Операція «Мак-2019»: поліція вилучила наркосировину на мільярди гривень

Операція «Мак-2019»: поліція вилучила наркосировину на мільярди гривень

2019-10-17 22:50:14

Операція «Мак-2019»: поліція вилучила наркосировину на мільярди гривень

Операція «Мак-2019»: поліція вилучила наркосировину на мільярди гривень

У ході операції виявлено близько 358 мільйонів рослин маку та конопель, які вирощувались на площі понад 375 га.

З травня по жовтень 2019 року Департаментом протидії наркозлочинності у співпраці з іншими підрозділами Національної поліції проведено щорічні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак».

Цьогорічні результати стали рекордними за всю історію проведення операції. Упродовж літньо-осіннього сезону правоохоронці викрили наймасштабніші 375 га незаконних посівів нарковмісних рослин.

Також за час відпрацювання не допущено виток на нелегальний наркоринок 358 мільйонів кущів наркосировини, що в 170 разів перевищує минулорічний результат. Прибуток злочинців від збуту такої кількості наркосировини склав би  мільярди гривень.

У 2019 році операція «Мак-2019» відбулася в оновленому правовому полі. Наприкінці 2018 року за ініціативи Національної поліції Уряд визначив чіткі вимоги щодо охорони обʼєктів, які використовують сільгосппідприємства, що займаються культивуванням рослин маку та конопель в промислових цілях. З цією метою охорона таких обʼєктів повинна здійснюватися виключно підрозділами Департаменту поліції охорони. Це дало змогу суттєво зменшити ризик витоку наркосировини в нелегальний обіг. При збільшенні майже вдвічі площ посівних масивів нарковмісних культур, факти викрадення з полів наркосировини порівняно з минулими роками суттєво зменшилися.

Основний акцент у діяльності поліції робився на документуванні наркоаграріїв, які здійснюють незаконне культивування нарковмісних рослин у майже промислових масштабах. Як наслідок, у серпні на Полтавщині задокументовано злочинну групу, з ознаками організованості. Її  учасники посіяли та виростили рекордний незаконний посів маку у кількості близько  345 млн. рослин на площі 234 гектари.

А вже через місяць на Прикарпатті поліція викрила організовану злочинну групу, яка в спеціально облаштованих теплицях площею 4 га на промисловому рівні незаконно вирощувала елітні сорти конопель. У зловмисників вилучено майже 90 тис. рослин конопель та понад 1 тонну готового особливо небезпечного наркотичного засобу «канабіс», вартістю понад 10 мільйонів гривень.  На «чорному ринку» вартість наркотичної речовини, яку можна було б виготовити з виявлених рослин,становить понад 50 мільйонів євро.

Загалом, у результаті проведення операції «МАК» розпочато 1863 кримінальних провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 310 КК України (незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель). У 63% кримінальних проваджень правопорушникам уже повідомлено про підозру.

Третій рік поспіль для виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин, розташованих у важкодоступних місцях або замаскованих серед інших сільгосп культур, поліція використовує можливості безпілотної розвідки територій. У 2019 році здійснено 307 обльотів із застосуванням сучасних технологій аерозйомки. За їх підсумками виявлено 54 факти незаконних посів наркосировини.

Високі результати цьогорічних оперативно-профілактичних заходів свідчать про ефективність злагодженої роботи всіх підрозділів поліції, спрямованої на недопущення перетворення території нашої держави на наркосировинну базу. Операцію «Мак» було проведено спільними зусиллями усіх органів та підрозділів Національної поліції, серед яких – територіальні органи Національної поліції, представники Департаменту патрульної поліції та Департаменту поліції охорони.

 

З повагою, 

Ірина Прянішнікова

0682404236

Прес-служба Департаменту протидії Наркозлочинності

Національної Поліції України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар