Голосуємо вперше

Голосуємо вперше

2019-03-15 10:33:22

Голосуємо вперше

Головний спеціаліст відділу «Дрогобицьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Костик Галина провела інформаційну лекцію. Слухачами її стали учні Дрогобицького професійного політехнічного ліцею. Вони, зокрема, дізналися про те, що голосувати на виборах Президента України мають право повнолітні громадяни України, у тому числі й ті, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Саме вони, окрім осіб, визнаних судом недієздатними, є виборцями. Важливою для юних учасників була й озвучена інформація, що кожний виборець має один голос. І своє право голосу він може використати тільки на одній виборчій дільниці там, де включений до списку виборців.

Почули учасники заходу й про те, що за підкуп, обман  та інші нечесні технології, які можуть перешкоджати вільному волевиявленню виборця, передбачена кримінальна відповідальність. А також і те, що фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Наголосила фахівець бюро правової допомоги на тому, що кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

А наразі нагадуємо, що з вересня 2016 року на Дрогобиччині розпочали діяльність три бюро правової допомоги, вони є відділами Стрийського місцевого центру з надання безоплатної воринної правової допомоги. У разі необхідності Ви можете звернутися  до фахівців бюро правової допомоги за консультацією. Адреси бюро: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.  Разом з тим інформуємо наших читачів, що у грудні минулого року Міністерство юстиції України спільно з Центральною виборчою комісією дало старт ініціативі «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ», яка реалізовується в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». До цієї ініціативи також  долучилася і система  безоплатної правової допомоги, яка включає понад 550 центрів та бюро по всій країні.

Марічка Бойко

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар