою та віншуванням.
Мені було цікаво і зворушливо, бачила таке вперше. Стороняни з кожної частини села намагались відтворити найдавнішу колядку і прославити в ній Ісуса Христа.
Сотні охочих зібрались на фестиваль: жителі Сторони, мешканці навколишніх сіл, гості свята. Фестиваль колядок зумів об‘єднати людей у величні Різдвяні свята. В серці кожного присутнього на Різдвяній Коляді народився маленький Ісусик! Всі присутні були наповнені добрим гумором та неперевершеними емоціями.
В кінці фестивалю о. Федір підвів підсумки і всім присутнім подякував за участь у святкуванні.
Продовженням свята було відвідування отцем Федором та церковним хором Підбузького геріатричного пансіонату. Люди,які там проживають,потребують особливої уваги. Вони дуже чекають на зустріч із Колядою. Отож усі охочі з радістю зібрались послухати милозвучні колядки та відчути різдвяну атмосферу. Після закінчення концерту була проведена акція «Милосердя», де кожний підопічний пансіонату отримав солодкий подарунок.
Нехай у ці святкові дні велична подія - народження Христа принесе у наші серця радість та подарує радість і добро.

Христос Рождається!

Христина Кацюрин для Гомін Галичини

джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар