Хто може розраховувати на звільнення від земельного податку?

Хто може розраховувати на звільнення від земельного податку?

2022-01-15 16:01:53

Хто може розраховувати на звільнення від земельного податку?

Хто може розраховувати на звільнення від земельного податку?

  Сьогодення диктує нам дуже важливі зміни в законодавстві, яке регулює земельні правовідносини. Зрозуміло, що і запит громадян на отримання відповідної правової інформації змінюється.  Актуальним для наших читачів є  питання, хто може бути звільненим від сплати земельного податку. На нього надає відповідь головний юрист Трускавецького бюро правової допомоги  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Софія Кілівнік.

 

Перш за все варто вказати читачам що таке земельний податок.

Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Плата за землю є однією із складових податку на майно.

  Як визначається ставка земельного податку?

 Перш за все варто розуміти, що земельний податок належить до місцевих податків.  А це в свою чергу означає, що  саме місцеві ради встановлюють ставку податку.

В цей же час встановлено, що базою оподаткування є:

  • нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;
  • площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

 Давайте розглянемо все таки хто звільняється від сплати земельного податку?

Статтею 281 Податкового кодексу України встановлено категорії осіб, які звільняються від сплати земельного податку, а саме

-          особи з інвалідністю першої і другої групи;

-           фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-           пенсіонери (за віком);

-           ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

-           фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Чи встановлено законодавством якісь обмеження, наприклад щодо площі земельних ділянок на які поширюється пільга?

Так, дійсно такі обмеження існують.  Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Чи буде зараховуватись пільга у випадку, якщо особа, наприклад, має інвалідність у володіє двома чи навіть трьома земельними ділянками одного цільового призначення, наприклад три земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.?

Законодавством такі випадки передбачено. В такому разі, якщо фізична особа,  належить до пільгових категорій, які ми зазначали вище , станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

 

Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

А наданий час інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

* Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич,                            вул. Л.Українки, 70.

*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03,   068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марічка Бойко

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар