Україна не отримала ПДЧ у НАТО в 2008-му через Меркель і Саркозі

Україна не отримала ПДЧ у НАТО в 2008-му через Меркель і Саркозі

2021-10-22 10:30:30

Україна не отримала ПДЧ у НАТО в 2008-му через Меркель і Саркозі

Україна могла отримати План дій щодо членства в НАТО ще в 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті, проте цього не сталося через позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель і експрезидента Франції Ніколя Саркозі.

Про це третій президент України Віктор Ющенко розповів в інтерв’ю телеканалу «Україна 24», повідомляє Цензор.НЕТ.

Ющенко сказав, що його тоді шокувала позиція Меркель і Саркозі.

«Ми зібралися — 7-8 президентів — і пішли до Меркель. Саркозі покинув залу, не захотів спілкуватися. А з Меркель відбувся дуже короткий, хвилин на 5, діалог. Вона каже: пане президенте, одна з проблем, яка нас зупиняє, це те, що на сьогодні тільки третина українців поділяють проєкт НАТО. Я їй кажу: коли я заступав на посаду, 14% українців поділяли інтеграцію до НАТО. Зараз 31%. Так, це третина, але мені здається, за ці два роки вдвічі більше. Це перше. А друге, коли ви приймали Іспанію. У Іспанії 17% населення поділяло входження країни до НАТО. А ми хочемо лише ПДЧ. Наша розмова на цьому закінчилася. Для мене аргументи, які Меркель висловила тоді, до сьогодні не прийняті й неприйнятні. Це слабкі аргументи, на яких не могло базуватися те рішення», — наголосив він.

Ющенко вважає, що якби Україна отримала в 2008 році ПДЧ, фашистська росія не напала б на Грузію.

«Не було б російсько-грузинської війни. Нас відділяло тоді буквально три місяці до того… коли Путін ще керований був, коли на Путіна можна було впливати. Але це той рубікон, коли вже на паузу стали – все, можна писати, що ви програли. У мене багато розчарувань було того дня. Бо ту резолюцію, яку Альянс роздав… коли я її читав, мені здавалося, що це fata morgana якась, такого не може бути. Нащо тоді саміт скликати, якщо виноситься таке рішення?» — пригадав третій президент.

Віктор Станіславович

джерело:

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар