У Дрогобичі планують відкриття "туристичного посольства"

У Дрогобичі планують відкриття "туристичного посольства"

2015-12-16 21:26:13

У Дрогобичі, 14 грудня, у світлиці ратуші під головуванням заступника міського голови з гуманітарних питань Олега Дукаса зібралася за круглим столом ініціативна група, щодо питання створення у місті туристично-інформаційного центру (ТІЦ), який має опікуватися туристами. 

На зустріч прийшло 13 людей, які так чи інакше мають стосунок до промоції, туризму та до вивчення й популяризації історії Дрогобича. 

Мета даної зустрічі була попередньо окреслити напрямки роботи та функціонування майбутнього ТІЦ. 

Звісно, глобальним питаннням на зустрічі стало одне - розвиток у місті туризму. І в цьому розвитку почесне місце відводиться новоствореному туристичному центру, який має стати довідковою меккою та порадником для гостей Дрогобича. Так би мовити, як розповів один із головних учасників зібрання пан Ігор Чава, то має стати "дрогобицьким Гуглом" - з усією доступною інформацію: від карт-схем, екскурсоводів, аж до місця, де можна заночувати та поїсти. Також пан Ігор додав, що до ТІЦ мають бути залучені ті люди, яким небайдужа доля Дрогобича. Вагому роль має відводитися і інформаційній складовій, зокрема акивна робота в соціальних мережах. 

Попередньо навіть визначили місце під ТІЦ - це перший поверх північної сторони ратуші, де, водночас, було б зручно здійснювати і підйом на вежу ратуші, яку, до слова, за півроку вже відвідало до півтисячі туристів. І це без прямої реклами. 

В обговоренні, яке тривало добрих півтора години, торкнулися чималого кола питань: створення сайту (за львівським зразком), який мав би містити новини, анонси подій та усю туристичну інформацію про місто та його пам'ятки на кількох мовах; розміщення вказівників та сіті-лайтів з картами пам'яток, розробка айдентики міста (зокрема розробка туристичного логотипу, який вже мають Львів, Франківськ, Тернопіль та ін. міста), розробка спеціалізованих маршрутів, співпраця з туроператорами та гідами як у Трускавці, так і у Львові, запуск у вихідні дні фіакрів, які б додали нового звучання дрогобицьким вулицям. Не забули учасники обмовитися і кількома словами і про місцевий музей "Дрогобиччина", який відіграє не останнє місце в туристичному житті міста. 

Торкнулися питання і сусідньо Трускавця, який мав би стати головним "донором" туристів. Адже Дрогобич має суттєву перевагу - архітектурні пам'ятки. На жаль, місто-курорт не зацікавлений у туристичному Дрогобичі. І місто Котермака, як таке, фактично не присутнє в трускавецькому ТІЦ. Як висловився один із учасників "туристичного столу" пан Андрій Юркевич, то польське місто Люблін залюбки готове поділиться досвідом з туристичної промоції. Навіть Львів охочий напрявляти своїх туристів до Дрогобича. Але, поки біда в тому, що нема куди, а, точніше до кого, тобто, офіційного органу, який би опікувався дрогобицькими туристами.Також було піднято питання, щоб видавати відповідні ліцензії на екскурсійне обслуговування місцевим гідам. 

Прогнозують, що приблизно 20% надходжень до міського бюджету може скласти місцевий туризм, який, на жаль, на надто низькому рівні. До речі, у Дрогобичі вже існував ТІЦ. Він розміщувався на третьому поверсі ратуші і був собі більше "формальністю" на папері. 

Попередньо майбутній ТІЦ має бути комунальний підприємством. Контроль над яким має здійснювати влада та громадськість. Вже розроблений також і Статут, до якого учасники ініціативної групи після ознайомлення висловлять і свої конкретні пропозиції. 

Дехто з присутніх не вбачав доцільності в нинішній зустрічі. Мовляв, знову зібралися поговорити, а що буде з того далі? Ще інші присутні вбачали і той момент, щоб щось обговорювати, то потрібні виконавці, без яких розмова просто балачка. Ну, нехай, поставимо завдання, терміни, а хто їх виконає? Ще інші учасники були більш оптимістичні, адже зараз головне, щоб нова влада і громадські активісти діяли спільним фронтом. 

Ну, як кажуть - час покаже, як карта ляже! Тому. надіймося на успішну реалізацію плану у створенні ТІЦ. 

Залишається ще те, щоб місцеві депутати за це проголосували, виділили відповідні кошти та приміщення.

Попередньо учасники ініціативної групи погодились зібратися ще раз, але вже тоді, коли депутати проголосують за ТІЦ і вже будуть визначенні хоча б якісь конкретні люди, які стануть основою новоствореного інформаційно-туристичного центру. 

Після закінчення засідання частина присутніх вирішила продовжити розмову за філіжанком кави в одній із затишних кав'ярень Дрогобича.

Олег Стецюк

джерело: Олег Стецюк


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар