«Торгівля людьми: минуле чи сьогодення?»

«Торгівля людьми: минуле чи сьогодення?»

2016-10-15 12:48:54

«Торгівля людьми: минуле чи сьогодення?»

Круглий стіл «Торгівля людьми: минуле чи сьогодення?»

У Благодійному Фонді «Карітас Самбірсько –Дрогобицької Єпархії» відбувся регіональний круглий стіл на тему «Торгівля людьми: минуле чи сьогодення? Стан реалізації Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми». БФ «Карітас» відновив роботу консультативного центру з протидії торгівлі людьми. Протягом цього часу Центр працює у двох основних напрямках: веде превентивну діяльність та надає підтримку людям, які потерпіли від торгівлі людьми. Із травня місяця 10 осіб із нашого регіону, що потерпіли від торгівлі людьми отримали реінтеграційну допомогу.

Торгівля людьми – це трудова експлуатація, примусова вагітність, вилучення органів, жебрацтво, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення з метою наживи, втягнення у злочинну діяльність.

Основними заходами організації в превентивній сфері роботи є тематичні тренінги. За даний період проведено понад 15 тренінгів та 6 семінарів для безробітніх осіб, студентів, школярів, старших класів. Найуспішними превентивними заходами вважаємо: щорічну десятиденну пішу прощу родин трудових мігрантів; конкурс малюнка «Світ без насильства» та публікація інформаційних листівок, зустрічі із депутатами сільських рад, місцевими священиками, сім’ями заробітчан, велопробіг із ГО «Вело Дрогобич», який відбудеться 18 жовтня до Європейського Дня боротьби із торгівлею людьми.

Координатор проектів "Карітас України" по запобіганню торгівлі людьми Наталія Голинська зазначила, що за останні роки різко зросла внутрішня та зовнішня міграція і це негативно вплинуло особливо на найуразливіші соціальні групи населення. Зростає і кількість випадків торгівлі людьми, таких як трудова експлуатація, вилучення органів, примусове жебрацтво, усиновлення з метою наживи.

Навіть у 21ст ми, однак, бачимо випадки наруги над людьми, їх експлуатацію, приниження їхньої гідності та позбавлення їх прав та свобод. Тобто торгівля людьми в теперішній час набуває більш витончених завуальованих форм, але попри це все вона існує, не є менш жорстокою і, на жаль, не зникає. Ми ж працівники «Карітасу», робимо все, що в наших силах, щоб подолати це ганебне явище та допомогти тим, хто цього потребує. 

В роботі круглого столу активну участь взяли представники державних органів регіону, зокрема начальник відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Микола Немчук, заступник керівника управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації Марія Матієчко, провідний спеціаліст – юрисконсульт Дрогобицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліля Коваль, головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді та спорту виконкому Дрогобицької міської ради Надія Дацишин, представники Борислава, Стрия, громадської організації «Жіночі перспективи» та інші.
За детальною інформацією звертайтесь у БФ "Карітас СДЄ УГКЦ" вул.Чорновола,4
Контактна особа Галина Космін, регіональний кординатор по протидії торгівлі людьми.

Уляна ЯЖ?К

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар